Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Reprezentacja. Jerzy Brzęczek powołał kadrę na mecze eliminacyjne. Są Szymański i Kownacki

  Jak mawiał klasyk "po owocach poznamy". Jeżeli będzie komplet punktów, całe te dywagacje będą gołoduposłowne. W przeciwnym wypadku będzie "Malleus Maleficarum" i nikogo nie będzie interesowało, że Lewy gra tu, Milik i Zieliński tam, a Piątek jeszcze gdzie indziej, o reszcie nie wspominając.
  Wartość drużyny trzeba udowodnić na boisku, a nie w mediach społecznościowych...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Lotto Ekstraklasa. Fart musiał się skończyć. Legia Warszawa sprowadzona na ziemię

  Paradoks polega na tym, że to nie dotyczy tylko Legii. Dokładnie to samo można odnieść do Lecha, czy Jagi. Te trzy zespoły to taka "wizytówka" ligi. Kiedyś Legia potrafiła rywalizować z Ajaxem, Lech potrafił wygrać z MC 3:1 u siebie. To nie są zamierzchłe czasy, mówimy o kilku latach wstecz. Zachowując proporcje, gdzie jest dzisiaj Ajax i MC, a gdzie Lech i Legia. To nie tylko pieniądze, ale pewna myśl przewodnia, długofalowa droga, czasem wyboista. Oczywiście, mając gruby portfel można sobie pozwolić na więcej, co nie zmienia faktu, że trzeba mieć koncepcję.
  O Legii można powiedzieć jedno. Tytuł przegrała na własne życzenie, o Lechu, nie był nawet brany pod uwagę w tym "rozdaniu". Cele i środki przerosły kluby "TOP" polskiej kopanej. Polityka tych klubów, przypomina pijanego zająca, miotającego się w kapuście. Niby wszystko jest, ale czegoś brakuje... Marchewki i kija, bo budżety powinny być na poziomie max 5 milionów zł, a nie 30 - 50 milionów euro...


 • Tony Adam napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. forBET Włókniarz - Fogo Unia: Na gospodarzy żal było patrzeć. Sajfutdinow w beczce śmierci (relacja)

  Tak, masz rację, Jarek w świetle przepisów jest wychowankiem Piły. Dlatego napisałem "ewentualnie"... :)

 • Tony Adam napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. forBET Włókniarz - Fogo Unia: Na gospodarzy żal było patrzeć. Sajfutdinow w beczce śmierci (relacja)

  Leszno pokazało kto jest Mistrzem i to wszystko. Akcja Emila w biegu XII, to coś niespotykanego. To nie tylko bieg meczu, sezonu, ale i dekady, przynajmniej.
  Potwierdza się to, co mówiono przed sezonem o Unii. Drużyna kompletna, praktycznie bez słabych punktów i tylko jakiś (odpukać) splot niekorzystnych okoliczności, może pozbawić Leszno kolejnego tytułu DMP. Na horyzoncie nie widać przeciwwagi, może Zielona, ale tam brak juniorów.
  Ale jest i na Leszno metoda. Trzeba im nakazać jazdę samymi wychowankami, zostanie Pawlicki, Kubera, Smektała i ewentualnie Hampel. I wtedy jest szansa na ogranie Unii.
  W przeciwnym wypadku, walka nie będzie się odbywać o DMP, tylko o drugie miejsce i na to się zanosi...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Serie A. Piotr Zieliński może być jeszcze lepszy. "Za rok dam drużynie więcej!"

  Żeby coś dać, to trzeba najpierw to mieć. Z całym szacunkiem, Zielu ma niewiele do zaoferowania. Na potwierdzenie tej tezy, są jego występy w Reprezentacji. Na niemal 40 spotkań, może ze cztery dobre.
  Porównania do legendy, nestora, Prometeusza środka pola, klasyka i niedoścignionego wzoru, Kazimierza Deyny, to ciut za wiele.
  "Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz..." Zielu właśnie "zginął" w otchłani, jest jednym z wielu, bo w wieku 25 lat, trzeba zbierać laury, a nie nauki.
  I taka jest właśnie różnica między...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Lotto Ekstraklasa. Legia Warszawa się nie poddaje. "Mamy szanse na mistrzostwo i nie powinny one być małe"

  A to dobre... cyt. "Uważam, że wyszliśmy dziś optymalnym składem, z odpowiednim planem na to spotkanie". Nie sposób zadać sobie pytania, czy "Vuko" jest trzeźwy, zażywa jakieś prochy, albo jeszcze coś innego. Na bardzo ważny mecz wystawia w napadzie... Hamalainena, faceta, który zdobył 2 (słownie dwie) bramki w sezonie !!!! Tymczasem na "ławie" siedzą i Carlitos i Niezgoda.
  Kto ma więc strzelać te gole, skoro "rasowi" napastnicy nie grają. Vuković tak się nadaje na trenera, jak wiadomo jakie zwierzątko do baletu...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Skandal w polskiej III lidze. Sędziowie prowadzili mecz pod wpływem alkoholu

  Ludzie, przecież polskiej kopanej na jakimkolwiek szczeblu, na trzeźwo nie idzie oglądać. Sędziowie powinni dostać medal za "wzorowe pełnienie obowiązków, na powierzonym stanowisku". Trzeba by także sprawdzić, czy kontrola przebiegała zgodnie z procedurami i czy alkomaty miały stosowne atesty.
  Nie sądźmy, abyśmy nie byli sądzeni...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: znamy połowę uczestników fazy grupowej nowego sezonu

  Oj próżno szukać w tym zestawieniu polskiej drużyny, oj próżno... może za 50 lat...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Get Well - forBET Włókniarz: Toruń pozbawiony Doyle'a zlany na MotoArenie! (relacja)

  Czewa wykonała bardzo dużą pracę dla... Lublina. W Toruniu nie widać oznak poprawy, pomimo powrotu Holty. Oczywiście, utrata Jasona miała duży wpływ na końcowy rezultat, ale zastanawia postawa Iversena. Zbyt duża sinusoida w Toruniu, jak pojedzie jeden, to słabszy jest drugi, brak stabilizacji. Jeżeli to się nie zmieni, to Toruń jest głównym kandydatem do spadku, a pamiętajmy, że w Lublinie nie jadą jeszcze Łaguta i Zengi...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Fortuna I liga: ŁKS Łódź awansował do Lotto Ekstraklasy

  Oczywiście gratulacje za awans. Ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że ŁKS nie powinien wtedy być zdegradowanym. Utrzymali się "na boisku", ale widocznie komuś to nie pasowało. Ten "ktoś" powinien być pociągnięty do odpowiedzialności i zadośćuczynić wszystkie poniesione straty...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Fogo Unia - Stal: Wielkie emocje w Lesznie! Mistrzowie Polski wymęczyli zwycięstwo nad Stalą (relacja)

  Nie bardzo rozumiem stwierdzenia "po męczarniach". Startowali godni siebie rywale i był super mecz. Do biegu nr 13, Gorzów remisował i patrząc z perspektywy wyścigów poprzednich, wcale nie był na straconej pozycji.
  Natomiast zawodnikom Unii trzeba oddać jedno. Ostatnie trzy biegi, pojechali jak przystało na Mistrzów Polski. W decydujących momentach, nie zawiedli. Taka jest właśnie różnica pomiędzy Mistrzem, a pretendentem do mistrzostwa...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Nowy podział pieniędzy w Lotto Ekstraklasie. Kluby są bliskie porozumienia

  Jeżeli ktoś uważa, że większa pula środków finansowych cokolwiek zmieni, jest w wielkim błędzie. Nie zmieni się nic, a śmiem twierdzić, iż będzie jeszcze gorzej. Po prostu, będzie jeszcze więcej pieniędzy marnotrawionych. Podobna historia ma miejsce w służbie zdrowia i edukacji. To, że środowisko medyczne, czy pedagogiczne ma więcej pieniędzy, wpływa na jakość świadczonych usług? Oczywiście nie. Poziom edukacji jest jaki jest, służba zdrowia podobnie.
  Kluczowym pozostaje pytanie, czy ktoś chce zmian. Patrząc na całokształt, można stwierdzić, że nikomu, bo gdyby ktoś chciał zmian, już dawno by to zrobił. A tak mamy spektakl dla ludu, któremu można wmówić, że czarne to białe, albo podobne pierdoły...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Jerzy Dudek ostrzega Lewandowskiego: Zastanowiłbym się nad podpisywaniem nowej umowy

  Jeżeli podpisze, to niech później nie marudzi, że chce odejść itd. Poza tym, nie ma się co spieszyć. Jeżeli BM pościąga wartościowych piłkarzy i w kolejnym sezonie osiągnie "coś" w LM, to można się zastanawiać. W przeciwnym razie, zostanie "tylko" rok kontraktu, do czerwca 2021. Chcąc nie chcąc, BM będzie pod ścianą i to Lewy tym razem będzie rozdawał karty, albo sprzedaż za dobre pieniądze, albo odejdzie tak jak przyszedł... za free...

 • Tony Adam napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  RT na Janowskiego i Drabika to chyba niezbyt dobry pomysł...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Hejt na mistrzynię. Iga Baumgart-Witan poszła w kamasze

  Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że sportowcy idą do armii. Jest to praktyka stosowana od lat, ponieważ mają większą (z definicji) sprawność, gibkość i odporność na stres. Cechy te są przydatne w specjalnych rodzajach wojsk - przykładem jest Nikołaj Kuzniecow z Samodzielnej Zmotoryzowanej Strzeleckiej Brygady Specjalnego Przeznaczenia, alias Paul Wilhelm Siebert - oficer Wehrmachtu. Żeby nie było, to tylko przykład, bez aluzji.
  Jak Iga chce, to niech się w tej materii realizuje i nikomu nic do tego...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Strajk nauczycieli. Kowalczyk, Lewandowski, Stoch w szkołach sportu i życia

  Właśnie zobaczyłem, że mój komentarz został usunięty... Jednak cenzura prewencyjna działa, nawet na SF... kto by się spodziewał... Nie ma to jak stara, dobra "profilaktyka", rodem z czasów minionych...
  Moderatorzy, administratorzy SF - dziękujcie Bogu i co tam w kto wierzy, że nie żyjecie w czasach "jedynie słusznego programu", bo za samo podniesienie ręki na lud, inteligencję pracującą, robotników i chłopów - czapa.
  Nie jesteście niezależnym portalem, jesteście "na usługach", a nie ma większego smrodu, niż "perfumowany gnój"...
  PS. zakładam, że to też zostanie usunięte...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Bartłomiej Ruta. Szprycą w twarz: Romantyczny weekend z PGE Ekstraligą (felieton)

  Nie wyciągajmy zbyt daleko idących wniosków po 1 kolejce. Co prawda, można czuć pewien niedosyt to występach Torunia, Wrocka, czy Czewy - to drużyny z aspiracjami dużymi, ale to dopiero początek.
  Na osobny komentarz zasługują Lublin i Grudziądz. Nie jest tajemnicą, że trzymam kciuki za Lublin, nie z powodu miejsca zamieszkania, bądź innych sentymentów, ale z racji tego, iż drużyna skazywana na degradację walczy. I to jeszcze jak. Trzeba powiedzieć jasno: Lublin startował bez trzech podstawowych zawodników - Łaguta, Zengi i AJ - który to zaliczył 1/2 okrążenia. Skład z 1PLŻ, a mimo to pokonał GKM, w którym brakowało "tylko" młodszego Łaguty.
  To dopiero 1/14 sezonu zasadniczego, jeszcze dużo wydarzyć się może, ale preludium jest całkiem, całkiem i oby tak dalej...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Adam Nawałka zwolniony z Lecha Poznań!

  Moim zdaniem nie było błędem zwolnienie, tylko zatrudnienie trenera Adama "krótki pressing", "Kamil połóż się" Nawałki. Dodatkowo rozbudowany "sztab trenerski", trener od przygotowania Rzepka Remigiusz, który przygotował kadrę na mundial w Rosji...
  Pisałem o tym wcześniej, że to był błąd, a na miejscu Lecha to bym szukał kogoś takiego jak Marek Papszun w Rakowie. Nic się nie traciło, a zyskać można było wiele. Tym ruchem Lech niejako przyznał się do złego wyboru, stracił czas, pieniądze, a co najgorsze kibiców...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Dariusz Tuzimek: Legii nic nie tłumaczy z porażki z Rakowem (felieton)

  Powiedzmy sobie otwarcie, Legia mając takie możliwości, potencjał, kompromituje się na każdym kroku. Przecież powinni zdominować krajowe podwórko, a nie potrafią wygrać z liderem 1 ligi. Już nawet nie chodzi o to, aby się pastwić, tylko aby spojrzeć w miarę obiektywnie. W lidze gdzie jest 37 kolejek, 4 porażki i ze trzy remisy, to max. Reszta to powinny być zwycięstwa, a nie są. Gdzieś jest więc przyczyna takiego stanu rzeczy, a skutki widać na murawie. Coś jest nie halo w pionie zarządzająco - szkoleniowym.
  Klasyk mawiał, że ryba nie psuje się od ogona, tylko od głowy...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Na co czeka Motor Lublin? Są słabsi niż byli. Milik to kot w worku (felieton)

  W tym artykule niczego odkrywczego nie ma. Każdy, kto w miarę racjonalnie myśli, był tego świadomy. Z całym szacunkiem, Zengi "prochu nie wymyśli", ale będzie solidnym krajowym grajkiem. Niestety, stało się jak się stało i pole manewru jest ograniczone. Na chwilę obecną, Jankes jest jedyną rozsądną alternatywą dla Lublina, ponieważ innych nie ma. Jest to syndrom Tarnowa z roku ubiegłego, w którym to miał być ten, czy inny zawodnik, a byli tacy, jacy byli. Finał tego każdy pamięta i nie ma sensu przypominać.
  Pan Kępa, chcąc walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie, powinien zrewidować stanowisko. Chyba, że chce być jak Rejtan, albo kamienie rzucone na szaniec...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Puchar Polski. Raków - Legia. Tak tworzy się historia! Ogromna sensacja

  Legia przegrała, ponieważ: piłka była kwadratowa, boisko w fatalnym stanie, sędzia stronniczy, a także w pierwszej i drugiej połowie, legioniści grali pod górę - co można udowodnić, gdyż ziemia się obraca, a gospodarze miast podgrzewanej murawy włączyli pole anty grawitacyjne, przez co goście nie mogli w sposób odpowiedni operować piłką, natomiast gospodarze mieli w getrach wszyte 18 gramowe ciężarki i dzięki temu mieli lepszą przyczepność, co w efekcie skutkowało strzeleniem decydującej bramki w dogrywce...
  Wniosek z tego taki, że Legia powinna zatrudnić jeszcze więcej zagranicznych, pożal się Boże, piłkarzy i płacić im trzy razy więcej niż dotychczas, a wyniki będą takie jakie są, bądź jeszcze gorsze...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Prezes Polonii Bydgoszcz od półtora miesiąca nie ma kontaktu z Oskarem Ajtnerem-Gollobem

  Nie można skreślać chłopaka, każdy zasługuje na drugą szansę. Pech, a może szczęście (zależy od punktu widzenia) Oskara, polega na tym, że pochodzi z rodziny "dziedzicznie obciążonej". Nazwisko Gollob to jest marka, brand od dwóch dekad. Ojciec Jacek na krajowym podwórku, stryj Tomek w kraju i na świecie. Ciężko udźwignąć taką presję. Pewnie pomyślał, że samo nazwisko "pojedzie" za niego. Niestety tak się nie da, trzeba ciężko pracować, a i tak gwarancji nie ma, że się zostanie najlepszym.
  Cytując klasyka, Oskar powinien odpowiedzieć sobie na jedno zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić... a potem zacząć to robić...


 • Tony Adam napisał/a komentarz do Oficjalnie: Zinedine Zidane trenerem Realu Madryt!

  Nie wiem czy to dobra decyzja Zidane'a, to pokaże dłuższa perspektywa i nie mam na myśli obecnego sezonu. Sezonu, w którym Real walczy tylko (w tym przypadku TYLKO) o jak najlepsze miejsce w ligowej tabeli. Jest to czas na przegląd kadry, poszukanie wzmocnień i przygotowanie się do sezonu kolejnego. Można być pewnym, że Real dokona spektakularnych transferów, bo w tym składzie personalnym daleko nie zajedzie, a jednocześnie trener Zidane wyda na siebie wyrok.
  Kibice Los Blancos będą musieli zaufać trenerowi, nie mają zbytnio innego wyjścia, wszak nie jest dziełem przypadku zdobycie trzech PE z rzędu...

 • Tony Adam napisał/a komentarz do Liga Mistrzów 2019. Michał Kołodziejczyk: Dajcie więcej pieniędzy (felieton)

  Dotychczasowe mecze pokazały, że nie ma potrzeby zmieniać przepisu o bramce liczonej "podwójnie" na wyjeździe. Zarówno Real jak i PSG miały rywali "na widelcu", wystarczyło dokończyć dzieła. Nie zrobiono tego, a Ajax i MU, pokazały, że można zawalczyć, choć skazywane były na porażkę i takie zespoły aż chce się oglądać. Takie rozwiązanie "bramkowego" przepisu jest dobre i wystarczające, nie ma sensu przy tym szperać. Klasyk mawiał, że lepsze jest wrogiem dobrego...

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

jerrypl

Witaj na sportowych faktach Tony Adam! Liczę na wiele ciekawych dyskusji i w wolnej chwili zapraszam do siebie na bloga, np. na typera ekstraklasy. Pozdrawiam i udanego tygodnia życzę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.