Liczby i ciekawostki 22. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy

Ekipa KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski w 22. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy odniosła 20 kolejne zwycięstwo i usadowiła się na fotelu lidera rozgrywek. Akademiczki tym razem nie pozostawiły złudzeń ekipie UTEX-u ROW Rybnik. Niewiele gorzej wiedzie się ostatnio drużynie toruńskiej Energii, która w Lesznie wygrała swój ósmy kolejny pojedynek w elicie. Co jeszcze ciekawego wydarzyło się w 22. kolejce?

Krzysztof Kaczmarczyk

Wydarzenie godne zapamiętania: 20 wygrana z rzędu KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski

Gorzowianki od momentu pojawienia się w elicie z sezonu na sezon poprawiają swoje osiągnięcia. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego małymi kroczkami co sezon pięły się w górę na zakończeniu rywalizacji. W ubiegłorocznym sezonie drużyna KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski odniosła swój największy triumf i sięgnęła po tytuł wicemistrza Polski. W tym sezonie każdy marzy o kolejnym kroku w górę, a co to oznacza, nie trzeba nikomu mówić. Jak dotychczas akademiczki radzą sobie znakomicie. Na 20 spotkań w sezonie 2009/2010 wygrały wszystkie 20, a takiej serii ten zespół jeszcze nigdy nie miał. Gorzowianki usadowiły się na fotelu lidera rozgrywek. Czy na tym samym miejscu zakończą całe rozgrywki?

Liczby 22. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy:

26 - tyle strat popełniły zawodniczki INEI AZS Poznań w derbowym pojedynku z MUKS-em. Pomimo tego zdołały wygrać cały mecz

24 - tyle strat popełniły zawodniczki CCC Polkowice w starciu z brzeską Odrą. Polkowiczanki nie zdołały wygrać tego meczu

20 - tyle meczów z rzędu od początku sezonu wygrały zawodniczki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego zasłużenie ulokowały się na fotelu lidera rozgrywek

15 - tyle punktów z rzędu zdobyły zawodniczki Blach Pruszyński Lider Pruszków w czwartej kwarcie pojedynku z Artego Bydgoszcz. Dzięki temu podopieczne Arkadiusza Koneckiego wygrały cały mecz

13 - tyle punktów w sumie zdobyły koszykarki Odry Brzeg i CCC Polkowice w 3 kwarcie meczu. "Pomarańczowe" wygrały tę kwartę 7:6

11 - tyle strat w derbach Poznania zapisała w swoich statystykach Maurita Reid z MUKS-u

11 - tyle zawodniczek Wisły Can Pack Kraków punktowało w meczu przeciwko ŁKS-owi Siemens AGD Łódź. Jedynie Agnieszce Kuładze nie powiodła się ta sztuka

8 - tyle meczów z rzędu wygrały zawodniczki toruńskiej Energii, które znajdują się ostatnio w rewelacyjnej formie

6 - tyle sezonów na kolejną wygraną nad CCC Polkowice czekały zawodniczki i kibice Odry Brzeg. W sobotę w końcu się udało. Ostatni raz Odra triumfowała nad "Pomarańczowymi" w sezonie 2004/2005

1 - zaledwie tyle trójek na 17 oddanych prób trafiły koszykarki Odry Brzeg w meczu z CCC Polkowice. Fatalna skuteczność w tym elemencie gry nie przeszkodziła jednak w pokonaniu rywala