NBA: Historyczny Kobe Bryant, ale to Grizzlies byli lepsi

W Memphis szalał Kobe Bryant. Rzucił 44 punkty i tym samym przeskoczył Jerry'ego Westa w klasyfikacji najlepszych strzelców Lakers. Niestety to jedyny pozytyw dla Los Angeles z meczu z Grizzlies, ponieważ to gospodarze zwyciężyli.

Łukasz Brylski

Świetny występ Kobe Bryanta nie uchronił Los Angeles Lakers przed porażką w Memphis. Lider drużyny z Miasta Aniołów rzucił 44 punkty i dzięki temu stał się najskuteczniejszym zawodnikiem w historii Jeziorowców.

Dotychczasowego lidera Jerry'ego Westa (25,192pkt) wyprzedził w trzeciej kwarcie.

Wieczór Czarnej Mambie zepsuli gracza Grizzlies, którzy zrobili wszystko co w ich mocy, aby zwyciężyć i przerwać serię dwóch porażek z rzędu. Gospodarze w samej końcówce zapewnili sobie wygraną. Za sprawą Zacha Randolpha i Rudy'ego Gay'a uciekli na 95-90. Nadzieję Jeziorowcom przywrócił Bryant, który trafił trójkę. Miejscowym kibicom nerwów mógł oszczędzić Mike Conley, ale spudłował dwa osobiste i ostatnią szansę mieli goście. Ron Artest rzucał z dystansu, ale piłka nie znalazła drogi do kosza.

W Grizzlies najlepszym strzelcem był Gay (25pkt).

Wreszcie trochę radości mają Boston Celtics. Zespół Doca Riversa wygrał wyjazdowe spotkanie w Waszyngtonie i przerwał pasmo trzech kolejnych porażek.

Do wygranej Celtów poprowadził Kevin Garnett, który uzyskał 19 oczek. Pięciu innych jego kolegów z drużyny zanotowało dwucyfrową zdobycz. - Pomimo problemów rywali, wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka przeprawa. Wizards mają dobrych, doświadczonych zawodników, którzy mogą wygrywać mecze - powiedział Garnett.

Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby nie kiepska dyspozycja drużyny z Waszyngtonu w czwartej kwarcie. Stołeczni koszykarze zdobyli w niej zaledwie 10 oczek (Celtics 25). Oddali dwa celne rzuty z gry na 18 prób. Dzięki takiej, a nie innej dyspozycji stracili swoją szansę na zwycięstwo i przedłużenie pasma zwycięstw.

Po meczu gracze, jak i trener gospodarzy narzekali na sędziowanie. - Kiedy grasz przeciwko Boston Celtics nie można liczyć na gwizdki. KG (Kevin Garnett - przyp. aut.) stawia ruchome zasłony, inni faulują, a sędziowie tego nie widzą - stwierdził Brendan Haywood. W podobnym tonie wypowiedział się również Flip Saunders, który prowadzi zespół. - Sędziowie momentami zapominali użyć gwizdka. Tawn (Atawn Jamison - przyp. aut.) kilka razy był faulowany, ale nie odgwizdano tego. To prowadziło do frustracji moich graczy - zakończył trener.

Przez trzy kwarty w Salt Lake City trwała zacięta walka pomiędzy Jazz i Mavericks. Dopiero w ostatniej odsłonie do głosu doszli gospodarze. Pomogła im w tym skuteczna gra w ataku oraz zatrzymanie Dirka Nowitzkiego. Niemieckiego asa Mavs przykrył Andrei Kirilenko. Rosjanin swoją obroną spawił, że gwiazdor Dallas nie oddał nawet rzuty z gry.

- W czwartej kwarcie rywale na nas nacisnęli. Nie miałem nawet kilku centymetrów wolnego miejsca na parkiecie - stwierdził Nowitzki, który rzucił 14 ze swoich 28 punktów w trzeciej ćwiartce.

Problemy gości były niczym woda na młyn dla Jazz, którzy powiększali swoją przewagę. Świetnie poczynaniami Utah kierował Deron Williams (15as). W ataku dobrze spisywał się między innymi Paul Millsap, który zaaplikował rywalom 25 oczek. 18 punktów dorzucił Williams.

Washington Wizards - Boston Celtics 88-99 (23-24, 31-24, 24-26, 10-25)

(Butler 20 (11zb), Boykins 14, Miller 13 (7zb) - Garnett 19, Allen 17, Rondo 17 (12as))

Miami Heat - Milwaukee Bucks 81-97 (17-21, 21-33, 21-22, 22-21)

(Wade 23 (6as), Beasley 16, Haslem 12 (10zb) - Bogut 22 (11zb), Delfino 16 (10zb), Bell 12, Warrick 12)

New Orleans Hornets - Phoenix Suns 100-109 (31-30, 15-29, 24-26, 30-24)

(Thornton 25, West 20 (8zb), Collison 16 (14as) - Stoudemire 25 (12zb), Frye 20, Lopez 18, Nash 18 (12as))

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 95-93 (24-24, 28-26, 18-21, 25-22)

(Gay 25, Randolph 22 (17zb), Hudson 13 - Bryant 44, Artest 18, Gasol 10 (9zb))

Denver Nuggets - Sacramento Kings 112-109 OT (26-26, 24-38, 23-14, 26-21, d. 13-10)

Martin 24 (12zb), Billups 23 (9as), Lawson 15 - Hawes 23 (7zb), Martin 22 (6as), Casspi 14)

Utah Jazz - Dallas Mavericks 104-92 (24-26, 29-20, 24-30, 27-16)

(Millsap 25 (9zb), Williams 18 (15as), Miles 17 - Nowitzki 28 (8zb), Terry 19 (8as), Barea 12)

Portland Trail Blazers - Charlotte Bobcats 98-79 (29-19, 22-24, 21-22, 26-14)

(Aldridge 17 (8zb), Bayless 15, Batum 15 (9zb) - Jackson 23, Wallace 17 (10zb), Murray 13)

4. Oklahoma City 26 21 .553
5. Minnesota 11 38 .224