Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Vital Heynen wybrał zaskakujący terminarz

  Dla mnie nie ma w tym nic niezwykłego, gdybym miał sam wybierać zrobiłbym podobnie do trenera.
  My gramy pierwszy mecz z najsłabszym rywalem, zapewne w nieco zmienionym ustawieniu, tak więc ekipa Francji niewiele będzie mogła powiedzieć o taktyce naszego zespołu na turniej Gdański.
  Francja gra ze Słowenią, to groźny przeciwnik, aby go pokonać musi zagrać w najsilniejszym ustawieniu i pokazać wszystkie swoje atuty. Być może stracą seta lub dwa zatem będą też bardziej podmęczeni. Ale najważniejsze że nasz sztab będzie mógł obejrzeć Francuzów w najsilniejszym ustawieniu i przygotować odpowiednią taktykę gry.
  Być może to są drobiazgi, ale gdy przeciwnicy są na wyrównanym poziomie to często drobiazgi decydują o zwycięstwie.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Michał Kaczmarczyk: Bycie Jackiem Nawrockim, najtrudniejszy zawód świata (felieton)

  Michał Kaczmarek daje przewrotny tytuł o Nawrockim, że niby jest taki niedoceniany i tak ma ciężko w pracy.
  Rzeczywistość jest jednak diametralnie odmienna - Jacek Nawrocki ma w swojej pracy jak u przysłowiowego Pana Boga za piecem. Przełożeni nic od niego nie wymagają i tylko ciągle chwalą (sam słyszałem na początku sezonu jak prezes Kasprzyk przed kamerami mówił, że Jackowi nie stawiane są żadne cele w tym roku). Dodatkowo już zjednał sobie grono kilku dziennikarzy, którzy mu święcie wierzą, że to co robi, to nikt inny nie zrobiłby lepiej. To jest max jaki obecnie można z tej reprezentacji wyciągnąć. A kibicami to jak sam Nawrocki twierdzi się nie przejmuje i głupich komentarzy nie czyta.
  To jaki trener może mieć tak dobrze jak Nawrocki ?
  Można by tylko zacytować klasyka - trenera Górskiego - panowie, skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle ?

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Mocne słowa Andrzeja Grzyba na temat systemu licencyjnego. "Po Szczecinie nie wyciągnięto żadnych wniosków"

  Z tej gadaniny i tak nic nie będzie. Sam Grzyb ma pretensje do PZPS i PLS o niekonsekwencje, a sam to przyznaje jawnie, że również postępuje niekonsekwentnie. Bo jak rozumieć jego stwierdzenie, że sam pożyczał klubom zadłużonym pieniądze, aby tę licencję mogły uzyskać. Jak rozumieć nawoływania Grzyba aby najbardziej zadłużony klub w LSK - Piłę jednak potraktować ulgowo - bo podpisała ugody ze swoimi wierzycielami.
  To w takim razie jakie kluby należy karać i nie dawać im licencji ???

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Malwina Smarzek ma dobre przeczucie przed sezonem kadrowym. "Przeskoczyć samą siebie"

  No mógłby się w końcu ktoś sprężyć i napisać, kto tak naprawdę trenuje obecnie w szczyrku obok Malwiny Smarzek, bo ciągłe odgrzewanie nieśmiertelnej strofy "uczestniczyła w nich grupa zawodniczek, które zakończyły klubowy sezon" robi się naprawdę nudna.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do LSK. Błażej Krzyształowicz przed trzecim meczem finałowym: Musimy grać tym, co mamy

  Najwyraźniej Kryształowicz już się pogodził z przegraną i teraz pragnie wszystkim wcisnąć kit, że inaczej się po prostu nie dało.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Co trzeba uzdrowić w Lidze Siatkówki Kobiet? Podpowiadamy prezesowi Pawłowi Zagumnemu

  Ja jako stary kibic siatkówki kobiecej, zgadzam się z panem Michałem w pełni. Wszystkie proponowane przez pana posunięcia uważam za rozsądne i racjonalne. Jedynie w punkcie 7 wolałbym, aby możliwość awansu była jednak nie automatyczna, ale tak jak jest obecnie nieco trudniejsza. Pamiętam bowiem dobrze różne kwiatki z okresu kiedy to awanse były powszechne. Dostawały się wówczas do LSK takie kluby jak Rumia czy Żukowo, które potem nie potrafiły wygraj ani jednego meczu w lidze, albo trafiali się prezesi klubów, co sprzedawali miejsce w lidze za przysłowiową czapkę gruszek. Właśnie dlatego chyba narodził się pomysł ligi zamkniętej aby tym zjawiskom się przeciwstawić. Dlatego też obecną formę awansu uważam za wypośrodkowaną.
  Chciałbym też zwrócić uwagę na jeszcze jeden element do poprawy czy przypilnowania. - ilość transmisji z LSK w TV. Podobno były wynegocjowane dwie transmisje z kolejki. Tylko w tym sezonie ta ilość transmisji jest dotrzymana w poprzednich trzech sezonach wahała się na poziomie 1,5 transmisji z kolejki.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Odważna teza prezesa PZPS. "Po dołączeniu Leona do kadry Polski powinniśmy panować przez kilka lat"

  Niby prezes ma kłopoty ze zdrowiem, czego życzę mu jak najmniej, ale pompka do pompowania balona działa bez zarzutu. :)

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Magdalena Stysiak odeszła z Chemika Police. Klub obwinia jej agenta

  Jeszcze nikt nie poznał co ma do powiedzenia jej agent ani sama zawodniczka, a już wszyscy posłali by ją na szafot. A Chemik to Chemik, coś tam musi być na rzeczy, bo to już druga zawodniczka, która opuszcza ten klub w trakcie sezonu w podobnych okolicznościach. Dwa lata temu była to Maret Balkenstein. Niby racje klubu były wówczas niepodważalne, straszenie sądem a Maret gra nadal i zaraz po odejściu z klubu dograła sezon w innym.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Liga Mistrzyń: Chemik Police zmieciony z boiska przez Fenerbahce Stambuł

  Mistrz goni Mistrza. Wczoraj Skra dzisiaj Chemik dają plamę w LM. Zamiast zaprezentować się na miarę swoich siatkarskich możliwości, jest siatkówka na stojąco i kpina z siatkówki i z kibiców.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Stocznia Szczecin postara się dokończyć sezon. Warunkiem koniecznym ugody z byłymi gwiazdami

  Czego się można spodziewać po leśnych dziadkach z PZPS ?
  Ostatecznie to ich wina, że dopuścili Szczecin do rozgrywek i mocno nadszarpnęli wizerunek Plus Ligi, a teraz zamiast ratować prestiż ligi i szybko zakończyć temat, brną w to bagno dalej. Niech się cały świat dowie, że nieuczciwość i kombinatorstwo, jak najbardziej w Plus Lidzie popłaca, bo karę poniosą - ci uczciwi, a tym kombinatorom może jeszcze ujdzie wszystko na sucho.
  Ponadto te bajdurzenia Markiewicza, że będzie się teraz sądził ze Stocznią Szczecin - no kto takie bajki bierze na poważnie i kto sądzi, że z tego coś jeszcze będzie, to jest jawna kpina z każdego myślącego nawet kibica. Panowie z PZPS i PLS troszkę powagi i trochę profesjonalizmu jak to w nazwie deklarujecie.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Liga Mistrzyń: lekcja od debiutantek. Chemik Police zaliczył falstart

  No, niestety pan redaktor systematycznie usuwa ten mój komentarz?
  Chyba się boi, że wychodzi na głupka. Zatem jeszcze raz.

  TASHIRO Kanami
  HASHIMOTO Naoko i libero,
  INOUE Kotoe
  To razem trzy Japonki z drużyny narodowej Japonii w w drużynie C.S.M. BUCURESTI, ponadto dwie reprezentacyjne Holenderki i trener, który terminował u samego Guidettiego, dwa lata prowadził drużynę narodową Turcji, a teraz jest drugim trenerem w drużynie narodowej Japonii. C.S.M. BUCURESTI, to wcale nie jest słaby zespół, jak się panu redaktorowi i kilku innym wydaje.
  Czym niby taki Chemik miał postraszyć C.S.M. BUCURESTI ???

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Afera w polskiej siatkówce. Trzy osoby opuściły areszt

  ''Zdaniem śledczych członkowie władz PZPS zawierali w związku z organizacją mistrzostw świata w 2014 r. umowy z przedsiębiorcami, którzy zawyżali ceny usług. ''
  - szczerze się przyznaję, nie potrafię zrozumieć tego zarzutu. Zawsze sądziłem, że ceny towarów i usług ustala rynek i jest to dobrowolna umowa pomiędzy usługodawcą a klientem. Jak można zarzucić zawyżanie ceny? Przecież każdy ma prawo do zysku z transakcji, zysk jest opodatkowany i wszystko jest legalne. Gdzie tu przestępstwo? Niedługo się okaże, że jak rolnik przywiezie na rynek swoje ziemniaki, to będzie je musiał sprzedawać po cenie hurtowej, bo inaczej zarzucą mu zawyżanie ceny i CBA wsadzi go za kratki. Takich czasów dożyliśmy!

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Grot Budowlani - Developres SkyRes: pięciosetowy hit pełen dramatów. Dwa punkty zostają w Łodzi

  Mecz zacięty i ciekawy, można się było tego spodziewać już przed spotkaniem, bo ostatecznie grały ze sobą drużyny które w ubiegłym sezonie zajęły 3 i 4 miejsce w lidze, a teraz zajmują 1 i 2 miejsce w tabeli.
  Polsat jednak nie jest zainteresowany pokazywaniem najlepszych mecz LSK, ciekawe dlaczego ???

 • jerzyk. napisał/a komentarz do "Prawo Leona obowiązuje też w Serie A". Przyszły reprezentant Polski już rządzi we Włoszech

  Dla mnie dewiacją natomiast są tego typu poglądy i wpisy. Dlaczego to, tacy ludzie jak ty mają ustalać, co jest normą, a co nią nie jest? Uważasz się za jakiegoś guru, czy może masz przesłanie z wysoka ?
  Leon, ma polskie obywatelstwo uzyskane legalnie. Zatem jest polakiem i może nasz kraj reprezentować. O czy mówi prawo polskie, a także międzynarodowe przepisy regulujące te kwestie. Koniec kropka.
  Ponadto ten jak twierdzisz Kubańczyk ma żonę Polkę, mieszka w Warszawie i ma córkę, która się wychowuje w naszym kraju.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Problemy finansowe w Stoczni Szczecin? Zarząd klubu wydał oświadczenie

  W całym tym podniosłym oświadczeniu, nie ma w zasadzie mowy o płynności finansowej klubu, ani o tym, że kontrakty z zawodnikami są realizowane na bieżąco. Można zatem wysnuć wniosek, że dla władz klubu jest najważniejsze, czy zawodnicy zgodzili się na fakt, że pierwszą wypłatę otrzymają za np. sześć miesięcy. Najwyraźniej z zawodnikami doszli do takiego porozumienia, zatem pisanie o zaległościach jest w ich opinii, zwykłym sprzysiężeniem się ciemnych mocy w polskiej siatkówce.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Wilfredo Leon nie zagra w Lidze Narodów 2019. Dziennikarze Polsatu Sportu mówią o dziwnej decyzji


  Następni nawiedzeni ! Nie dość, że FIVB kombinuje jak tylko może, jak z zawodników siatkówki, zrobić niewolników tej dyscypliny, to jeszcze panowie z polsatu dokładają kolejny kamyczek do ogródeczka. Po co, po co i jeszcze raz po co to komu. Już w tym roku graliśmy LN młodymi, i to wydaje się rozwiązanie jak najbardziej optymalne. Zresztą nie tylko Polacy tak grali, choć Polacy byli w tym najbardziej radykalni. Choć wiadomo już dziś, że to zasługa tylko i wyłącznie Heinena.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Jacek Nawrocki podał skład reprezentacji Polski na turniej Montreux Volley Masters 2018

  Witkowska po prostu idzie na macierzyński, ot i cała tajemnica. W zasadzie nie powinna już była brać udziału w turniejach w Polsce, ale jakoś jeszcze ten turniej w Bydgoszczy trener wybłagał.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Kadra Polek zaczyna drugą część sezonu. Znamy jej skład

  Mucha to już wcześniej pożegnała się z kadrą. W Polsce za Muchę grała Murek.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Liga Narodów: Polacy w liczbach. Przyglądamy się środkowym i libero

  No nie prawda !!!
  Najlepszym blokującym ligi był Kochanowski, następnie Nowakowski, Kosok, Wrona i Smith a dopiero na ósmym miejscu Sacharewicz.

 • jerzyk. lubi Komentarz

  Wszystko ok, tylko w tego typu artykułach czy Waszych opiniach (które bardzo cenię, bardzo lubię wchodzić na to forum bo zawsze można przeczytać coś merytorycznego a napinaczy niewielu), zastanawia mnie dlaczego zawsze jesteście mądrzy PO szkodzie jak to się mówi. Pamiętam jak przed meczem z Bułgarią napisałem ze dwa sety mnie usatysfakcjonują i powinniśmy z każdego następnego meczu bardzo się cieszyć i to doceniać, to odpisałeś (z góry Przepraszam bardzo jeśli Cię pomyliłem i to nie TY), w każdym razie ktoś odpisał że Szalpuk to bardzo dobry zawodnik i w składzie z takimi siatkarzami powinniśmy oczekiwać zwycięstw ( a zbliżał się turniej z Iranem, Usa i Serbią). Ale chyba przez cały sezon ligowy każdy widział jak serwuje Artur i w LN zaprezentował dokładnie ten sam poziom zagrywki, nawet liczba asów przypadająca na jeden mecz bardzo podobna. A po porażkach w LN potem wielkie zdziwienie jak My serwujemy. TO samo się tyczy Śliwki, Muzaja czy Lemańskiego. Serwują dokładnie tak jak w lidze. Więc nie ma podstaw żeby być tym zaskoczonym, albo nie ma podstaw by mieć tu jakiekolwiek pretensje do Vitala. Co do zawodników, którzy serwowali bardzo dobrze w lidze, serwowali też dobrze w Lidze Narodów. Z tym że Kwolek i Kochanowski mają po 20 lat i nic dziwnego, że nie wytrzymali tych porąbanych zmian czasowych, które nie powinny mieć z normalnym sportem niczego wspólnego. Ale pamiętam mecz z Niemcami np. gdzie Bartek wyglądał jeszcze w miarę ok fizycznie i serwował w tamtym meczu naprawdę świetnie. Zresztą jeden z redaktorów tutaj zrobił tabelkę z której wynika, że po jego zagrywkach piłka najczęściej wracała na naszą stronę. Vital wymaga tego, żeby zawodnik serwował mocno po prostu wtedy kiedy jest pewny siebie, a pewny siebie jesteś wtedy kiedy czujesz się dobrze fizycznie. Więc końcówkę Kwolek jechal na jakichś oparach i flotach (trzeba pamiętać też o tym wyrostku). Kuba Kochanowski serwował natomiast naprawdę przyzwoicie i jeśli to są takie słabe serwisy to pokażcie mi 20 latków w obecnej edycji LN serwujących lepiej. Tutaj to jest naprawdę duży podziw dla konsekwencji Vitala Heynena bo przecież jak w którymś tam meczu na parkiecie znajdowali się Lemański, Śliwka, Szalpuk i Muzaj plus rozgrywający no to nic dziwnego, że nasza zagrywka wyglądała żenująco i drżałem o to jak będą te mecze wyglądały. Myślę że Vital o tym wie i w meczach o stawkę takie proporcje by się nigdy nie miały prawa zdarzyć. Bo jeśli poświęcić blok Nowakowskiego to nasza szóstka może wyglądać np. tak - Bieniek, Kochanowski, Drzyzga, Konarski, KUbiak, Szalpuk i wtedy okazuje się że mamy dwóch zawodników z solidna zagrywką z wyskoku Konarski, Kubiak (ten drugi ostatnio bardzo duży postęp w tym elemencie i naprawdę serwował świetnie), plus Kochan (serwował na zmęczeniu w finałach po 118,7) i Bieniu, którzy serwują bardzo dobrze. Bieniek jeżeli jest fizycznie gotowy , pokazał w meczu z Francją co potrafi w tym elemencie. Do tego Kwolek, który po odpoczynku myślę, że wejdzie na poziom z początku LN i Plus Ligi. No więc cóż, może nie mamy zawodników, którzy serwują jak Juantorena ale mamy kilku doświadczonych zawodników serwujących dobrze i młodych, którzy w moim przekonaniu, mają potencjał na to żeby błyszczeć w tym elemencie. A w Polsce jakby poszukać to się okaże, ze zawodników z uderzeniem też trochę jest. Gdyby nie nowotwór Boćka to dziś pewnie mielibyśmy polskiego Sokolova z potężną zagrywką, ale jest jak jest. Takich zawodników nie jest na świecie tak wielu. My oglądamy krem de la krem jak to się mówi, ale na pęczki ich nie będzie. W Brazylii wystarczy, że wypadnie dwóch zawodników i okazuje się, że też jakość zagrywki spada i akcje tej reprezentacji idą od razu w dół. Oni to dopiero mieliby powody do zmartwienia (gdyby nie Leal ) skoro do 6 łapie się słaby Loh, młodzi z rocznika Kwolka praktycznie bez szans i tak na grę mimo takiej biedy..skład bardzo wiekowy, a nasza kadra grała z nimi z Muzajem na boisku z Śliwką (czyli bez zagrywki) na styku. Z zaciekawieniem będę obserwował grę Kewina Sasaka. Ze swoich źródeł wiem, ze to może być rewelacja jeśli idzie o zagrywkę. Serwisy z szybkością 120km/h to ponoć dla niego chleb powszedni. Zobaczymy czy Muzaj wygra z nim rywalizację. A już opinie o tym wychowaniu młodzieży...uważam, ze można to wsadzić między bajki i niektórzy popełniają grzech pychy. Ja wiem, ze w Polsce jest największe zainteresowanie siatkówką może i na świecie ale to naprawdę nie daje żadnej gwarancji tego, że będziemy też najlepsi sportowo. Oczywiście korelacja istnieje między tymi zmiennymi natomiast naprawdę za Amerykanami znalazło się mnóstwo państw w których siatkówka cieszy się o wiele większą popularnością więc nie psioczcie na 5 miejsce w sporcie w którym solidnych reprezentacji jest już naprawdę bardzo dużo. Bo takie wywody o słabej psychice tak właśnie traktuję, jak psioczenie i ciągły niedosyt. 5 miejsce tej drużyny w LN to duży sukces, nawet bardzo duży. A jeśli osiągnięty ze słabym serwisem to nawet lepiej, bo znaczy, ze jest coś co stosunkowo najłatwiej poprawić i mamy większe rezerwy w grze niż drużyny, które skończyły przed nami. Jako wielki fan siatkówki wgl uważam, że ostatnie tygodnie są świetne. Dobry wynik w LN, świetne transfery do Plus Ligi, juniorzy z awansem i oby z dobrywm wynikiem na Euro. Rok temu było pisanie, że nasza liga i siatkówka to tonący okręt a szykuje nam się najciekawszy sezon klubowy w historii. Po prostu My jesteśmy takim krajem, w którym żąda się perfekcji od wszystkiego co istnieje wokół, od polityków, sportowców, nauczycieli, lekarzy, od kierowcy autobusu zamiast zacząć zmiany od siebie, żeby chociaż robić coś na tym dobrym poziomie jak siatkarze. Ale nie na 5 miejsce trzeba narzekać i to pewnie dlatego tak słabo bo zawodnicy mają problemy z psychiką. Naprawdę niektórzy powinni się wstydzić wygłaszać takie herezje

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Liga Narodów: Rosja poza zasięgiem Polaków. Nie było powtórki z Krakowa

  Co do Fornala, to warto się czasem zainteresować szerzej reprezentacją niż tylko meczami na turnieju finałowym. Albowiem, Fornal wbrew temu co napisałeś został powołany przez trenera do szerokiej kadry w tym roku, a nie uczestniczy w treningach i meczach, ponieważ miał słabe wyniki badań lekarskich i po prostu musi się trochę podleczyć. Tak czasem bywa, nawet jak się jest sportowcem.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.