Liton - komentarze

 • Liton napisał/a komentarz do Piłka ręczna. ORLEN Upstream Czuwaj Przemyśl składa protest do ZPRP

  @bolekJan: Związek/Superliga robi jak chce i co chce promując zespoły, które oni chca. W Superlidze przekręcili Stal, a w I lidze Czuwaj modyfikując przepisy pod siebie, czyli pod zespoły, które mają być promowane.

 • Liton napisał/a komentarz do Oficjalnie: koniec sezonu w niższych ligach. Pierwszoligowcy z szansą na Superligę

  @bolekJan: W Superlidze było odwrotnie, a nawet z jeszcze większym przekrętem, bo tyle samo punktów miały Stal i Wybrzeże, w DWUMECZU lepsza Stal w ogólnej liczbie bramek Wybrzeże. Wyżej sklasyfikowali Wybrzeże. Tutaj znowu pasowało, żeby Legionowo miało szanse zagrać o Superligę to zmienili regulamin i postąpili nielogicznie w stosunku do postanowień Superligi. Związek i Superliga zawsze będą ustawiać wszystko tak jak im pasuje, a nie z logiką. Pokazują od lat, że zdrowy rozsądek, regulaminy są nie potrzebne, bo oni ustanowią swoje. Skandal jak oszukano Przemyśl.

 • Liton napisał/a komentarz do Oficjalnie: koniec sezonu w niższych ligach. Pierwszoligowcy z szansą na Superligę

  Jak to ma wyglądać organizacyjnie? Kluby składają wnioski o licencję do końca kwietnia, a gdzieś w czerwcu (o ile będzie możliwość) grają w barażu o spełnienie wymogu sportowego? Przecież po takiej przerwie należy od nowa zrobić okres przygotowawczy, a nie wyjść i walczyć o wysokie cele. Większość kontraktów kończących się w tym sezonie kończy się w maju. Nie łatwiej nie rozgrywać turnieju barażowego i poddać kluby procesowi licencyjnemu? Kto chciał awansować już dawno poczynił przygotowania, a kto nie jest gotowy to sorry, ale szkoda narażać zdrowia zawodników w barażach. Inna kwestia to ewentualnie wzmocnienia na Superligę. Nie jest sztuką przyznać klubowi zgodę na grę gdzieś pod koniec czerwca po turnieju, ale wtedy rynek zawodników jest już mocno przebrany. Bez wzmocnień szkoda tracić czas na Superligę. Sytuacja jest wyjątkowa, ale rozwiązanie o graniu baraży po takiej przerwie bez treningów nie jest chyba zarozsądne.

 • Liton napisał/a komentarz do Koronawirus. Pierwsze oznaki kryzysu. Epidemia uderzy w pierwszoligowców

  Takie sytuacje będą się zdarzać w każdym sporcie, a nie tylko w I lidze piłki ręcznej. Niestety nie ma ligi, nie ma wpływu do budżetu klubów. Samorządy i sponsorzy nie będą łożyć na coś czego nie ma. Klub sportowy nie jest w stanie wyprodukować nadwyżki, z której byłby w stanie pokryć koszta utrzymania zawodników. Smutne i bardzo krzywdzące dla zawodników, ale w obliczu tej sytuacji szarzy obywatele też tracą pracę. Niestety nie ma żadnego związku zawodników, który zabezpieczałby ich przed taką sytuacją. Redukcja I ligi jest obowiązkiem, bo nie dość że mamy bardzo nierównomiernie dobrane grupy poziomem to jeszcze część klubów jest zorganizowana na amatorskich zasadach. Oczywiście redukcja liczby zespołów wiąże się niestety ze znacznym obcięciem dotacji samorządów, ale I liga w obecnej formie jest bezsensowna. Co do awansów sprawa jest prosta. Każdy klub, który chciał awansować już na pewno rozpoczął przygotowania do przekształceń i zabezpieczył przynajmniej część budżetu na przyszły sezon i przekształcił się w spółkę akcyjną - za 5 tygodni trzeba do Superligi wysłać dokumenty, więc powinno być to już ogarnięte. Uznać, że kryterium sportowe spełniły zespoły z miejsc 1-3 w każdej grupie i nich składają wnioski. Kto chciał awansować już dawno poczynił przygotowania, a kto nie ten jeszcze nie zaczął. Ewentualne zwiększenie do 16 zespołów nie powinno być problemem, a nie jest przecież wykluczone, że wszyscy Superligowcy spełnią wymagania, o czym mówi się dość dużo w kuluarach.

 • Liton napisał/a komentarz do Oficjalnie: koniec sezonu w PGNiG Superlidze. PGE VIVE Kielce znowu mistrzem

  @Marian Lorc: Tarnów nie spada. Odnoście awansów mają podjąć decyzję.

 • Liton napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Pierwszoligowcy nie dadzą za wygraną. Celem awans do Superligi

  Dopuścić wszystkich, którzy chcą do procesu licencyjnego. Niech spróbują spełnić wymagania. Niech przekształcają się w SA, uzbierają 2,5 mln netto i dotrzymają terminów zgodnych z zapisami w procesie postępowania licencyjnego. Trzeba dać im szansę spełnić wymagania, bo odnoszę wrażenie, że rzeczywiste możliwości klubów mocno odbiegają od słów prezesów. Superliga raczej niczym nie ryzykuje, najwyżej będzie więcej klubów, a I ligowcy nich pokażą swoje możliwości na papierze, a nie tylko w pustych słowa w mediach. Już raz do procesu licencyjnego dopuszczono klub, który jeszcze rok wcześniej nie istniał i do dziś gra w lidze zawodowej, więc jaki problem dopuścić do procesu licencyjnego I ligowców? Dla świętego spokoju dopuście ich do procesu licencyjnego.

 • Liton napisał/a komentarz do Koronawirus. Pierwszoligowcy oburzeni brakiem awansów. "Zmarnowanych kilka miesięcy wysiłków"

  @Petrochemia: nie do końca masz rację. Żeby awansować klub I ligi musi dostarczyć wszystkie dokumenty licencyjne do 30.04, czyli tydzień przed końcem sezonu zasadniczego w I lidze i przed meczami o mistrzostwo ligi, czyli sam awans sportowy nic nie daje, bo klub wcześniej musi zgłosić akces to ligi zawodowej. Żaden klub I ligi nie jest SA, a to podstawa, aby grać w Lidze Zawodowej. SA nie zakłada się w jeden dzień, więc po prostu chętnych nie było, dlatego pretensje klubów I ligi są trochę na pokaz. Rozumiem ambicje sportowe, ale organizacyjnie nikt nie zgłosił chęci gry w Superlidze.

 • Liton napisał/a komentarz do Koronawirus. Pierwszoligowcy oburzeni brakiem awansów. "Zmarnowanych kilka miesięcy wysiłków"

  @Pyskaty007: Piszesz, że jak dana drużyna wygra ligę to się zgłosi, co jest absurdem i pokazuje u Ciebie brak znajomości regulaminu przyznawania licencji dostępnego na stronie Superligi. Dlaczego? Po pierwsze kluby chcące grać w Superlidze do 30.04 mają dostarczyć wszystkie dokumenty licencyjne, czyli przed pierwotnym terminem zakończenia ligi planowanym na 02.05, a później jeszcze miał być trójmecz między mistrzami i baraże. Co oznacza, że po wygraniu ligi mogą się zgłaszać, ale nie wiem z czym i do kogo (z powodu zbyt późnego zgłoszenia się do Superligi - dopiero po wygraniu I ligi - odrzucono Tarnów dwa lata temu). Po drugie spółki akcyjnej nie robi się w dwa dni. Niestety ten proces trwa, więc kluby które chcą grać ligę wyżej w kolejnym sezonie najpóźniej w okolicach stycznia, lutego muszą się przekształcać i przygotowywać do procesu licencyjnego. Żaden klub I ligi na ten moment nie jest SA, więc wnioskuje (być może błędnie), że do 30.04 również nie będzie. Skąd wiesz, że Mielec, Tarnów, Piotrków i Szczecin nie spełniają wymogów licencyjnych? Których dokładnie punktów nie spełniają, bo aż sam jestem ciekaw?
  Co do sponsorów to ten sam problem co mają pierwszoligowcy mają też Superligowcy. Sponsorzy mogą nie wywiązać się ze zobowiązań co zresztą jest problemem każdego sportu na ten moment. Oczywiście ulga w opłatach ustalona przez ZPRP byłaby bardzo wskazana, ale znając życie i "potrzeby" związku ciężko będzie o taką pomoc.

 • Liton napisał/a komentarz do Koronawirus. Pierwszoligowcy oburzeni brakiem awansów. "Zmarnowanych kilka miesięcy wysiłków"

  Puste słowa prezesów klubów I ligi. Proces licencyjny już trwa i jakoś nikt się do niego nie zgłosił. Gdyby ktoś miał plany awansować to już złożyłby aplikację jak Tarnów w zeszłym sezonie. Jak ktoś ma robić awans na wariata, jak wynika to np. z wypowiedzi prezesa Ostrovii. Legnica chce atalować Superligę? Zapytajcie kogoś z klubu, bo zawodnicy tam grający mówią zupełnie coś innego, podobnie jak w Wągrowcu. Przemyślowi I liga jest na rękę (kto ma wiedzieć o co chodzi ten wie), a KPR-u nie stać o czym mówiła Pani Niedźwiedź w C+. Także artykuł trochę na bicie piany. Powtórzę jeszcze raz. Proces licencyjny już ruszył i gdyby ktoś z I ligi chciał awansować to złożyłby wniosek.

 • Liton napisał/a komentarz do Nieoficjalnie: PGNiG Superliga wkrótce zakończona

  "poza tym ostatnia w tabeli Grupa Azoty Tarnów miała szansę uniknąć ostatniego miejsca po rundzie zasadniczej, zakończonej dwie kolejki przed planem." Jak zdobyć 7 punktów w 2 kolejki wiedzą tylko redaktorzy SF. Gratuluję rzetelności dziennikarskiej. Decyzja o medalach słuszna, natomiast władze ligi mają szczęście, że w I lidze nie ma nikogo chętnego do gry w Superlidze, bo mieliby poważny kłopot, a ewentualny klub z I ligi mógłby dochodzić swoich słusznych praw. Bez względu na to, czy liga byłaby dokończona, czy nie skład pozostałyby bez zmian, ponieważ nikt z I ligi nie przystąpił do procesu licencyjnego.