Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • kataryniarz napisał/a komentarz do Lotto Ekstraklasa: ważna wygrana Śląska. "Nowe" Zagłębie jak... "stare"

  Któreś z tych dwóch miast jest miastem śląskim. Które według Ciebie drogi internauto?

 • kataryniarz napisał/a komentarz do Tai Woffinden: Na PGE Narodowym najlepsza atmosfera i pełne trybuny

  Stadion Gwardii Warszawa stoi i niszczeje. Dopóki nie będzie ligowego żużla w Warszawie (ale oczywiście ze zmienionym torem na Gwardii), dopóty Leszczynianie, których jest mniej niż mieszkańców każdej warszawskiej dzielnicy, będą się dziwić dlaczego to co oni uważają za ważne, dla większości Polski takim nie jest. Jest parę miejsc w Warszawie gdzie można się ścigać, budując stadion żużlowy (poza Gwardią) na 15/20 tys ludzi. Bez spółki skarbu państwa i ogólnie państwa jest to raczej niemożliwe. Ile lat to się już wałkuje? Przecież coś co ma stolicę w Lesznie Wielkopolskim nie może być ogólnopolskie. To niemożliwe. Tyle lat się o tym mówi i jak grochem o ścianę. W którym roku powstał ostatnio jakiś nowy klub żużlowy? W sensie nowe miasto, a nie nowy klub, bo stary splajtował? Jeśli ktoś sobie odpowie na to pytanie, to w końcu dojrzy gdzie znajduje się speedway...zapewniam, że słowo określające to miejsce jest raczej brzydkie....

  Ps. I wybijta sobie z głowy, że drużyna pod Warszawą coś zmieni. To ma być Warszawa. Dlaczego miłośnicy żużla nie przypominają warszawiakom, że stadion Skry był pierwotnie stadionem żużlowym, a nie lekkoatletycznym? Przeciętny warszawiak myśli, że to stadion lekkiej i basta. Przecież to oddanie pola bez walki! Ach to Leszno..., ach ta Warszawa... ach ten Wrocław...ach ten speedway. Królowa brytyjska kiedyś chadzała na finały IMŚ. Gdzie my jesteśmy obecnie? Postęp techniczny i brak sensownych regulacji zniszczyły żużel. Byle szybciej do mety!. A w żużlu byle szybciej nie znaczy lepiej. Żużel był najciekawszy od początku lat 60-ych do połowy lat 70-ych. Ryk silnika + jazda w kontakcie. I to było możliwe nawet przy torach lotniskach.A dziś próżno tego szukać nawet przy zmianach geometrii torów. O co zatem chodzi? O to, że parametry techniczne maszyn nie sprzyjają żużlowi. Rozwijają się w sensie osiągów, ale żużlowi nie służą, bo jazda nie jest tak ciekawa jak kiedyś. Sztuczne tory, to już całkiem inny problem. Gdyby ktoś myślał, to wybrałby przykładowo rok 1978, ustalił jaki posiadano wtedy sprzęt i ustalił przepisy takie, żeby ten sprzęt był stałym i obowiązującym. A dlaczego? No po to żeby sport żużlowy był ciekawy! Powiem więcej. Jeśli tego się nie zrobi, to ten sport wymrze prędzej czy później. A już szczególnie jak będziemy się ścigać na silniki elektryczne, no bo taki jest przecież postęp... ojoj. Ratunek dla żużla to coś abstrakcyjnego jednak. W piłce nożnej też można poszerzyć bramki żeby padało więcej goli, a się tego jednak nie robi. Ciekawe dlaczego? Życzę powodzenia żużlowi. Ślązak z Wrocławia - nie Hanys.

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Kiedy ruszy sprzedaż na GP Wrocław?

 • kataryniarz napisał/a komentarz do Początek zmian we Wrocławiu. Prezes Śląska zrezygnował z posady

  Jest prośba do ludzi z Warszawy aby załatwili poważnego inwestora, bo zostanie zniszczona jedyna poważna pamiątka po tym, ze Wrocław jest stolicą Śląska. Jeśli ten klub upadnie, to zostanie całkowicie stracona szansa na zasymilowanie dolnoślązaków z Polską spuścizną i ziemią lokalną, co jako jedyne może dac prawdziwy patriotyzm. Nie można kochac polskiej wschodniej spuścizny bez własnej ziemi i nie można kochać swej ziemi bez spuścizny która jest w naszej krwi. Żeby to rozumieć wystarczy mieć wyobraznie, albo zapytać pierwszego lepszego z brzegu profesora.

 • kataryniarz napisał/a komentarz do Stadion z Hitlerem i wielką historią. To najważniejsze miejsce w Zabrzu


  Ślązak z Wrocławia
  Edukacja kibiców piłkarskich brzmi następująco: obecnie na dwóch ostatnich miejscach w ekstraklasie piłkarskiej są drużyny: Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec. Pytanie za sto punktów. Która drużyna jest ze Śląska? A zapewniam, że któraś jest...

 • kataryniarz lubi Komentarz

  to oczywste że stal potrzebuje kilku dni na przygotowanie się do tego meczu . Nawet na przyszykowanie składu po luce jaka powstała po śmierci zawodnika . tak trudno burakom z ostrowa to zrozumieć , chcą zarobić na nieszczęściu wynik i jeszcze zarobić . Prezes Strzelczyk pewnie liczy , że jak trup jeszcze ciepły to sprzeda sporo biletów. Ale nie tedy droga . mecz można przełożyć o kilka dni obie drużyny ochłoną . Poza tym niech gajewski nie bredzi że go tam uwielbiali bo nawet na tym forum wyzywali go za to że nie poszedł tam się ścigać .

 • kataryniarz lubi Komentarz

  P .Gajewski każdy ma swoją słuszność.Nie nazwał bym szantażem przełożenia meczu .Nie z takich przyczyn przekłada się mecze nie nazywa się szantażem .Prezes Stali jak czytałem nie wyraża się słowami że potępia Ostrów.Jedynie chodzi o przełożenie meczu.Wiadomo mecz zaplanowany odbyć się musi.Lecz powinien się odbyć w spokojniejszej atmosferze.Wiadomo rodzina bliscy fani związani z Tomkiem zawsze będą mieli go w pamięci.Zgodzę się z tym że jazda w niedzielę lub przełożenie nie jest żadnym hołdem dla zmarłego Tomka.Prezesi powinni między sobą się dogadać przecież Tomek był związany z tymi dwoma klubami.

 • kataryniarz napisał/a komentarz do Mocne słowa byłego menedżera. Gajewski broni Ostrovię i mówi o emocjonalnym szantażu ze strony Stali Rzeszów

  Dokładnie. Wywiad z Ogórem:

 • kataryniarz lubi Komentarz

  panie Gajewski tak go kibice w Ostrowie uwielbiali i szanowali że pisali " zdrajca " na jego samochodzie ?

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Gajewski się wypowiada w ten sposób bo dla niego nic innego się nie liczy jak tylko kasa. Resztę ma daleko w nosie. Jakby jemu ktoś zmarł to uwierz że byłby wielce poszkodowany i wszyscy musieli by go żałować...Może i cała liga byłaby odwołana...Garnitury o niczym innym nie myślą jak tylko o kasie. Wypowiada się ładnie ale w głowie "Kasa, kasa, kasa, kasa, kasa!!!"no i więc przez to nie do końca wie o czym mówi

 • kataryniarz lubi Komentarz

  "- Wydarzył się ogromny dramat. Znałem Tomka dość dobrze, bo spotkaliśmy się w Częstochowie. Ceniłem go i lubiłem jako człowieka. Życie jest jednak brutalne i toczy się dalej, mimo że z pewnymi rzeczami nie jesteśmy w stanie się pogodzić. Nikt nie ma takiej mocy, by cofnąć czas - mówi w rozmowie z naszym portalem Jacek Gajewski." Tą wypowiedź można skwitować jednym słowem- OBŁUDA! a komentarz tej wypowiedzi? A proszę: "umarł, no cóż szkoda, trudno no ale jest biznes, trza zarabiać więc do roboty pachołki!!!" Może i powiedział (niestety) brutalną prawdę ale po takiej tragedii moim zdaniem takie sentencje pozostawia się sobie, swoim myślom i nie wypowiada publicznie...

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Panie Gajewski - zawsze Pana szanowałem, nawet po fatalnym prowadzeniu Torunia rok temu, życzyłem Panu, aby szybko znalazł Pan inny klub i prowadził go z sukcesami. W tym momencie jednak Pan się ośmieszył.

 • kataryniarz lubi Komentarz

  A może przyczyną targnięcia się na własne życie przez Tomka Jędrzejaka był szantaż emocjonalny ze strony środowisk z otoczenia Ostrovii???? Proponuję Panu Gajewskiemu i innym Jemu podobnym głębokie zastanowienie się nad tą hipotezą!
  Czyż nie jest prawdopodobna? A może kibole ostrowscy po prostu zaszczuli Tomka? Tu rola dla Policji i Prokuratury, aby rzetelnie zbadali sprawę. Z reguły jest tak, że ten najbardziej winny najgłośniej krzyczy "łapaj złodzieja".

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Kluby miały się dogadać. Nie potrafią. Na co czeka GKSŻ.

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Obiektywnie piszac patrzac z boku, wydaje mi sie, ze Ostrow chce rozegrac mecz jak najszybciej bo zalezy im na wyniku i tyle. Rzeszow ma klopoty finansowe wiec zmuszeni beda za dwa dni pojechac skladem oslabionym bez Grega i niestety co tragicznie na wieki wiekow bez Tomka. Hold oddaje sie zawodnikowi zaloba a nie meczem w kilka dni po jego smierci i tyle. Smutne to i tragiczne ze w takiej sytuacji klub z Ostrowa nie moze sie opamietac i jak nie darze sympatia Stali to w tym przypadku zgadzam sie z nimi. Napinka trwa kosztem tragedi przede wszystkim rodziny zawodnika.

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Czytam i wstyd mi za niby kibiców !żużla! tysiące komentarzy; wymówek,obelg złośliwości a gdzie współczucie dla rodziny,przyjaciół,znajomych ''TOMKA'' kto zdrowaśkę za jego duszę odmówił? wstyd ! i jeszcze raz wstyd !! W sobotę pożegnamy Tomka po katolicku, a w niedzielę na stadionie jako zawodnika,żużlowca NASZEGO OGÓRA - MEDALIKA -SPARTANINA !!! -STALOWCA !!

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Gajewski nie rób z wszystkich kibiców Ostrovii aniołków i tych uwielbiających Tomka. Była i nadal jest ogromna grupa pseudo psycholi Ostrowskich, ktorzy go zastraszali, wyzywali, dewastowali jego busa i nawet grozili śmiercią. A to tylko dlatego, że nie podpisał kontraktu w Ostrowie. Niesamowity dziwny zbieg okoliczności..... , że Tomek posunął się do takiego czynu, akurat niespełna tydzień przed meczem w Ostrowie. To daje bardzo do myślenia....
  Dziękuję Ci Tomku za każdą chwilę spędzoną na torze, dla mnie byłeś i pozostaniesz zawodnikiem z najpiękniejszą sylwetką na motorze żużlowym.

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Gajewski pożal się Boże Komentator !! "dobrze znałem Tomka bo poznaliśmy się wCzęstochowie"-i tu trzeba przestać czytać te wypociny.
  Ch*@a co znał!! Pracował z nim wieki temu. To wszystko
  Nagle wszyscy go super znali ale nikt nie wie czemu.
  A Gajewski w temacie morałów to Niech się lepiej nie wypowiada

 • kataryniarz napisał/a komentarz do Mocne słowa byłego menedżera. Gajewski broni Ostrovię i mówi o emocjonalnym szantażu ze strony Stali Rzeszów

  Mam takie same odczucia jak Ty. Ten Gajewski to jakiś...niech mu ktoś kubełek wyleje na główkę...

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Moralnie słabe jest ocenianie przez Gajewskiego kto ma prawo jak odczuwać tę tragedię.
  Moralnie słabe jest uzurpowanie sobie przez Gajewskiego prawa do decydowania, że w ten weekend koledzy, z którymi Ogór tydzień temu śmiał się i żartował, muszą wsiąść na motor i ścigać się o punkty.
  Moralnie słaba jest w ogóle próba rozstrzygania, która strona ma "prawo" bardziej przeżywać tragedię, a to właśnie, świadomie czy nie, Gajewski robi.
  A intelektualnie słabe jest oskarżanie kogoś o szantaż emocjonalny w momencie, kiedy robi się to samemu, bo czym innym jest jego wypowiedź jak nie szantażem w stronę Rzeszowa?
  Ale to Gajewski, tego nie ogarniesz.

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Wiele komentarzy tutaj jest nie do czytania.
  Szkoda że Krzysiu Cegielski nie powiedział z jakim problemem zgłosił się do niego Tomek w sprawie porady prawnej.????? Może wtedy znalibyśmy choć jeden szczegół co popchnął Tomka do takiego kroku.

 • kataryniarz napisał/a komentarz do Maciej Kmiecik: Tomku, dlaczego? Wspomnienie Tomasza Jędrzejaka

  Powiem krótko. Rano dowiedziałem się o śmierci Tomka. Napisałem kilka komentów. Czułem się do tego zobowiązany jako kibic Sparty i żużla. Potem zająłem się swoimi sprawami. A teraz - wieczorem - stoję w kuchni, robię sobie kolację, myślę o Tomku i płaczę. Tomek. O co Ci chodzi? Nie znałem Ciebie, a płaczę po Tobie???

 • kataryniarz napisał/a komentarz do Tomasz Jędrzejak nie żyje. Właściciel Stali załamany

  Powiem krótko. Rano dowiedziałem się o śmierci Tomka. Napisałem kilka komentów. Czułem się do tego zobowiązany jako kibic Sparty i żużla. Potem zająłem się swoimi sprawami. A teraz - wieczorem - stoję w kuchni, robię sobie kolację, myślę o Tomku i płaczę. Tomek. O co Ci chodzi? Nie znałem Ciebie, a płaczę po Tobie???

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Każdy prawdziwy kibic żużla i w ogóle normalny człowiek jest w szoku po tym co do nas dziš dotarło. Wg mnie coś ogólnie w żużlu jest nie tak , może ciągła presja wyniku , ciągła pogoń za szmalem , ciągłe wyjazdy itd. to wszystko odbija sie pewnie na psychice , życiu rodzinnym itd. W tym roku niby taka sobie 2 liga a parcie na awans szalone klubów z Rzeszowa i Ostrowa Wlkp , poniekąd 2 najbliższych sercu klubów obecnie Tomka bo Rzeszów to obecny pracodawca a Ostrów Wlkp to jego dom. Do tego konfrontacja własnie tych dwóch gigantów za kilka dni ... Mógł zwykły człowiek mieć z tym problem ... Kiedyś żużel to był zwykły sport jak inne dyscypliny a też zdarzały się samobójstwa wśród żużlowców a dziś żużel to jest zwykła wytwórnia kasy z bardzo bezwzględnymi formami jej wytwarzania. Co Tomasza skłoniło do tak strasznego kroku ? Nie wiem , chyba nikt nie wie oprocz Niego. I może lepiej żeby tak zostało , nie próbujmy szukać odpowiedzi na to pytanie bo można zadać tylko jeszcze większy ból JEGO NAJBLIŻSZYM ...

 • kataryniarz lubi Komentarz

  Następny mądry inaczej,a ty myslisz ze nie myslał o bliskich?,dla nas to dziwne ze odebrał sobie zycie ale polecam abys poczytał np o depresji,łatwo oceniac z przed monitorka co nie?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

konkretny

w programach zawodów sa czasami pomyłki takie jak niema nazw sponsorskich tylko pisza historie klubu tak jest w co nie których klubach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kapitan bomba

http://zuzel.zgora.pl/o-zuzlu-w-stolicy,d5628.html

W taki sposób powinno się naprawiać Polski żużel, a nie poprzez coraz to nowsze ograniczenia. Pozdrawiam :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Rixtel Cz-wa

Aj nie przeczytałem jednego twojego wpisu z przed 45 minut,a ty od razu że ja jakiś kulawy :)a nie czytając pierwszego twojego wpisu można odnieść odmienne wrażenie czytając następne

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.