Gracias Pep!

autor: KasiaBacalska | 2012-05-07, 14:40 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Pożegnanie Pepa Guardioli na Camp Nou.

Koniec pewnej ery, bez niego Barcelona nie będzie taka sama. Przez cztery lata odkąd objął stery Blaugrany trzykrotnie świętował zdobycie tytułu mistrza Hiszpanii i dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów. Zapisał się złotymi zgłoskami w historii Katalończyków jako zawodnik i jako szkoleniowiec. Mówi, że jest zmęczony, wypalił się. Może kiedyś obejmie klub jako Prezes? Czy ustąpi z futbolowego kręgu na rok? Gdzie rozpocznie się jego kolejna przygoda? Czy osiągnie sukcesy na polu międzynarodowym z innym europejskim klubem? Cokolwiek wybierze, lata które spędził w Barcelonie wyznaczyły ważne cezury w historii futbolu.

Pep Guardiola po tym sezonie zostawia stery FC Barcelony. Nie Bielsea, Nie Enrique. Jego następcą będzie dotychczasowy asystent - Tito Vilanova. - Nie zatrzymam pucharów, tylko wspomnienia i przyjaźnie. To było najlepsze - To koniec pewnej ery?

Na konferencji prasowej Sandro Rosell ogłosił, iż od nowego sezonu 2012/13 Pep Guardiola nie będzie zasiadał na ławce trenerskiej FC Barcelony. Jego zastępcą, który stanie za sterami katalońskiej machiny będzie Tito Vilanova.


Osoba, która przejmuje stery w ''Blaugranie'' jest jak najbardziej odpowiednia. Ma wszystko to, czego trzeba szkoleniowcowi tej drużyny. Ma bardzo dobry kontakt z zawodnikami, ponieważ od czterech lat z nimi pracuje. Wszyscy kibice mogą spodziewać się wielu sukcesów, ponieważ wiem, że zostawiam klub w dobrych rękach - tak wypowiadał się o Vilanovie - Pep Guardiola. Na konferencję prasową przybyli Puyol, Xavi, Valdes, Iniesta, Cesc, Pique, Pedro oraz Busquets - Chcę podziękować piłkarzom, bo to dzięki nim możliwe było to, o czym marzyliśmy. Jestem zadowolony z wyników i sposobu w jaki graliśmy przez ten cały okres. Brakuje mi już siły, muszę odpocząć. Straciłem tę siłę i energię, którą miałem na początku. Na razie nie zamierzam nikogo trenować.


Wszyscy znamy sukcesy Pepa Guardioli. 13 trofeów, w tym trzykrotne mistrzostwo Hiszpanii, dwukrotne zdobycie Ligi Mistrzów czy Copa del Rey . 

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
KasiaBacalska

Jestem ciekawa jak za sterami poradzi sobie Tito. Filozofia będzie kontynuowana, ale czy nie czas na jej zmiany, tiki-taka jest rozpracowywana, potrzeba nowych obrońców, by mieć z czego składać defensywę. Pep jest porównywany ciągle do Mourinho - mistrzostwa w 4 krajach. Dla niego to czas na zmiany, by mimo tytułów nie być wciąż na drugim miejscu. Może powróci do Brescii. Ma za sobą olbrzymią wiedzę, tylko ciekawe czy nie podzieli losu AVB...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Żal jest chwilowy. Nie ma ludzi niezastąpionych i pewnie i Pepe da się zastąpić. Dla niego to też ważne by się spróbował gdzie indziej, bo inaczej zawsze się będzie mówiło, że swoją sławę zawdzięcza głównie...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Michał Szydlik

Żal jest chwilowy. Nie ma ludzi niezastąpionych i pewnie i Pepe da się zastąpić. Dla niego to też ważne by się spróbował gdzie indziej, bo inaczej zawsze się będzie mówiło, że swoją sławę zawdzięcza głównie Messiemu. Niemniej wielki szacun dla niego, bo naprawdę sam pamiętam jak byłem zdziwiony, gdy ogłosili go szkoleniowcem Barcy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 7 maja 2012 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.