Euroliga koszykarek: Wisła Can Pack prowadzi 1:0!

Wisła Can Pack Kraków udanie rozpoczęła ćwierćfinałową walkę w Eurolidze koszykarek. W pierwszym starciu krakowianki pokonały we własnej hali czeskie Frisco Sika Brno 78:74 i są o krok od awansu do Final Four! Emocje w hali przy ulicy Reymonta były nieprawdopodobne, a o wynik kibice drżeli do samego końca. Ostatecznie po końcowym gwizdku zapanował szał radości z pierwszego zwycięstwa.

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarki z Brna prowadziły już w pewnym momencie różnicą nawet 15 punktów (41:56 w połowie trzeciej kwarty), ale Biała Gwiazda wróciła do gry z dalekiej podróży. Duża w tym zasługa znakomicie grającej w trzeciej kwarcie Iziane Castro Marques.