Antysiódemka dwunastej kolejki PGE Ekstraligi

autor: Apator Toruń Fan | 2019-08-11, 20:56 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Tym razem - podobnie jak w antysiódemce jedenastej kolejki - trafiła się kolejka, w której nie ma zbyt wielu zawodników w "gronie zainteresowanych", ale i tak jest ich więcej niż miejsc w antysiódemce.
A więc zaczynamy!
1. Jarosław Hampel - Unia Leszno (drugi raz w antysiódemce) - słaby występ Polaka w Gorzowie. Co prawda, pokonał Bartosza Zmarzlika (któremu przytrafił się słabszy dzień), ale jednak po prostu zawiódł. Leszczyńscy kibice liczą na więcej od tegorocznego uczestnika cyklu SEC. Dodam jeszcze, że jeszcze przed biegiem 14. w Gorzowie myślałem, że "wstawię" w to miejsce Bartosza Zmarzlika. Jednak w biegu 14. zwycięzca IMME pojechał fantastycznie i przedłużył szanse na zwycięstwo gorzowian w meczu z leszczynianami. Z racji, że w antysiódemce nie ma tegorocznego uczestnika cyklu GP jest Jarosław Hampel.
3+1 pkt w 4 startach; śr bieg. 1,000
2. Max Fricke - Sparta Wrocław (pierwszy raz w antysiódemce) - mizerny występ Australijczyka w Toruniu. Z rywali pokonał jedynie jeszcze słabszych od siebie: Norberta Kościucha i Maksymilana Bogdanowicza. Powstała pewna ciekawa zależność. Kiedy nie było Tai'a Woffindena - Fricke był jednym z liderów Sparty Wrocław. Kiedy już Brytyjczyk powrócił po kontuzji - Australijczyk spisał się znacznie słabiej. Ciekawi mnie, co wyniknie z tego dalej. Poza tym - słusznie pozbawiony czwartego startu na rzecz Maksyma Drabika.
3+1 pkt w 3 startach; śr bieg. 1,333
3. Niels Kristian Iversen - GetWell Toruń (trzeci raz w antysiódemce) - Duńczyk ponownie pojechał poniżej oczekiwań. Nie licząc jego pierwszego biegu spisał się fatalnie. Nie licząc tamtego biegu - pokonał tylko słabszego z młodzieżowców gości - Przemysława Liszkę. Dwukrotnie został przywieziony na 1-5. Mylą się pseudoeksperci, którzy mówią, że sztab szkoleniowy GetWell podjął złą decyzję, nie wystawiając Duńczyka w biegach nominowanych. On na nie po prostu nie zasłużył. Jego jazdę w meczu GetWell Toruń - Sparta Wrocław można określić jako tendencja spadkowa. Wariant z braćmi Holder w biegach nominowanych był słuszny. Po prostu nie wyszło. Wracając do Iversena - jest on kolejnym zawodnikiem, który po transferze do Torunia traci formę.
7 pkt w 4 startach; śr bieg. 1,750
4. Norbert Kościuch - GetWell Toruń (czwarty raz w antysiódemce) - fatalny występ Polaka. Miał niezły dojazd do pierwszego łuku, ale potem tracił pozycje. Później był słusznie zastępowany. W związku ze zwyżką formy Runego Holty, ciekawi mnie, czy otrzyma chociaż jedną szansę w następnej kolejce w meczu z Unią Leszno.
0 pkt w 2 startach; śr bieg. 0,000
5. Przemysław Pawlicki - GKM Grudziądz (drugi raz w antysiódemce) - poważnie zawiódł w rywalizacji z Falubazem Zielona Góra. Co prawda - w pierwszym swoim biegu zanotował defekt, jadąc na trzeciej pozycji. Nie zmienia to jednak faktu, że grudziądzcy kibice oczekują od niego znacznie więcej. W biegu 10. został słusznie zastąpiony przez Artioma Łagutę. Z rywali pokonał jedynie juniora gości - Mateusza Tondera. "Shamek" - w ostatnich latach - ma to do siebie, że często zawodzi w najważniejszych momentach sezonu.
2 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,667
6. Jakub Miśkowiak - Włókniarz Częstochowa (pierwszy raz w antysiódemce) - niewidoczny na torze. Tragiczny występ.
0 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,000
7. Michał Gruchalski - Włókniarz Częstochowa (trzeci raz w antysiódemce) - drugi z częstochowskich młodzieżowców zdobył tylko jeden punkt "z urzędu" w biegu 2. Bardziej zapamiętany zostanie z tego, że zanotował dziwny upadek w biegu 4., po którym został słusznie wykluczony. W meczu Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa juniorzy z miasta spod Jasnej Góry byli "cieniem" dla młodzieżowców gospodarzy. Powinni bardzo podziękować swoim starszym kolegom, gdyż dzięki ich dobrej jeździe Włókniarz wywiózł z Lublina świetny wynik jakim jest remis.
1 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,333
8. Marcin Turowski - GKM Grudziądz (pierwszy raz w antysiódemce) - zawodnik uważany za jedno z objawień ligi tym razem pojechał bardzo słabo. Na własnym owalu pokonał tylko jednego rywala - Norberta Krakowiaka. Dwukrotnie dał się objechać Mateuszowi Tonderowi. Być może właśnie tych punktów zabrakło GKM-owi do zwycięstwa nad Falubazem.
1 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,333
Menedżer - Robert Kempiński - GKM Grudziądz (pierwszy raz w antysiódemce) - przygotował tor, na którym goście byli lepiej spasowani niż jego zawodnicy. Nie dał rady wystarczająco zmotywować swoich podopiecznych. Przez tę porażkę sprawa awansu GKM-u do fazy play-off znacznie się skomplikowała.
Frajer kolejki:
Michał Sasień - sędzia żużlowy - bezsprzecznie najgorszy sędzia żużlowy w Polsce. Popełniał błędy zarówno na niekorzyść Włókniarza Częstochowa (brak wykluczenia Grigorija Łaguty w biegu 3.), jak i Motoru Lublin (brak ostrzeżenia dla Fredrika Lindgrena w biegu 13., który Włókniarz wygrał 1-5). Podjęto świetną decyzję odsuwając go od sędziowania w 13. kolejce.
Podsumowując:
17+2 pkt w 25 startach; śr bieg. 0,760
PS.
Po tej kolejce odwołuję zdanie, jakoby Stal Gorzów była najgorszym zespołem w PGE Ekstralidze. To GetWell Toruń jest najgorszy.
Podzielcie się swoimi opiniami!
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Maciek Adamek

Przyczyna jest prosta. Najwer mało meczy dostawał i słusznie. Tymczasem Sasień dużo sędziuje i takie wpadki ma z podobną częstotliwością co Najwer. Ale Najwer co tę samą częstotliwość sędziuje mecz

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Po tej kolejce też stwierdzam, że Najwer. Ale przed tą kolejką sądziłem inaczej. :-)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
getwellfan

Tę antysiódemkę pisałem wcześniej, tylko się skasowała.
Na szczęście miałem ją zapisaną u siebie na komputerze.
Nic w niej nie zmieniałem.
Wcale nie brałem pod uwagę późniejszych wydarzeń (m.in. początku 13. kolejki PGE Ekstraligi).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.