Nieoczekiwany zwrot akcji - relacja z meczu Stal Mielec - Centrostal Bydgoszcz

Spotkanie kończące 12. kolejkę PlusLigi Kobiet pomiędzy Stalą Mielec a Centrostalem Bydgoszcz obfitowało w emocje. Wiele razy wynik ulegał zmianie, prowadzenie wymykało się z rąk obu ekipom. Bardzo dużą rolę odegrał serwis oraz blok. Zawodniczki w sumie zdobyły aż 17 punktów bezpośrednio z zagrywki! W trzeciej partii, która była najbardziej zaskakująca, Centrostal prowadził, ale ostatecznie musiał uznać wyższość swoich rywalek.

Olga Krzysztofik

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń (2:0), jednak Centrostal szybko zdobył inicjatywę punktową (2:3, 7:8). Atak w aut Patrycji Polak rozpoczął serię Stali, która zdobyła pięć "oczek" z rzędu (12:8). Jeszcze przed drugą przerwą techniczną przy zagrywce Sylwii Pelc bydgoszczanki zniwelowały stratę do dwóch punktów (15:13). Przy stanie 20:15 w pole serwisowe weszła Dominika Nowakowska, która utrudniła przyjęcie zawodniczkom z Mielca i przyczyniła się do zmniejszenia przewagi (20:18). Ostatecznie premierową odsłonę pojedynku wygrały mielczanki, a partię zakończyła atakiem Anita Kwiatkowska (25:22).

Początkowo na tablicy wyników w drugim secie widniał remis. Sytuacja uległa zmianie tuż po pierwszej przerwie technicznej, po której przy zagrywce Magdaleny Piątek gospodynie zanotowały punktową serię (8:7, 10:7). Ale był to tylko chwilowy stan, bowiem blok Katarzyny Mróz doprowadził do remisu (10:10). Jednak już na drugiej przerwie technicznej zdecydowanie prowadziły mielczanki (16:13). Końcówka partii mogła być zacięta, ale dzięki błędom własnym bydgoszczanek oraz większej skuteczności w ataku gospodyń, Stal wygrała do 20.

Trzecia partia była ostatnią szansą dla podopiecznych Piotra Makowskiego, dlatego siatkarki z Bydgoszczy wyszły bardziej skoncentrowane na parkiet, co przełożyło się na wynik (0:3). Po pierwszej przerwie technicznej mielczanki poprawiły swoją grę i starały się doprowadzić do remisu. Dwa bloki Katarzyny Mróz powiększyły przewagę Centrostalu (8:13), która w wyniku dość szybko zmalała do dwóch "oczek" (13:15). Atak w aut wprowadzonej chwilę wcześniej Izabeli Kasprzyk oraz skuteczna kontra Magdaleny Piątek przyniosła Stali upragnione prowadzenie (17:16). Bardzo dobra gra w obronie oraz skuteczne kontrataki powiększyły przewagę drużyny z Mielca (22:17). Spotkanie zakończyła asem serwisowym Iwona Niedźwiedzka (25:18).

KPSK Stal Mielec - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)

Stal: Dorota Wilk, Magdalena Piątek, Sylwia Wojcieska, Iwona Niedźwiedzka, Anita Kwiatkowska, Dorota Ściurka, Agata Durajczyk (libero) oraz Justyna Ordak

Centrostal: Monika Smak, Ewa Kowalskowska, Katarzyna Mróz, Sylwia Pelc, Patrycja Polak, Joanna Kuligowska, Katarzyna Wysocka (libero) oraz Jana Sawoczkina, Dominika Nowakowska, Izabela Kasprzyk

MVP: Anita Kwiatkowska

Sędziowali: Waldemar Niemczura (pierwszy) oraz Andrzej Kuchna (drugi)