Przełamanie łańcucian - po meczu Sokół Łańcut - MOSiR Krosno

W środę odbyła się 21. kolejka rozgrywek I ligi koszykarzy. W Łańcucie miejscowy Sokół podejmował Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno. Było to spotkanie drużyn, którym w ostatnim czasie nie wiodło się najlepiej.

Dawid Cysarz

Początek meczu należał do gości, którzy objęli prowadzenie. Jednak wtedy nastąpiło przebudzenie gospodarzy, którzy szybko odrobili straty. Później jednak do głosu ponownie doszli krośnianie. Podopieczni Michała Barana pierwszą kwartę wygrali 20:17. Duża w tym zasługa Adriana Mroczki-Truskowskiego i Tomasza Deji, którzy łącznie zdobyli 16 oczek.

Drugą odsłonę także lepiej rozpoczęli zawodnicy Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR. Jednak pojawienie się w tej kwarcie na boisku Rafała Glapińskiego odmieniło podstawę Sokoła. Łańcucianie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. W zespole gości swoją dobrą grę kontynuował Tomasza Deja. Center krośnian do przerwy zdołał rzucić 13 punktów i zanotować 7 zbiórek.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Dobry fragment gry rozgrywał Mateusz Nitsche, który trzykrotnie trafił zza linii 6, 25 metra. Wśród krośnian kolejne ważne punkty zdobywał Deja. W końcówce gracze trenera Michała Barana odrobili straty i po rzutach wolnych Dariusza Oczkowicza doprowadzili do remisu.

Czwartą kwartę lepiej zaczęli podopieczni Dariusza Kaszowskiego. Dwa razy za trzy trafił Ireneusz Chromicz, co pozwoliło gospodarzom na osiągnięcie sześciopunktowej przewagi. Chwilę później cztery oczka dorzucił Bartosz Dubiel i stało się jasne, że krośnianom będzie niezwykle trudno wrócić do gry. Ostatecznie Sokół wygrał 75:64.

Dla łańcucian było to pierwsze zwycięstwo od trzech spotkań. Największy udział w wywalczeniu dwóch punktów miało trio Ireneusz Chromicz - Mateusz Nitsche - Bartosz Dubiel. Cała trójka osiągnęła dwucyfrowe wyniki punktowe.

Wśród krośnian wyróżniającym się zawodnikiem był Tomasz Deja, który zanotował double-double (21 punktów i 10 zbiórek). Dobry mecz rozegrał także Adrian Mroczek-Truskowski. Były gracz Sokoła zapisał na swoim koncie 15 oczek. Dla Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR była to trzecia porażka z rzędu.

Sokół Łańcut - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 75:64 (17:20, 21:13, 18:23, 19:8)

Sokół:
Bartosz Dubiel 17, Mateusz Nitsche 16 (4x3), Ireneusz Chromicz 14 (2x3), Tomasz Fortuna 11 (1x3), Rafał Glapiński 6, Jaromir Szurlej 6 (1x3), Wojciech Pisarczyk 5, Jacek Balawender 0, Maciej Strzelecki 0.

MOSiR: Tomasz Deja 21, Adrian Mroczek-Truskowski 15 (5x3), Kamil Michalski 10, Piotr Pluta 9 (1x3), Marcin Ecka 6, Dariusz Oczkowicz 3, Grzegorz Sołtysiak 0, Bartosz Bal 0, Przemysław Hajnsz 0, Grzegorz Ożóg 0, Łukasz Puścizna 0.