Bez zmian w czołówkach - wyniki 21. kolejki II ligi grupy A i C koszykarzy

21. kolejka gier nie przyniosła zmian w tabelach II ligi grupy A i C koszykarzy. Liderzy pewnie wygrali swoje spotkania nie dając najmniejszych szans swoim rywalom.

Stanisław Grabowski

W grupie A Astoria Bydgoszcz jak i SKK Siedlce rozgrywały swoje mecze u siebie. Ci pierwsi przez 3 kwarty męczyli się z ekipą Asseco Prokom 3 Gdynia. Jednak ostatnia część gry pokazała kto jest lepszy. Siedlczanie natomiast już do przerwy rozstrzygnęli losy spotkania.

W grupie C można było się spodziewać ciekawego pojedynku w Jaworznie gdzie ekipa MCKiS-u gościła faworyta Rosę - Sport. Radomianie nie dali szans gospodarzom wygrywając każdą ćwiartkę. Wicelider Unia Tarnów już w pierwszych dziesięciu minutach zapewnił sobie wygraną w meczu z Mickiewiczem Katowice.

W środę odbył się także zaległy pojedynek w grupie B. Zespół Open Basket Pleszew różnicą 40 punktów pokonał WKK Wrocław i awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

WYNIKI:

GRUPA A
SKK Siedlce - Żyrardowianka Żyrardów 90:72 (28:19, 24:17, 17:15, 21:21)
Inter Parts AZS UWM Olsztyn - Legia Warszawa 95:85 (23:11, 24:32, 18:25, 30:17)
KPSW Astoria Bydgoszcz - Asseco Prokom 3 Gdynia 86:67 (18:14, 22:19, 14:17, 32:17)
ŻTS Nowy Dwór Gd. - SIDEn MMKS VIII LO Toruń 85:78 (19:28, 27:17, 18:19, 21:14)
GKS Korsarz Gdańsk - TS Żuraw Gniewino 62:71 (23:27, 20:16, 7:11, 12:17)
Harmattan Gniewkowo - Norgips Piaseczno 91:112 (23:27, 21:30, 28:33, 19:22)
MTS Basket Kwidzyn - OSSM PZKosz Sopot (przełożony na 17 lutego)
OSSM PZKosz Warszawa - Tur Bielsk Podlaski (przełożony na 18 lutego)

GRUPA B
Open Basket Pleszew - WKK Obiekty Wrocław 108:68 (31:20, 30:15, 29:13, 18:20)

GRUPA C
Pogoń Ruda Śląska - Cracovia Kraków 64:66 (15:13, 13:18, 20:16, 16:19)
MCKiS Termo-Rex Jaworzno - Rosa-Sport Radom 55:80 (16:23, 7:20, 14:18, 18:19)
OSSM PZKosz Stalowa Wola - AZS Politechnika Częstochowa 77:88 (11:27, 21:17, 29:26, 16:18)
AZS Politechnika Radomska - KK Komtek Bytom 98:59 (21:15, 38:15, 17:16, 22:13)
Unia Tarnów - Mickiewicz Katowice 102:74 (33:12, 32:17, 24:21, 13:24)
UMKS Kielce - UKS Alba Chorzów (przełożony)
Wisła Kraków - MKKS Staco Niepołomice (przełożony na 10 marca)