Copa del Rey: Pierwszy finał Atletico od 10 lat?

Niepowodzenia w lidze Atletico Madryt odbija sobie w rozgrywkach Copa del Rey. Los Rojiblancos w półfinale pewnie pokonali na własnym boisku Racing Santander 4:0 i chyba tylko cud może wykluczyć ich z finału tych rozgrywek. Co ciekawe najprawdopodobniej będzie to pierwszy ich występ na tym etapie pucharu od 10 lat, kiedy to w 2000 roku polegli z Espanyolem Barcelona. W czwartek bramki strzelali Simao Sabrosa i Jose Antonio Reyes po jednej oraz dwukrotnie Diego Forlan.

Atletico przejęło kontrolę od pierwszego gwizdka i kibice Racingu mogli być zadowoleni, że skończyło się tylko na wyniku 2:0 do przerwy. Po bramce zdobyli dwaj skrzydłowi Los Rojiblancos - Simao Sabrosa po świetnym strzale oraz Jose Antonio Reyes.

Po przerwie gospodarze zaaplikowali rywalom taką samą zaliczkę. Tym razem dublet zaliczył Diego Forlan, który dwukrotnie wykorzystywał jedenastki.

Atletico Madryt - Racing Santander 4:0 (2:0)

1:0 - Simao 9'

2:0 - Reyes 40'

3:0 - Forlan (k.) 64'

4:0 - Forlan (k.) 73'

W środowym spotkaniu półfinałowym Sevilla pokonała Getafe 2:0. Rewanże odbędą się już za tydzień, natomiast wielki finał dopiero 26. maja.