Szczęśliwe końcówki - komentarze po meczu Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów

Po raz drugi w tym sezonie siatkarze Asseco Resovii pokonali na wyjeździe Delektę Bydgoszcz 3:0. O wygranej podopiecznych Ljubomira Travicy zadecydowały końcówki poszczególnych setów, bo wynik do końca nie odzwierciedla walki na parkiecie.

Adrian Dudkiewicz

Krzysztof Gierczyński (Asseco Resovia): Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bowiem końcówki pierwszych dwóch setów były rozgrywane na przewagi i równie dobrze to Delekta mogła cieszyć się z dwóch punktów. Wiele nam dało doświadczenie z gry w Lidze Mistrzów, gdyż dzięki temu graliśmy spokojniej. Udało nam się również zrehabilitować za porażkę 0:3 w Rzeszowie.

Piotr Gruszka (Delecta Bydgoszcz): Krzysztof ma dużo racji, bowiem wynik absolutnie nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie. W pierwszym secie prowadziliśmy w końcówce, w drugim dogoniliśmy rywali. Doświadczenie było jednak po stronie Asseco Resovii. Możemy się cieszyć z poprawy serwisu, co będzie bardzo ważne w fazie play-off. Do tego musimy dołożyć także lepszą jakość naszej gry. W następnych spotkaniach poza wolą walki, musimy dołożyć trzy punkty.

Ljubomir Travica (trener Asseco Resovii): Nasza wygrana świadczy o tym, że chcemy zająć jak najwyższą lokatę przed zakończeniem sezonu zasadniczego. Może nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, choć uzyskany rezultat może nas cieszyć. Wynik mógłby być różny, bo pierwszy i drugi set były bardzo podobne.

Waldemar Wspaniały (trener Delekty): Pierwsze dwie partie rzeszowianie wygrali bardzo szczęśliwie. Właściwie można to powiedzieć, że przegraliśmy je pod względem siatkarskim. Mimo wszystko trzeba pochwalić zespół za walkę do końca w drugim secie, bo chłopacy nie poddali się mimo przeciwności. Drużyna Asseco Resovii jest jednak zdecydowanie bardziej doświadczona i poukładana. Rywalom wiele dała również rywalizacja w Lidze Mistrzów. My walczymy o podniesienie atmosfery w swojej ekipie. Przed nami play-off, czyli najważniejsza część sezonu.