Primera Division: Zwycięstwa faworytów

Wszystkie sobotnie pojedynki zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Nie było niespodzianek, Valencia, FC Barcelona i Real Madryt nie dały szans niżej notowanym rywalom i nie doszło do zmian w czołówce tabeli Primera Division.

Piotr Robaczyński

5-punktową przewagę nad wiceliderem utrzymała FC Barcelona. Podopieczni Pepe Guardioli podejmowali u siebie solidne Getafe, ale nie pozwolili rywalowi rozwinąć skrzydeł i szybko objęli prowadzenie. Choć od 26. minuty gospodarze grali w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został Gerard Pique, nie tylko nie stracili przewagi, ale po przerwie po golu Xavi'ego podwyższyli wynik na 2:0. W końcówce, gdy kolejny gracz Barcelony - Rafael Marquez został przez sędziego wyrzucony z boiska, gola z rzutu karnego zdobyli przyjezdni. Getafe nie było jednak w stanie wywieźć z Camp Nou chociażby jednego punktu.

Niepokonany na własnym stadionie Real Madryt przedłużył dobrą serię. Tym razem na Santiago Bernabeu przyjechał Espanyol Barcelona, który ostatni punkt na wyjeździe zdobył w październiku. Niespodzianki nie było, Królewscy kontrolowali przebieg spotkania i po trzydziestu minutach prowadzili 2:0 po golach Sergio Ramosa i Kaki. Choć mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia kolejnych bramek, dopiero w 90. minucie Carlos Kameni musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki. Wynik na 3:0 ustalił rezerwowy Gonzalo Higuain.

Komplet punktów wywalczyła także 3. w tabeli Valencia. Zespół ten podejmował u siebie broniący się przed spadkiem Real Valladolid. W pierwszej połowie gospodarze zepchnęli przeciwnika do defensywy, przeprowadzili sporo ładnych akcji i na przerwę do szatni schodzili zasłużenie prowadząc 2:0. Później wyraźnie zwolnili tempo, nie grali już na 100% swoich możliwości, a dzięki solidnej grze w defensywie spokojnie utrzymali korzystny rezultat.