ITF Michalovce: Finał nie dla Piter

Katarzyna Piter przegrała w półfinale turnieju z cyklu ITF w Michalovcach (z pulą nagród 10 tys. dol.). Młoda Polka nie sprostała reprezentantce gospodarzy Klaudii Boczovej. Na osłodę Polka triumfowała w turnieju deblowym.

Wiktor Miler

Urodzona w Poznaniu Katarzyna Piter przegrała to spotkanie w trzech setach. Pierwsza partia nie zapowiadała takiego przebiegu wydarzeń, Polka wygrała tego seta bardzo pewnie, oddając swojej rywalce zaledwie jednego gema. Niestety w dwóch następnych górą była Klaudia Boczova i to ona została finalistką turnieju. Dla naszej rodaczki ta porażka oznacza koniec świetnej passy 13 kolejnych zwycięstw.

Co nie udało się w singlu, udało się w deblu. Piter, wraz ze swoją partnerką Lenką Jurikovą, pokonała w finale słowacki duet Romana Tabakowa/Nikola Vajdova

Wynik półfinału singla:

Klaudia Boczkova (Słowacja, 6) - Katarzyna Piter (Polska, 1) 1:6, 7:5, 6:3

Wynik finału debla:

Katarzyna Piter/Lenka Jurikova (Polska/Słowacja) - Romana Tabakowa/Nikola Vajdova (Słowacja) 6:1, 6:1