ATP Miami: Nasi debliści kontra Bryanowie w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP w Miami. Po bardzo zaciętym spotkaniu pokonali 4:6, 6:4, 10-6 Rosjan Michaiła Jużnego i Igora Andriejewa.

Michał Świtaj

Polski debel w tym roku nie wygrał w żadnym z sześciu dotychczasowych turniejów więcej niż jednego spotkania. Teraz w każdym z setów tracili na początku serwis. W pierwszej partii nie zdołali już odłamać rywali, natomiast w drugiej dokonali rzeczy niebywałej. Gdy zostali przełamani po raz drugi wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem Polacy od stanu 0:4 wygrali sześć kolejnych gemów i doprowadzili do trzeciego seta, czyli do super tie breaka.

W tej decydującej deblowej rozgrywce tenisiści co chwila tracili swoje podania, jednak przez większość czasu z przodu byli Polacy. To oni doprowadzili do stanu 9-6 i za pierwszą piłką meczową (po godzinie i 16 minutach) załatwili sprawę. Rywalami w ćwierćfinale będą bliźniacy Mike i Bob Bryanowie. Polacy mają z Amerykanami zdecydowanie ujemny bilans, chociaż w poprzednim sezonie udało im się pokonać znacznie bardziej utytułowanych rywali.

Sony Ericsson Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,645 mln dol.
wtorek, 30 marca

1/8 finału gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 8) / Marcin Matkowski (Polska, 8) - Igor Andriejew (Rosja) / Michaił Jużnyj (Rosja) 4:6, 6:4, 10-6