Antysiódemka trzeciej kolejki PGE Ekstraligi

autor: Apator Toruń Fan | 2019-05-20, 17:30 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Co to była za kolejka?
Jest kilkunastu żużlowców, których można by "wyróżnić".
Jednak w składzie jest 5 miejsc dla seniorów, 2 dla juniorów i 1 dla zawodnika, który mógłby być rezerwowym.
Antysiódemka trzeciej kolejki jest przedstawiana po antysiódemce czwartej kolejki, gdyż mecz Sparta Wrocław - GetWell Toruń był przełożony na wczoraj.
A więc zaczynamy!
1. Andreas Jonsson - Motor Lublin (drugi raz w antysiódemce) - w Częstochowie zdobył tylko 3 punkty. Pokonał tylko jednego rywala - słabego Pawła Przedpełskiego. Z pewnością każdego dziwiło to, że otrzymał czwartą szansę wyjazdu na tor w biegu 13. Na razie jest ogromnym zawodem w Lublinie. Po tym meczu menedżer lublinian - Jacek Ziółkowski wyciągnął wnioski i przesunął go na pozycję zarezerwowaną dla zawodników "drugiej linii". Mimo wszystko w 4 i 5 kolejce Andreas "nie popisał się". Po powrocie Grigorija Łaguty prawdopodobnie będzie zastępowany przez Roberta Lamberta, który zostanie przesunięty na pozycję rezerwowego. Natomiast po powrocie Grzegorza Zengoty prawdopodobnie zostanie "wyrzucony" ze składu.
3 pkt w 4 startach; śr. bieg. 0,750
2. Anders Thomsen - Stal Gorzów (pierwszy raz w antysiódemce) - Duńczyk był bardzo chwalony po pierwszych dwóch kolejkach. 13+2 w Częstochowie robiło wrażenie. a 7 pkt w rywalizacji z Lublinem na własnym owalu to również niezły wynik. Eksperci myśleli, że może stać się "czarnym koniem" i nie mylili się. Jednak mecz w 3 kolejce to wyjątek od reguły. W Lesznie zdobył tylko 2 pkt. Trener Stanisław Chomski słusznie pozbawił go czwartego startu zastępując go Rafałem Karczmarzem. Pokonał jedynie Brady'ego Kurtz'a. W 4 i 5 kolejce powrócił na właściwe tory, ale jednak za mecz w 3 kolejce zasłużył na "nominację" do antysiódemki.
2 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,667
3. Rune Holta - GetWell Toruń (pierwszy raz w antysiódemce) - Norweg z polskim paszportem nie popisał się we Wrocławiu. Tak naprawdę z rywali pokonał jedynie Vaclav'a Milika. Można jeszcze go bronić tym, że wraca po ciężkiej kontuzji, ale takiej klasy zawodnik powinien już spisywać się lepiej. Przykładowo Jason Doyle, który na pewno nie jest jeszcze w stu procentach sprawny oddaje serce za drużynę. Dodatkowo Holta zachował się jak nieopierzony junior w biegu 9. Po otrzymaniu sporej szprycy spod motocykli Jamroga i Woffinden'a przymknął gaz, zamarkował defekt i jeszcze miał pretensje do niewinnego Brytyjczyka. GetWell ma w tym sezonie przeogromny problem z Polakami.
3 pkt w 4 startach; śr bieg. 0,750
4. Chris Holder - GetWell Toruń (drugi raz w antysiódemce) - Australijczyk znowu pokazuje dwa oblicza. Inaczej spisuje się na MotoArenie, i inaczej radzi sobie na wyjeździe. Po całkiem niezłej jeździe w lidze szwedzkiej i dobrym występie w Speedway of Nations liczyłem na poprawę formy starszego z braci Holderów w meczach wyjazdowych. Myliłem się i na nic więcej już nie liczę. Z takim Chrisem toruńska drużyna na wyjeździe przegra wszystko, a bonusach będzie mogła zapominać. W rywalizacji z Motorem może się okazać, że Holder zdobędzie 0 pkt, gdyż na lubelskim owalu chyba nie jeździł nigdy.
2+1 pkt w 4 startach; śr bieg. 0,750
5. Niels Kristian Iversen - GetWell Toruń (drugi raz w antysiódemce) - po raz kolejny przypomniał mi się ten fatalny PUK z początku zeszłego sezonu. We Wrocławiu niemiłosiernie wolny. Tym razem nie ma wymówki w postaci zepsutej najlepszej jednostki sprzętowej. Może nie miał ani jednego zera, ale nie miał też ani jednej trójki. Jego nominacja jest ponownie trochę na wyrost, ale jeszcze dzień wcześniej Duńczyk doskonale spisywał się w GP we Warszawie, gdzie z 14 punktami zajął 4. miejsce. Zastanawiałem się nad "nominowaniem" w tym miejscu Pawła Przedpełskiego, Nicki'ego Pedersen'a (słaby mecz z Grudziądzem na własnym owalu w Zielonej Górze), Antonio Lindbaeck'a i Petera Kildemanda lecz wszyscy oni za wyjątkiem Dzika to zawodnicy drugiej linii, od których oczekuje się mniej niż od PUK-a, którego zadaniem jest być jednym z liderów zespołu. A Pedersen pokazał jednak lepsze wrażenie od Iversena. Z takim Nielsem toruńska drużyna już powinna się zastanawiać, jaki zespół zbudować, aby jak najszybciej powrócić do PGE Ekstraligi z 1 ligi.
5+1 pkt w 4 startach; śr bieg. 1,500
6. Maksymilian Bogdanowicz - GetWell Toruń (trzeci raz w antysiódemce) - toruński zaciąg trwa w najlepsze. To tylko pokazuje, że ten zespół (póki co) naprawdę zasługuje na spadek. A co o Bogdanowiczu? Do tej pory jest najsłabszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Nie widać po nim żadnej poprawy. Powalczył z Liszką na pierwszym łuku pierwszego okrążenia w biegu 2 i tyle go widzieli. Prezentuje totalne dno i tyle w temacie. Mógłbym ponownie napisać o jego zeszłorocznej dobrej jeździe w Starcie Gniezno, ale... już to pisałem we wcześniejszych antysiódemkach. Poza tym - słusznie zastąpiony przez Kopecia-Sobczyńskiego w biegu 10.
0 pkt w 2 startach; śr bieg. 0,000
7. Wiktor Trofimow Jr. - Motor Lublin (pierwszy raz w antysiódemce) - Ukrainiec z polskim paszportem spisał się słabo zarówno w trzeciej jak i później w czwartej kolejce. W czwartej kolejce nie nominowałem go, gdyż na swoim stadionie toruńscy młodzieżowcy zdobyli tylko 2 pkt. Tym razem było podobnie, ale na wyjeździe, a sam Igor pozostawił po sobie trochę lepsze wrażenie niż Trofimow Jr. Ponadto myślałem w tym miejscu o Mateuszu Tonderze, Patryku Rolnickim i Marcinie Turowskim. Każdy z nich jednak - podobnie jak Kopeć-Sobczyński - pozostawił po sobie lepsze wrażenie niż Trofimow Jr. Dodatkowo przez głowę przeszła mi myśl "nominacji" Bartosza Smektały i Dominika Kubery, gdyż oboje pojechali dużo poniżej oczekiwań. To tylko świadczy o tym, że 3 kolejka była bardzo słabą kolejką dla wielu juniorów. Wracając do Trofimow'a Jr. - w biegu 12 został słusznie zastąpiony przez Wiktora Lamparta.
0 pkt w 2 startach; śr bieg. 0,000
8. Robert Lambert - Motor Lublin (drugi raz w antysiódemce) - pomimo tego, że w meczu Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin wystąpił pod numerem 4, wstawiłem go pod numer 8, gdyż pozwala na to regulamin. Brytyjczyk w rywalizacji z częstochowianami zdobył 2 punkty, ale nie pokonał żadnego z rywali. Jedynie powalczył z Adrianem Miedzińskim w biegu 13. Lambert również słabo pojechał w kolejce numer 4. Wywnioskowałem, że być może ciąży nad nim zbyt wysoka presja. Przypuszczałem, że w GP we Warszawie może pozytywnie zaskoczyć, gdyż nie będzie miał żadnego przeciążenia. Miałem rację. Lambert w GP we Warszawie dotarł do półfinału i zaprezentował się naprawdę dobrze. Być może Brytyjczyk za bardzo się spina. Jeśli jest to prawda, to potrzebuje rozmowy z lubelskim psychologiem. W 5 kolejce spisał się już poprawnie. Lubelscy działacze jeszcze będą mieli z niego niemałą pociechę. Jednak za 3 kolejkę zasłużył na "nominację" do antysiódemki.
2 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,667
Menedżer - Jacek Frątczak - GetWell Toruń - (drugi raz w antysiódemce) - zacznę od tego, że po pierwszych trzech meczach tej kolejki miałem już wstawić Jacka Ziółkowskiego za niepoprawnie wprowadzane rezerwy i danie aż 4 okazji wyjazdu na tor Andreas'owi Jonsson'owi. Ale jednak nie. Jednak Frątczak. Kardynalnym błędem było zastąpienie Norberta Kościucha już w jego drugim biegu. Polak bezsprzecznie zasłużył na drugą szansę. Frątczak słusznie pozbawił Iversena wyjazdu na tor w biegach nominowanych, ale to nie usprawiedliwia jego wcześniejszych błędów. Ponadto w Toruniu nadal jest ogromny kłopot z atmosferą.
Podsumowując:
17+2 pkt w 26 startach; śr bieg. 0,731
Jak widać połowa antysiódemki to zawodnicy z Torunia. Przed meczem Sparta Wrocław - GetWell Toruń miałem już wizję, ale pomyślałem sobie, że jak jedzie Toruń, to może się coś zmienić. Nie myliłem się. Mam również wizję Antysiódemki piątej kolejki. Bardzo słabo spisali się zawodnicy Włókniarza Częstochowa. Ale jednak należy poczekać. Znowu przeczuwam, że po meczu GKM Grudziądz - GetWell Toruń przybędzie zawodników, którzy będą mogli zasłużyć na nominację. Ten mecz odbędzie się w niedzielę - 16 czerwca.
Podzielcie się swoimi opiniami!
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: