Łomianki i Pabianice na czele - wyniki 18. kolejki I ligi koszykarek

Pierwsza część sezonu 2009/2010 na parkietach I ligi dobiegła końca. Podczas weekendu rozegrana została 18. kolejka spotkań, która dała ostateczną odpowiedź, które zespoły znajdą się w strefie walczącej o awans, a jakie rywalizować będą o utrzymanie.

Dawid Bilski

W grupie A ostatnim zespołem, który zagwarantował sobie w drugiej części rozgrywek rywalizację z zespołami walczącymi o awans do ekstraklasy jest VBW Gdynia. O sukcesie nad "Akademiczkami" z Gorzowa Wielkopolskiego przeważyła wygrana trzecia kwarta różnicą 23 "oczek".

Pierwsze miejsce w tabeli straciły koszykarki Żyrardowianki Żyrardów, które nieoczekiwanie przegrały z drużyną KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Fotel lidera przypadł w udziale Arcusowi SMS PZKosz Łomianki, który we własnej hali zdeklasował outsidera ze Wschowy.

W grupie B 18. kolejka obfitowała w niespodzianki. Największą sprawił zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski, który przed własną publicznością nie dał najmniejszych szans w drugiej w tabeli Koronie Kraków. Ostrowianki rozpoczęły od prowadzenia 13:0, tracąc do przerwy tylko 16 punktów. Po zmianie stron przewaga gospodyń urosła aż do 35 "oczek". Ostrovia dzięki tej wygranej znalazła się na szóstym miejscu w tabeli.

Za niespodziankę można uznać też wygraną rezerw Wisły Kraków nad AZS-em AWF Katowice. Krakowianki wystąpiły jednak wzmocnione zawodniczkami z pierwszej drużyny - jednak wygrana nie dała im przepustki do grupy walczącej o awans.

Pierwszy etap rozgrywek z kompletem zwycięstw zakończyły koszykarki BS PA-CO Bank Pabianice. Czy w tym sezonie znajdą pogromcę?

WYNIKI 18. kolejki:

GRUPA A
AZS Uniwersytet Gdański - MKS PWSZ KON-BET Konin 64:66 (25:12, 13:19, 14:20, 12:15)
VBW Gdynia - AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. 79:55 (16:11, 11:19, 30:7, 22:18)
Widzew Łódź - KS Piaseczno 81:58 (19:22, 20:12, 19:13, 23:11)
KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego - Żyrardowianka Żyrardów 77:74 (30:17, 15:18, 20:17, 12:22)
Arcus SMS PZKosz Łomianki - WUKS Korona Marmorin Wschowa 86:39 (29:11, 28:5, 14:13, 15:10)

GRUPA B
Dromet AJD Częstochowa - Domeny.pl Siemaszka 66:68 (18:19, 14:16, 15:16, 19:17)
Wisła II McArthur Kraków - AZS AWF Katowice 68:49 (23:12, 14:12, 12:11, 19:14)
BS PA-CO Bank Pabianice - AZS Mostostal Res-Drob Rzeszów 79:63 (18:22, 18:15,28:11, 15:15)
Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - AZS UMCS Lublin 86:77 (29:19, 20:18, 15:16, 22:24)
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Korona Kraków 82:59 (23:10, 21:6, 17:19, 21:24)