dżadża - lubi

 • dżadża lubi Komentarz

  - Czy - " ekspert " Krzystyniak się nudzi i jak zwykle ma najwięcej do powiedzenia. - Może tak coś na temat bliższej sercu ekipy z Leszna . - Niepotrzebnie nikomu , kolejne pompowanie balonika...tyle w temacie.

 • dżadża lubi Komentarz

  uważa się za nie gorszego trenera od Cieslaka(a pewno za lepszego) a ze mu zostało już tylko trenowanie na SF to cisnie na pelnym gazie

 • dżadża lubi Komentarz

  - Tyle mu pozostało , marny trener jeszcze gorszy - " ekspert " :)

 • dżadża lubi Komentarz

  A spora kasa od Spółki Skarbu Państwa "Grupa Azoty" to co? To nic!? To prywatne pieniądze? Publiczne (państwowe) pieniądze już są to miasto już się tak nie angażuje.

 • dżadża lubi Komentarz

  Pierwsza sprawa dotyczy faktu dzielenia skóry na niedźwiedziu. To przecież dopiero zapowiedź złożenia wniosku!
  Co zrobią radni przekonamy się w przyszłości, aczkolwiek trzeba przyznać, ze klimat dla żużle u miejskich włodarzy w ostatnim czasie zdecydowanie się polepszył.
  Druga kwestia to pytanie - dlaczego akurat pani Marta pisze wyłącznie o Włókniarzu skoro zbliżone kwoty (często od lat) są przekazywane przez samorządy nawet z mniejszych miejscowości np. Gorzów, Grudziądz czy Rybnik.
  I wreszcie aspekt trzeci - struktura dotacji. Czym innym jest możliwość korzystania z całej kwoty w sposób dowolny, a czym innym z ograniczeniami celowymi np. utrzymanie stadionu.
  https://sportowefakty....rdowa-suma

 • dżadża lubi Komentarz

  Źle widzisz! Nie wypieram się tego co kiedyś napisałem ale Ty interpretujesz to w wygodny dla siebie sposób. Tak wiec w skrócie przypominam, ze pisałem głównie o spółkach skarbu państwa i z udziałem kontrolnym SP jako o podmiotach , które z racji wspólnej własności Polaków nie powinny wybiórczo finansować lokalnych klubów tak jak np czyni to Grupa Azoty odnośnie klubu żużlowego.
  Nadal twierdzę, iż tego rodzaju podmioty gospodarcze powinny finansować sport/dyscyplinę wyłącznie jako całość jak choćby PGE.
  Inna sprawa to pieniądze samorządowe, czyli pieniądze lokalnej społeczności!
  W tym wymiarze pisałem o patologii związanej z posiadaniem klubu zawodowego przez miasto - tak jak to było w Bydgoszczy.
  Drugi aspekt to wysokość dotacji, czyli taki jej wymiar aby mieścił się w granicach rozsądku. Przypominam Ci (choć mogłeś tego przecież nie czytać) że w ubiegłym sezonie kiedy w Grudziądzu ważyły się losy pieniędzy dla klubu kosztem szpitala to pisałem iż to mieszkańcy będą decydować czy wolą mieć igrzyska czy szpital.
  Jest bardzo ważne, że budżety samorządów pochodzę z podatków lokalnych a nie z budżetu centralnego! To zdecydowana różnica!!!
  Ponadto bardzo istotną kwestią jest wykorzystanie i utrzymanie miejskiej infrastruktury takiej jak np. stadion.
  Trzeba było widzieć stadion przy Olsztyńskiej/Żużlowej w okresie zawieszenia klubu. Prócz dwóch meczy gościnnych Sparty - zero imprez masowych. A tego nasz samorząd już raczej nie chce. Obiekt musi być wykorzystywany!
  I na koniec podkreślam jeszcze raz niektóre kluby mogą wydatkować miejskie dotacje według własnego uznania a niektóre nie. Włókniarz musi udokumentować z przyznanej kwoty wydatki na utrzymanie stadionu.
  Z powyższych względów Twoją opinię traktuję jako niesprawiedliwą i nie mającą poparcia w faktach. Pozdrawiam i życzę jak najszybszej finalizacji remontu tarnowskiego stadionu!

 • dżadża lubi Komentarz

  Andreas to bardzo sympatyczny i wiele potrafiący zawodnik, ale wszyscy widzą jakie wyniki notuje w ostatnich latach. Moim zdaniem nie ma obecnie większych argumentów aby liczyć na pewne miejsce w którymkolwiek zespole ekstraligi.
  Ma dwie drogi - albo walka o skład, bez gwarancji startowych, albo I Nice liga. No niestety, na ten moment jest wielu zawodników legitymujących się lepszymi wynikami lub (jak to się określa) perspektywicznych.

 • dżadża lubi Komentarz

  Na chwile obecną Lindgren jest lepszy od Andreasa I to nie ulega żadnej wątpliwości ale mimo wszystko szkoda by odchodził. Musi w końcu kiedyś"odpalić". Pod koniec tego sezonu już jakieś oznaki zwyżki formy były. Najlepsze wyjście dla CKM jest takie żeby został i walczył o skład.

 • dżadża lubi Komentarz

  Kędziora , którego osobiście nie doceniłem i byłem jego przeciwnikiem w Włókniarzu , udowodnił wszystkim niedowiarkom , w tym takim jak ja , że idealnie wkomponował się do zespołu , w końcu ktoś zrobił z toru atut miejscowych (oprócz meczu z Grudziądzem , ale tam były jeszcze inne sprawy ).
  Kędziora powinien zostać na swoim stanowisku w Włókniarzu , jego (oby nie) odejście było by dużą stratą

 • dżadża lubi Komentarz

  - Prezes i zarząd Wlokniarza powinien zrobić wszystko aby zatrzymać trenera Kedziore ! - Pewne zgrzyty i wzajemne pretensje w trakcie sezonu były , ale czy az takich rozmiarow ze pan Lech musiałby Czestochowe opuścic ? - Licze na to i mam nadzieję ze się dogadają i wspaniały czlowiek fachowiec i trener zostanie z Lwami na następnie sezony. Pozdrawiam.

 • dżadża lubi Komentarz

  Po kolei, bo napisałeś kilka postów(co w sumie dobrze, pomoc wujka Google i uzupełnienie swojej wiedzy to zawsze pozytyw).
  Jakie martwe prawo ? Wyżsi urzędnicy państwowi od 1997 r muszą składać oświadczenia lustracyjne. Od 2007 r również wszyscy prawnicy(adwokaci, sędziowie, radcy prawni, notariusze). Oświadczenia te następnie były weryfikowane przez IPN.
  Składki za okres pracy w służbach zostały zweryfikowane w 2009 r tak jak napisałem. Do poziomu bezrobotnych. Późniejsze waloryzacje tego nie zmieniły.
  Weryfikacja w 1990 była dość dokładna. Czy jakimś pojedynczym jednostkom udało się przez nią prześmignąć ? Oczywiście że mogło się tak zdarzyć. Ale czy to powód żeby z powodu pojedynczych przypadków wrzucać wszystkich do jednego wora ?
  Zarówno lustracja(ludzie mają prawo znać przeszłość tych, co nimi rządzą), weryfikacja(służby wolnej Rzeczypospolitej powinny być oczyszczone ze skompromitowanych funkcjonariuszy) jak i dezubekizacja(zabranie przywilejów emerytalnych za pracę w komunistycznym aparacie represji) były jak najbardziej słuszne i w 100% je popierałem. Sęk w tym że to dawno już zrobiliśmy. A to co robi ta nowa ustawa, to zwykłe okradanie ludzi z uczciwie wypracowanych przez nich składek emerytalnych po 1990 r, więc już w wolnej Polsce. I z prawdziwą dezubekizacją nie ma nic wspólnego poza nazwą. To tak jakby uchwalić ustawę o zrównaniu emerytur kobiet i mężczyzn, w której by zapisać że emerytury kobiet mogą być nie niższe niż 50% emerytur mężczyzn. Nazwa super, ale treść z nazwą bez żadnego związku.

 • dżadża lubi Komentarz

  Jak w tym kraju ma być dobrze, jak popierający rządzących nie potrafią nawet odpowiedzieć na posta? ;)

 • dżadża lubi Komentarz

  No i co z tego? Mnie, kiedy bylem pracownikiem Elanexu (jako młody człowiek) w stanie wojennym proponowano 100 tys. bezzwrotnej pożyczki tylko za zapisanie się do ZSMP. Zarabiałem wtedy ok.4 tys. miesięcznie. (brutto) Można też było z tego tytułu korzystać nieograniczenie z basenu za free i za tyleż samo wyjechać na wczasy, najpierw Bułgaria, a w kolejnym roku Kuba. Wszystkim, czyli też starszym pracownikom proponowano zapisanie się do tzw. socjalistycznych brygad pracy i za sam ten fakt dostawało się 30% dodatkowej premii. Kilku kolegów młodszych i starszych się skusiło, ja nie. Tak też uczyniła większość!
  Mój ojciec należał do PZPR jako zwykły członek. (był robotnikiem) Wiesz dlaczego? Bo dziadek popił kiedyś tęgo podczas odwiedzin i wracając furmanką do Żarek z Częstochowy natknął się na kontrolę milicjanta i smagnął go batem wyzywając od cholernych komunistów, po czym próbował zbiec.
  Potem ojciec miał "wybór": albo się zapisze albo dziadek będzie osądzony a my z siostrą nie pojedziemy na kolonie czy wczasy.
  Chciałbym abyś się troszkę zastanowił nad tematem.
  Tak jak pisał Cysio zdecydowana większość oprawców komunistycznych została już wcześniej odsunięta od państwowego koryta. Można i trzeba (o ile tego jeszcze nie zrobiono) ich pozbawić wysokich emerytur za stwierdzone działania represyjne.
  Nie można natomiast wszystkich wrzucać do jednego gara!
  W ten sposób krzywdzi się wielu uczciwych ludzi!
  To są własnie bolszewickie metody odpowiedzialności zbiorowej!
  Przy tym wszystkim kiedy frontmanem obecnych zmian w prawie jest były prokurator stanu wojennego odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (nie dawali wtedy odznaczeń za pomoc opozycji czy choćby bierność) to wszelkie działania rządzących wbrew oficjalnej propagandzie są dla mnie niewiarygodne.
  Ja już to przerabiałem i na podobny populizm nie dam się raczej nabrać. Czego i Tobie życzę!

 • dżadża lubi Komentarz

  I tak... i nie.
  Z jednej strony można mówić o wspaniałej nieprzejednanej postawie i honorze ale z drugiej o braku rozsądku. To samo tyczy mnie w tych czasach.
  Wtedy panowało powszechne przyzwolenie na kradzież państwowego. (co niestety zostało niemal w genach do dziś)
  Każdy musiał sobie jakoś radzić by związać koniec z końcem szczególnie gdy nie miał tak zwanych pleców.
  Nieoficjalnie kradzież państwowego nie była kradzieżą a... osłabianiem socjalizmu.
  Z tego punktu widzenia sam fakt podpisania przynależności do PZPR czy ZSMP można też traktować w tych kategoriach czyli jako osłabianie systemu!
  Ręczę Ci, że na około 2 milionów "partyjnych" w tym czasie zdecydowana większość szczególnie szeregowych członków miała partie w d***e!
  W życiu mało która rzecz jest jednoznaczna.
  Pomiędzy czernią a bielą jest mnóstwo kolorów!
  Jeśli ktoś ich nie dostrzega jest życiowym daltonistą i do moralizowania innych czy polityki się nie nadaje.

 • dżadża lubi Komentarz

  To bardzo charakterystyczne dla członków i sympatyków obecnie rządzącego ugrupowania - bezpodstawne obrażanie ludzi.
  Przyjmij zatem do wiadomości mój drogi kolego, że nigdy nie należałem do żadnej organizacji poza NSZZ Solidarność. Przez jedną trzyletnią kadencję byłem przewodniczącym KZ. Na drugą kadencje nie zgodziłem się kandydować mimo wielu próśb pracowników i Zarządu Regionu.
  Zrezygnowałem ponieważ nie zgadzałem się na włączenie się związku w politykę. Widziałem też jak wielu działaczy wykorzystuje nowy układ do prywatnych interesów.
  Nie będę się wdawał w szczegóły ale uważam, że mam pełne prawo do przedstawienia swego stanowiska, gdyż ja w przeciwieństwie do ciebie uczestniczyłem w tych czasach i tych przemianach widząc sporo nijako od wewnątrz.
  Co do życia jak pączek w maśle to także jesteś w błędzie bo nie byłem rozpieszczany przez jeden jak i drugi ustrój. W jednym straciłem pracę za przekonania a w drugim byłem dość długo bezrobotny ze względu na wiek i stan zdrowia.
  Co do ilości członków PZPR nie będę się spierał - być może w pewnym okresie czasu było ich nawet 10 milionów - tak jak członków Solidarności w 1981 roku.
  Pisałem o ilości dotyczącej stanu wojennego. Nie ma to jednak w tej sprawie najmniejszego znaczenia.

 • dżadża lubi Komentarz

  Cóż ci biedaku napisać? Są ludzie i taborety. Tylko ci pierwsi myślą.

 • dżadża lubi Komentarz

  Ty jesteś po prostu chory. Trawi cię obsesja i nienawiść tak jak twego guru zbawcę. Dzielisz ludzi na gorszych i to zaocznie, według własnego widzi mi się. Tak jak owy "zbawca" stawiasz mury między ludźmi. Masz prawo mieć własne poglądy i ich bronić ale nie masz prawa odmawiać tego innym. O minimum kultury i szacunku już nie wspomnę bo coś czuję, że takie zachowanie jest i pozostanie ci obce.

 • dżadża lubi Komentarz

  Świetnie, że dostrzegasz szkodliwość komuny. Ale dobrze by było, żebyś zauważył szkodliwość nowej komuny, czyli PiS. Bo PRL to już historia, a PiS niszczy Polskę tu i teraz.

 • dżadża lubi Komentarz

  I biedny Błaszczak zostanie bez emerytury .

 • dżadża lubi Komentarz

  Chyba wszyscy którzy żyli i pracowali w PRL,pracowali dla państwa totalitarnego na czele z naczelnikiem Jarosławem Wielkim