Premier League: Arsenal pokonał Liverpool, Chelsea przegrała z Evertonem

Arsenal Londyn pokonał Liverpool 1:0 w środowym meczu 26. kolejki Premier League. Jedyną bramkę zdobył Abou Diaby. Z kolei na Goodison Park Everton pokonał Chelsea Londyn 2:1.

Bartosz Zimkowski

Gdyby The Reds wygrali na Emirates Stadium, to mieliby tylko dwa punkty straty do Arsenalu. Dla Kanonierów byłaby to trzecia porażka z rzędu. Dwie poprzednie doznali z Manchesterem United i Chelsea Londyn. Zatem pojedynek z był niezwykle istotny dla Arsene'a Wengera.

Arsenal długo nie potrafił zdobyć bramki w spotkaniu z The Reds, chociaż wcześniej trafił aż 35 razy do siatki przeciwnika. Tempo było wprawdzie szybkie, ale brakowało okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie z boiska musiał zejść kontuzjowany Samir Nasri. Kanonierzy poradzili sobie bez niego, bowiem 18 minut przed końcem Abou Diaby zdobył gola głową.

Liverpool miał swoje okazje, ale m.in. poprzeczka uratowała gospodarzy po strzale Ryana Babela. Arsenal wygrał 1:0 i ma osiem punktów przewagi nad The Reds.

Na Goodison Park dość niespodziewanie wygrał Everton. The Toffees poradzili sobie z liderem Premier League, a więc Chelsea Londyn. Bohaterem został Louis Saha. Francuz zdobył obie bramki, ale też nie wykorzystał rzutu karnego. Miało to miejsce przy stanie 1:1. Petr Cech wyczuł intencje Sahy i obronił jego uderzenie.

Mimo to Everton wygrał 2:1 i zajmuje dziewiąte miejsce. Chelsea ma punkt przewagi nad drugim Manchesterem United. Czerwone Diabły miały dużą szansę na awans na pierwszą pozycję, lecz nie wygrały swojego meczu.

Na Villa Park zmierzyły się z Aston Villą. Najwięcej emocji było w pierwszej połowie, kiedy padły oba gole. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, ale chwilę później samobój Jamesa Collinsa sprawił, iż ponownie był wynik remisowy. W 29. minucie za brutalny faul z boiska wyleciał Luis Nani. The Villans nie potrafi jednak wykorzystać atutu gry w przewadze i mecz zakończył się remisem 1:1.