Antysiódemka siódmej kolejki PGE Ekstraligi

autor: Apator Toruń Fan | 2019-06-04, 16:50 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Kolejna kolejka, w której to zawodników jest więcej niż miejsc (tym razem głównie na pozycjach juniorskich). Może tym razem w "gronie zainteresowań miałem mniej żużlowców niż w dwóch ostatnich kolejka, ale było z kogo "wybierać".
A więc zaczynamy!
1. Brady Kurtz - Unia Leszno (pierwszy raz w antysiódemce) - nareszcie! Ta antysiódemka jest pierwszą, w której znajduje się zawodnik Unii Leszno! To tylko świadczy o tym, jak mocny jest zespół z Wielkopolski. Odnośnie Australijczyka, to wcześniej był już kilkukrotnie w moim "gronie zainteresowań", ale wtedy byli inni, którzy bardziej od niego zasługiwali na "nominację". Tym razem "role się odwróciły". To Kurtz zasłużył bardziej od innych. W tej kolejce jechał w Grudziądzu. Nie pokonał żadnego rywala, a swój jedyny punkt zdobył na wykluczeniu Emila Sajfutdinow'a. Co prawda był szybki w biegu 5, ale fenomenalna jazda parą Przemysława Pawlickiego i Krzysztofa Buczkowskiego pozbawiła go zdobycia czegoś więcej niż jednego punktu "za darmo". Później Piotr Baron podjął słuszną decyzję, zastępując go innymi zawodnikami.
1 pkt w 2 startach; śr bieg. 0,500
2. Paweł Przedpełski - Włókniarz Częstochowa (drugi raz w antysiódemce) - coś niedobrego dzieje się ostatnio z toruńskim wychowankiem. Zanotował trzeci fatalny występ pod rząd, a w statystykach jest trzecim najsłabszym klasyfikowanym z seniorów (gorsi od niego są tylko Andreas Jonsson i Rune Holta). Paweł w Zielonej Górze świetnie jechał w pierwszym biegu do czasu ataku Nicki'ego Pedersena. Upadł. Może dostał porządną szprycę, może się przestraszył? Tego nie wiem. Został wtedy słusznie wykluczony. Pokonał jedynie Norberta Krakowiaka w swoim trzecim starcie, ale i zielonogórskim młodzieżowcem strasznie się męczył. Jednak moim zdaniem (i pewnie nie tylko moim) Przedpełski w tym biegu jechać już nie powinien. Powinien zostać wtedy zastąpiony przez Michała Gruchalskiego. Chyba już czas na sprawdzenie w lidze Damiana Dróżdża.
1 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,333
3. Adrian Miedziński - Włókniarz Częstochowa (trzeci raz w antysiódemce) - kolejny z toruńskich wychowanków obecnie jeżdżących we Włókniarzu Częstochowa. Miał bardzo słaby początek sezonu, później się poprawił, ale ostatnio znowu poważnie zawodzi. W rywalizacji z Falubazem z rywali pokonał jedynie Mateusza Tondera.
2 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,667
4. Rune Holta - GetWell Toruń (drugi raz w antysiódemce) - Norweg z polskim paszportem na MotoArenie wystąpił tylko raz. Zanotował tragiczny wyścig i później został słusznie zastępowany przez rezerwowego Jack'a Holdera. Ponoć na treningach przed tym spotkaniem był najlepszy ze startu i najszybszy na dystansie. Po swoim jedynym biegu w rywalizacji z Gorzowem aż przestraszyłem się, jak musieli spisywać pozostali toruńscy żużlowcy na tamtym treningu. Rune chyba zostanie odstawiony od składu, bo w Toruniu wreszcie znaleziono piątkę równych seniorów. Na razie po Holcie widać, że po kontuzji nie jest w 100 % przygotowany do sezonu.
0 pkt w 1 starcie; śr bieg. 0,000
5. Jarosław Hampel - Unia Leszno (pierwszy raz w antysiódemce) - jeszcze jeden zawodnik drużyny z Wielkopolski w antysiódmce. Jedyne co mu wychodziło w rywalizacji z Grudziądzem to starty. Był bardzo często mijany przez rywali, a sam pokonał tylko Kamila Wieczorka.
1+1 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,667
6. Maksymilian Bogdanowicz - GetWell Toruń (czwarty raz w antysiódemce) - Bogdanowicz ma 21 lat, a w ostatnim meczu jechał jak nieopierzony junior. Przewrócił się w biegu 2, jakby dopiero uczył się żużlowego rzemiosła. Poza tym zarówno w drugim jak i czwartym biegu "miotało" nim na dystansie. W obu swoich biegach dojeżdżał strasznie daleko za rywalami. Jednym z takich rywali był 16-letni Mateusz Bartkowiak, dla którego były to pierwsze ligowe zawody na MotoArenie. Wracając do Bogdanowicza - jest on bezsprzecznie najsłabszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze. Na miejscu toruńskich menedżerów zastanowiłbym się nad wstawieniem w jego miejsce w następnych meczach jednego z młodych juniorów (Nizgorski, Stolp lub Rydlewski). Zapewne każdy z nich - podobnie jak Bogdanowicz - zdobywałby 0 punktów w meczach, ale byłoby to dla przetarcie z PGE Ekstraligą, co dałoby znaczne korzyści w przyszłości. Poza tym Maksymilian został słusznie zastąpiony w biegu 8 przez Igora Kopecia-Sobczyńskiego.
0 pkt w 2 startach; śr bieg. 0,000
7. Wiktor Lampart - Motor Lublin (pierwszy raz w antysiódemce) - trudny wybór jeśli chodzi o drugiego juniora, gdyż było z kogo "wybierać". Wybrałem młodszego z braci Lampartów, gdyż spośród mojego "grona zainteresowanych" jest po prostu najlepszym zawodnikiem, a zawiódł poważnie. W rywalizacji ze Spartą Wrocław z rywali pokonał jedynie Patryka Wojdyłę w biegu 2. W biegu 12 natomiast wrocławski młodzieżowiec odwdzięczył mu się, co dla Lamparta jest ogromnym wstydem. Przypuszczam, że tak słaby występ to tylko wypadek przy pracy, ale zobaczymy, jak będzie jeździł dalej.
2 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,667
8. Adam Ellis - Stal Gorzów (pierwszy raz w antysiódemce) - Brytyjczyk pojechał w meczu z GetWell Toruń z powodu kontuzji Petera Kildemanda. To że zdobędzie 0 pkt przypuszczał raczej każdy, ale styl w jakim jeździł pozostawił wiele do życzenia. Bieg 1 zakończył już na pierwszym okrążeniu, a w biegu 5 dojechał bardzo daleko za rywalami. W ogóle nie łapał się na szprycę. Rozumiem, że pojechał z konieczności, może nigdy wcześniej nie rywalizował na MotoArenie, może zjadł go stres, ale styl w jakim jeździ ten 23-letni był po prostu tragiczny.
0 pkt w 2 startach; śr bieg. 0,000
Menedżer - Marek Cieślak - Włókniarz Częstochowa (drugi raz w antysiódemce) - w tej kolejce żaden z menedżerów nie popełnił poważnych błędów. Jedynymi z błędami byli Jacek Ziółkowski oraz Marek Cieślak. Menedżer lublinian nie desygnował do boju Mikkela Michelsena 7 razy, a menedżer częstochowian nie desygnował do boju Michała Gruchalskiego 6 razy i niepotrzebnie dał trzecią okazję do startu Pawłowi Przedpełskiemu. "Nominuję" jednak selekcjonera reprezentacji Polski, gdyż Michelsen powiedział głośno i wyraźnie Ziółkowskiemu, że mocno go boli i prosił, aby nie wystawiać go jako rezerwa taktyczna w 14 biegu. Ponadto Włókniarz przegrał wyżej niż Motor. Najważniejsze jest jednak to, że po trzeciej porażce pod rząd Włókniarzowi mocno spadły morale. Poza tym Cieślak dalej stroni od mediów, myśląc, że da to mu satysfakcję. Myli się Pan - Panie Marku. Świadczy to jedynie o braku profesjonalizmu o Pana.
Menedżer 2 - Jacek Frątczak - GetWell Toruń (trzeci raz w antysiódemce) - "nominuję" Frątczaka, pomimo że ostatnio toruńskim zespołem kierował tercet: Karol Ząbik, Adam Krużyński i Mark Lemon. Jednak właśnie ich taktyka na mecze pokazała, że Frątczak popełniał karygodne błędy. Najważniejszym z nich było oczywiście odstawienie na "boczny tor" Norberta Kościucha. Teraz Jacek Frątczak został zwolniony z GetWell Toruń. Cieszę się niezmiernie i w sumie, to nie pozostaje mi nic innego, niż życzyć Panu Jackowi wszystkiego najlepszego w przyszłości.
Podsumowując:
7+1 pkt w 19 startach; śr bieg. 0,427
Frajer kolejki:
Emil Sajfutdinow - "wyróżnienie" może i na wyrost, ale co tam? Rosjanin ostatnio zasłużył się fenomenalną szarżą, która pozwoliła mu wyprzedzić Jakuba Miśkowiaka. Tym razem to on został wyprzedzony i to w takiej sytuacji, kiedy należy się z niego po prostu śmiać. Artiom Łaguta nie zrobił nic specjalnego, tylko po prostu wykorzystał kardynalny błąd swojego rodaka. Podczas gdy każdy wiedział, że pod koniec meczu w Grudziądzu na ostatnim łuku należy jeździć po zewnętrznej lub ewentualnie środkiem toru, Sajfutdinow postanowił w ostatnim wyścigu, na ostatnim okrążeniu, na ostatnim łuku (dużo tego "ostatnim") "podróżować" po wewnętrznej. Jeden z najlepszych zawodników na świecie zachował się jak nieopierzony junior. Przez niego Unia Leszno nie wygrała spotkania w Grudziądzu. Ponadto złośliwy mówią, że Emil "sprzedał" ten mecz.
PS.
Szkoda, że nie mogę wstawiać tagów, ale to już błąd Sportowych Faktów...
Podzielcie się swoimi opiniami!
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: