Antysiódemka szóstej kolejki PGE Ekstraligi

autor: Apator Toruń Fan | 2019-05-29, 20:58 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Kolejna już kolejka, w której mógłbym wyróżnić kilkunastu, jeśli nie więcej zawodników. Jednak mogłem wybrać tylko 5 seniorów, 2 juniorów i 1 rezerwowego (dzisiaj on na innych zasadach, ale o tym później).
Więc "zapinamy pasy i jedziemy"!
1. Vaclav Milik - Sparta Wrocław (drugi raz w antysiódemce) - Czech otrzymał tylko jedną szansę i słusznie został później zastąpiony Max'em Fricke'em. Ewidentnie męczy się w polskiej lidze, pomimo że zagranicą spisuje się całkiem nieźle. Zdarzają mu się dobre biegi (np. dwie trójki w meczu w Gorzowie w 5. kolejce), ale jednak Milik nie potrafi ustabilizować sobie formy. Po powrocie Macieja Janowskiego z kontuzji i ustabilizowaniu formy Fricke'a, Czugunow'a oraz Jamroga to Czech jest najsłabszym ogniwem wrocławian.
0 pkt w 1 starcie; śr bieg. 0,000
2. Paweł Przedpełski - Włókniarz Częstochowa (pierwszy raz w antysiódemce) - jeden start i tyle go widzieli. Spisał się fatalnie w jednym biegu, ale przed sezonem Marek Cieślak obiecał mu "komfort startów". Jeszcze dzień przed rywalizacją z wrocławianami Paweł zdobył 8 punktów w lidze szwedzkiej, a dzień po również 8 punktów - tym razem w SEC Challenge. Jego przykład pokazuje, że częstochowianie albo odpuszczają rywalizację w polskiej lidze, albo po prostu są słabsi i coś im nie pasuje (np. tor w Częstochowie). Zobaczymy co będzie w 7. kolejce, kiedy Włókniarz pojedzie "w delegację" do Zielonej Góry. Po tym meczu można będzie wysnuć bardziej szczegółowe wnioski.
0 pkt w 1 starcie; śr bieg. 0,000
3. Dawid Lampart - Motor Lublin (pierwszy raz w antysiódemce) - starszy z braci Lampartów jak dotąd spisywał się nienagannie i "robił swoje". Jednak w 6. kolejce poważnie zawiódł, gdyż nie zdobył ani jednego punktu. Nie wiadomo, co będzie z Grzegorzem Zengotą, ale jeśli okaże się, że jeszcze w tym sezonie będzie mógł pojechać, to pierwszym do odstrzału (za wyjątkiem Jonsson'a) jest Dawid. Być może Lampartowi przeszkadzała jazda w parze z Grigorijem Łagutą i większa presja? Na mecz w 7. kolejce został już wystawiony z Mikkel'em Michelsenem. Zobaczymy, czy to coś zmieni.
0 pkt w 2 startach; śr bieg. 0,000
4. Michael Jepsen Jensen - Falubaz Zielona Góra (pierwszy raz w antysiódemce) - Duńczyk był już wcześniej w gronie moich zainteresowań, ale dopiero teraz jest "nominowany" po raz pierwszy. W meczu w Lesznie pokonał jedynie mające problemy na początku spotkania Emila Sajfutdinow'a oraz Dominika Kuberę. Nie dogaduje się do końca w parze z Nicki'm Pedersenem, acz większa w tym wina bardziej doświadczonego z Duńczyków.
2+1 w 3 startach; śr bieg. 1,000
5. Patryk Dudek - Falubaz Zielona Góra (pierwszy raz w antysiódemce) - zielonogórzanin ostatnio wyraźnie "spuścił z tonu". Od 1. kolejki nie osiągnął jeszcze dwucyfrowego wyniku (bez bonusów). Ponadto oprócz Grand Prix we Warszawie w tym sezonie spisuje się dużo poniżej oczekiwań. Trochę to wygląda tak, jakby Patryk oszczędzał się tylko i wyłącznie na rywalizację w mistrzostwach świata. Wydaję mi się, że Dudkowi trochę nie pasuje fakt, iż w Falubazie nie jest liderem, tylko jednym z wielu. W Lesznie pokonał jedynie dwukrotnie Bartosza Smektałę.
3+2 pkt w 4 startach; śr bieg. 1,250
6. Igor Kopeć-Sobczyński - GetWell Toruń (drugi raz w antysiódemce) - torunian zawiódł na całej linii. Nie nawiązał walki z żadnym rywalem. GetWell ma nadal przeogromny kłopot z juniorami.
0 pkt w 2 startach; śr bieg. 0,000
7. Rafał Karczmarz - Stal Gorzów (pierwszy raz w antysiódemce) - zacznę może od tego, że "stały bywalec" - Maksymilian Bogdanowicz starał się w rywalizacji z Motorem, powalczył z Wiktorem Trofimow'em Jr. i postanowiłem, że nie będę się nad nim "pastwił". Jeśli chodzi o Karczmarza, to on zanotował już drugi fatalny występ pod rząd. W meczu z GKM-em wygrał jedynie bieg juniorski, a z rywali pokonał Marcina Turowskiego. Poza tym biegiem zdobył same zera, a grudziądzki junior odkuł się na nim. Kaczmarz poważnie zawodzi i musi coś w sobie zmienić.
3 pkt w 4 startach; śr bieg. 0,750
8. Michał Gruchalski - Włókniarz Częstochowa (pierwszy raz w antysiódemce) - wstawiłem częstochowskiego juniora w miejsce zawodnika z numerem 8., gdyż zgodnie z regulaminem można by go tam wpisać, a z racji, że żaden z "typowych" rezerwowych (np. Czugunow, Lambert lub J. Holder) nie zasłużył na "nominację" - wstawiłem trzeciego juniora. Gruchalski podobnie jak Karczmarz zanotował drugi fatalny występ pod rząd. W rywalizacji ze Spartą Wrocław pokonał jedynie Przemysława Liszkę w 4. biegu. Ponadto miał olbrzymie kłopoty z jazdą w biegu 2. W tym miejscu myślałem o wstawieniu Norberta Krakowiaka, który w trzech biegach nie zdobył ani jednego punktu, ale zielonogórski młodzieżowiec miał za rywali zawodników Unii Leszno. Oprócz tego Krakowiak jechał na wyjeździe, a Gruchalski u siebie.
1 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,333
Menedżer - Marek Cieślak - Włókniarz Częstochowa (pierwszy raz w antysiódemce) - selekcjoner polskiej reprezentacji nie radzi sobie ostatnio w Częstochowie. Jego zespół przegrał drugi mecz na własnym stadionie. Cieślak pogrążył się, nie dotrzymując słów przed początkiem sezonu, iż Paweł Przedpełski będzie miał komfort jazdy (minimum 2 starty na mecz). Co więcej - Marek po przegranych meczach nie tłumaczy się i stroni od mediów, co świadczy o jego braku profesjonalizmu.
Podsumowując:
9+3 pkt w 20 startach; śr bieg. 0,600
Dodam jeszcze, że kręgu zainteresowań miałem: Anders'a Thomsen'a, Antonio Lindbaeck'a, Leona Madsena (niby nie najgorszy mecz, ale męczył się i pojechał dużo poniżej oczekiwań), Fredrika Lindgrena (sytuacja podobna jak u Madsena), Adriana Miedzińskiego, Runego Holtę i Nielsa Kristiana Iversena.
Podzielcie się swoimi opiniami!
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
getwellfan

Antysiódemka piątej kolejki PGE Ekstraligi po przełożonym meczu: GKM Grudziądz - GetWell Toruń. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę - 16 czerwca (chyba że zostanie ponownie przełożone).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.