Antysiódemka trzynastej kolejki PGE Ekstraligi

autor: Apator Toruń Fan | 2019-08-14, 14:52 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Tym razem przytrafiła się kolejka, w której liczba zawodników w "gronie zainteresowanych" jest ogromna. Ciężko było wybrać tych naprawdę najsłabszych. Mieliśmy w tej kolejce również mecz, w którym jeden z zespołów odniósł druzgocącą porażkę. Już tutaj napiszę, iż z tego zespołu - w tej antysiódemce - nie będę "wyróżniał" juniorów, gdyż w meczach z Unią Leszno na leszczyńskim owalu wszystkim młodzieżowcom (za wyjątkiem Maksyma Drabika) "odpuszczałem". Nawet gdy juniorzy przywieźli tylko jeden punkt "z urzędu". Tym razem z tym jednym punktem było podobne. Lecz również tym razem będzie tak samo z brakiem "nominacji".
A więc zaczynamy "wyróżnienia" z tej historycznej dla pewnego zespołu "antysiódemki"!
1. Niels Kristian Iversen - GetWell Toruń (czwarty raz w antysiódemce) - Duńczyk w Lesznie pierwszy raz od dziesięciu lat nie zdobył ani jednego punktu w meczu. Totalna "padaka". W tym sezonie zamiast spisywać się jak lider - spisuje się jak zawodnik przysłowiowej "drugiej linii" Może Duńczyk jedzie tak słabo, bo nie chce dostawać ofert na przyszły sezon z PGE Ekstraligi, bo chce zostać z GetWell Toruń w pierwszej lidze? Kto wie?
0 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,000
2. Krzysztof Buczkowski - GKM Grudziądz (trzeci raz w antysiódemce) - Buczek poważnie zawiódł na torze w Częstochowie. Ogólnie - ma znacznie gorszą końcówkę sezonu niż jego początek. Co prawda - w swoim pierwszym biegu stracił swój najlepszy silnik, ale nie zmienia to postaci rzeczy, iż takiej klasy zawodnik powinien dysponować więcej niż jedną dobrą jednostką sprzętową. Krzysztof w rywalizacji z Włókniarzem zdobył dwa punkty w trzech biegach. Jeden start miał nawet udany. Pokonał w nim Pawła Przedpełskiego, a drugi z punktów zdobył na koledze z pary - Przemysławie Pawlickim. Słusznie został zastąpiony w biegu 13. przez Kenneth'a Bjerre, kiedy pojawiła się możliwość wykonania rezerwy taktycznej. Po Buczkowskim widać chociaż, że zależy mu na jak najlepszym wyniku zespołu. Obwiniał sam siebie i nie wstydził się powiedzieć, że "położył" mecz. Za takie zachowanie - brawa. Jest taki pewien zespół, który zawodnicy po słabszych występach nie mają na tyle charakteru, żeby przyznać się do własnych błędów...
2 pkt w 3 startach; śr bieg. 0,667
3. Nicki Pedersen - Falubaz Zielona Góra (pierwszy raz w antysiódemce) - Duńczyk już wielokrotnie pojawiał się w "gronie zainteresowanych", ale dopiero teraz został "wyróżniony" po raz pierwszy. Zanotował bardzo słaby występ na własnym stadionie. Zdobył cztery punkty, ale nie pokonał ani jednego rywala (jedynie wykluczenie Gleba Czugunowa), tylko "nabił" je na juniorach. Został słusznie zastąpiony przez Patryka Dudka w biegu 11. W ogólnym rozrachunku - kibice zielonogórscy oczekiwali na "trochę" więcej od niego. Chociaż Pedersen swoje "winy" będzie mógł "odkupić". Najważniejsza faza sezonu dopiero przed nami.
4 pkt w 3 startach; śr bieg. 1,333
4. Chris Holder - GetWell Toruń (trzeci raz w antysiódemce) - Australijczyk już przyzwyczaił wszystkich do słabej formy na wyjazdach. Tym razem jednak "czara się przelała". W Lesznie zdobył cztery punkty. Pokonał tylko jednego rywala - Bartosza Smektałę. Poza tym punkty zdobył na niefortunnym defekcie Jarosława Hampela i dojeżdżaniu do mety przed kolegą z pary - młodszym bratem - Jack'iem Holderem. Po Chrisie widać pewne wypalenie. Żużel nie sprawia mu już takiej frajdy, co kiedyś. Odradzałbym zespołowi z Torunia zostawienia go na przyszły sezon w pierwszej lidze.
4 pkt w 4 startach; śr bieg. 1,000
5. Jason Doyle - GetWell Toruń (pierwszy raz w antysiódemce) - w związku z jego pierwszą "nominacją" GetWell Toruń jest pierwszym zespołem, u którego każdy z zawodników był "wyróżniony" choć raz. W Lesznie Australijczyk - tak jakby - dostosował się do fatalnego poziomu swoich kolegów z zespołu. Z rywali pokonał jedynie Jarosława Hampela i Dominika Kuberę. Pozostałe punkty "nabił" na juniorach. Nie dziwi mnie jego brak zaangażowania. Dziwi mnie za to jego zachowanie. Rzekomo miał zamiar doprowadzić do rękoczynów z Norbertem Kościuchem. Ponadto - trudno było z nim porozmawiać, gdyż wybuchał wściekłością.
5+1 pkt w 5 startach; śr bieg. 1,200
6. Rafał Karczmarz - Stal Gorzów (piąty raz w antysiódemce) - powrót gorzowskiego młodzieżowca po krótkiej przerwie. Po jednym występie panowała teoria, że odbudował się i powrócił do formy. Jak widać - to nieprawda. Rafał to kompletnie inny zawodnik u siebie i kompletnie inny na wyjeździe. W Lublinie zdobył punkt. Był to punkt zdobyty na koledze z pary - innym juniorze - Alanie Szczotce. Dodatkowo styl jazdy Karczmarza był fatalny. Jego hamowanie na prostych wyglądało tragicznie, jeszcze gorzej niż niepłynna jazda na łukach Maksymilana Bogdanowicza. Rafał powinien się wstydzić.
1 pkt w 4 startach; śr bieg. 0,250
7. Maksym Drabik - Sparta Wrocław (drugi raz w antysiódemce) - druga "nominacja" najlepszego polskiego juniora według statystyk po "wyróżnieniu" w pierwszej kolejce sezonu. Po rywalizacji z Falubazem wrocławscy kibice mogą mieć zastrzeżenia jedynie do niego i Gleba Czugunowa. Maksym zanotował tylko jeden udany bieg. Był to wyścig 2. - młodzieżowy, - który wygrał. Poza tym - nie zdobył ani jednego punktu. Nie wypada mu przegrywać z zawodnikiem klasy Norberta Krakowiaka, a miało to miejsce w biegu 12. Został przyćmiony przez Przemysława Liszkę. Co ciekawe - w meczu Sparta Wrocław - Stal Gorzów z 10. kolejki, który był drugim najlepszym meczem w życiu Liszki (8+2 pkt w 4 startach), Drabik również został przez niego przyćmiony (6+1 pkt w 4 startach).
3 pkt w 3 startach; śr bieg. 1,000
8. Jack Holder - GetWell Toruń (czwarty raz w antysiódemce) - fatalny występ Australijczyka w Lesznie. Zdobył cztery punkty, ale pokonał tylko jednego rywala - Bartosza Smektałę. Poza tym zdobył punkty na niefortunnym defekcie Jarosława Hampela i kolegach z pary: Igorze Kopeciu-Sobczyńskim i Norbercie Kościuchu. Zauważyłem, że gdy Jack jedzie w parze ze starszym braci, to oboje bardziej zajmują się sobą niż walką z rywalami. Jednak gdybym był działaczem toruńskiego zespołu - chętnie zostawiłbym młodszego z braci Holderów w klubie. Oczywiście już bez Chrisa.
4 pkt w 4 startach; śr bieg. 1,000
Menedżer - Adam Krużyński, Karol Ząbik & Mark Lemon - GetWell Toruń (drugi raz w antysiódemce) - wybór menedżera do tej antysiódemki był niezwykle trudny. Robert Kempiński ponownie nie potrafił zmotywować zespołu i po porażce w Częstochowie GKM stracił szanse na awans do fazy play-off. Poważne błędy popełnili również: Piotr Baron i Dariusz Śledź. Leszczyński menedżer powinien postawić na Szymona Szlauderbacha, a wrocławski powinien dać więcej szans Przemysławowi Liszce. To wszystko to oczywiście żarty. Po druzgocącej porażce torunian innej opcji niż ich sztab szkoleniowy nie było. Niemniej jednak trzeba pochwalić Adama Krużyńskiego. Przeprosił i wziął winę na siebie. Widać, że zależy mu na zespole.
Frajerzy kolejki:
Patryk Rolnicki – GKM Grudziądz – za „kontrolowany” upadek w biegu 7. Nie wstał, bo zapewne liczył, że w powtórce Artiom Łaguta wygra wyścig. Zasłużył na żółtą kartkę.
Niels Kristian Iversen – GetWell Toruń – również za „kontrolowany” upadek, ale tym razem z biegu 5. Wiedział i widział, że sam jest sobie winien. Ponadto wiedział i widział, że na prowadzeniu jechał jego kolega z pary – Rune Holta, więc powinien czym prędzej wstać i pójść na murawę. PUK jednak nie wstał, a sędzia słusznie przerwał bieg i wykluczył z niego Duńczyka. Za to w powtórce Holta został przywieziony na 5-1.
Jerzy Najwer – sędzia żużlowy – uświadomiłem sobie, że to jednak Najwer jest najgorszym sędzią żużlowym w Polsce. Ponadto popełnił sporo błędów w meczu Włókniarz Częstochowa – GKM Grudziądz. Niepotrzebnie przerwał bieg 7., w którym fantastycznie wystartował Paweł Przedpełski. Ponadto w ten sam wyścig – w trzeciej jego odsłonie – powinien przerwać i dać ostrzeżenie Leonowi Madsenowi.
Podsumowując:
23+1 pkt w 29 startach; śr bieg. 0,828
Podzielcie się swoimi opiniami!
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: