Rywalki SPR-u Lublin szczęśliwie uratowały remis

Piłkarki ręczne SPR-u Lublin w 1/8 finału Pucharu EHF zagrają z HCM Ştiinţa Baia Mare. Do dwumeczu dojdzie już w lutym. W weekend rumuński klub zanotował swój pierwszy remis w bieżącym sezonie ligowym.

Wojciech Święch

Zespół HCM Ştiinţa Baia Mare w ramach 11. kolejki rumuńskiej ekstraklasy podjął "U" Jolidon Cluj. Lepiej to spotkanie rozpoczęły przyjezdne, które w 20. minucie prowadziły w stosunku 10:6. Jednak gospodynie rzuciły się do ataków i zaczęły odrabiać straty. Obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 13:13.

Początek drugiej "odsłony" należał do szczypiornistek HCM Ştiinţa, które w 37. minucie objęły po raz pierwszy prowadzenie (16:15). Pięć minut później było już 18:15 na korzyść miejscowych. W 55. minucie drużyna z Baia Mare miała dwubramkową przewagę (21:19).

Jednak na samym finiszu pojedynku to ekipa "U" Jolidon Cluj po golu Danieli Crap cieszyła się z prowadzenia 22:21. Ostatnia akcja spotkania należała do gospodyń. Skutecznie wykończyła ją Raluca Pomohaci Mihai, która umieściła piłkę w siatce na 3 sekundy przed końcem meczu, ustalając wynik potyczki na 22:22.

W barwach HCM Ştiinţa najskuteczniejszą zawodniczką była Melinda Geiger, która zdobyła 7 goli. Po jedenastu kolejkach zespół z Baia Mare zajmuje 3. miejsce w tabeli ligowej ze stratą 7 punktów do prowadzącego Oltchimu Rm. Valcea.

HCM Ştiinţa Baia Mare - "U" Jolidon Cluj 22-22 (13-13)