Bramkostrzelna Pogoń pokonała Duńczyków - relacja ze sparingu Pogoń Szczecin - Lolland-Falster Alliancen

Pogoń Szczecin rozegrała drugi sparing w trwającym okresie przygotowawczym. Portowcy pokonali zespół Lolland-Falster Alliancen 3:0. Mecz kontrolny z Duńczykami rozgrywany był nad morzem, gdzie podopieczni Piotra Mandrysza przebywali na drugim obozie przygotowującym zespół do walki o awans.

Monika Błaszczyk

Duma Pomorza od początku spotkania przeważała, a zawodnicy stwarzali sobie wyśmienite okazje do strzelenia bramki. Coraz lepiej funkcjonuje duet napastników: Olgierd Moskalewicz i Marcin Klatt, który wzmocnił szczecińską Pogoń w przerwie zimowej. Przykładem na to, iż obaj zawodnicy dobrze się rozumieją może być akcja z 21. minuty. Po doskonałym podaniu od Moskalewicza, Marcin Klatt pewnym strzałem pokonał Sebastiana Olsena. Tym samym Pogoń prowadziła 1:0.

Po uzyskaniu prowadzenia podopieczni Piotra Mandrysza zwolnili z tempem gry, a Duńczycy zaczęli coraz odważniej atakować. W 29. minucie meczu po minięciu szczecińskiej obrony Philip Olsen znalazł się oko w oko z Radosławem Janukiewiczem. Bramkarz szczecińskiej Pogoni obronił jednak strzał duńskiego przeciwnika.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem szczecińskiego zespołu 1:0. Pogoń przeważała w tej części meczu, brakowało jednak trochę szczęścia i celności. Sam Marcin Klatt mógł w pierwszej połowie zdobyć trzy bramki, ale bramkarz gości był na posterunku.

Na drugą połowę trener Portowców desygnował 11 nowych zawodników. W tym gronie zalazł się także testowany wciąż Zaheer Bell. Druga część spotkania przebiegała w wolniejszym tempie, akcje konstruowane były wolniej i do 70. minuty nic ciekawego i godnego uwagi na boisku się nie działo.

W 71. minucie ciekawą akcję przeprowadził Philip Olsen, jednak pewną interwencją popisał się Krzysztof Pyskaty. Chwilę później po wyraźnym błędzie defensywy Pogoni w sytuacji sam na sam z Pyskatym znalazł się Claes Jorgensen, lecz górą był golkiper szczecińskiego klubu. W 75. minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie na 2:0, a autorem bramki był Tomasz Parzy, który dobił strzał Maksymiliana Rogalskiego z rzutu wolnego. Kilka chwil później sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Pogoni, jednak Rogalski nie wykorzystał szansy na podwyższenie prowadzenia. Bramkę na 3:0 zdobył natomiast w 90. minucie Maciej Ropiejko, który wykorzystał nieporozumienie zespołu Lolland-Falster Alliancen i strzałem głową pokonał przeciwników.

Pogoń Szczecin - Lolland-Falster Alliancen 3:0 (1:0)
1:0 - Klatt 21'
2:0 - Parzy 75'
3:0 - Ropiejko 90'

Skład Pogoni:

Pogoń Szczecin: Janukiewicz, Nowak, Jarun, Mysiak, Petrik, Bojarski, Pietruszka, Mandrysz, Petasz, Moskalewicz, Klatt.

Grali także: Pyskaty, Rydzak, Hrymowicz, Wróbel, Woźniak, Wólkiewicz, Parzy, Koman, Rogalski, Bell, Ropiejko.