Kolejarz wskoczył na 2. miejsce, dramatyczny remis Okocimskiego - wyniki spotkań 24. kolejki II ligi gr. wschodniej

Po sobocie doszło do kilku zmian w górze tabeli grupy wschodniej II ligi. Na fotelu lidera nadal zasiada LKS Nieciecza, który w ten weekend otrzymał walkower za mecz z Hetmanem Zamość. Swoje spotkania solidarnie wygrywały zespoły Resovii, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz Kolejarza Stróże. Punkty stracił za to Start Otwock.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Jako pierwszy w sobotę odbył się mecz w Rzeszowie. Resovia podejmowała przed własną publicznością łowickiego Pelikana. Walczący o awans gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak długo, bo aż przez 79. minut, nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Witolda Sabeli. W ostatnich 10 minutach do siatki rzeszowianie trafili dwa razy i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Wciąż w ścisłej ligowej czołówce utrzymuje się Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Biało-zieloni po ostatniej klęsce 0:4 w Łowiczu teraz podejmowali outsidera z Wolbromia. Nowodworzanie wygrali, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Podopieczni Piotra Mosóra wygrali 2:1, a decydującą bramkę zdobył Dariusz Zjawiński.

Na fotel wicelidera awansował Kolejarz Stróże. Zawodnicy prowadzeni przez Jarosława Araszkiewicza wygrali na wyjeździe z OKS 1945 Olsztyn 2:1. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej odsłonie gry. Jako pierwsi do siatki trafili olsztynianie. Na prowadzenie wyprowadził ich Paweł Alancewicza. Jednak w ciągu ostatnich dwudziestu minut to gracze z Małopolski dwukrotnie cieszyli się z bramek. Najpierw za sprawą Krzysztofa Piosika, a szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił Mariusz Mężyk.

Punkty w Brzesku stracił za to Start Otwock. Okocimski to solidna drużyna, wiosną miała jednak ogromne problemy ze zdobywaniem punktów i bramek. Wydawało się jednak, że wszystko odwróci się w sobotę. Do 90. minuty to Okocimski prowadził 2:0. Jednak w doliczonym czasie gry dwukrotnie do siatki rywali trafił Adam Warszawski zapewniając w ten sposób punkt gościom.

W sobotę potknął się również marzący od kilku sezonów o grze na zapleczu ekstraklasy Ruch Wysokie Mazowieckie. Zbyt wymagającym rywalem okazała się Olimpia Elbląg, która wygrała skromnie, 1:0 po bramce Ołeha Fedosowa.

Czwartą porażkę z rzędu poniósł Sokół Aleksandrów Łódzki. Tym razem przegrał z GKS Jastrzębie. Spotkanie to rozgrywane było na boisku GKS, choć w roli gospodarza wystąpili aleksandrowianie. Dzięki temu zwycięstwu Jastrzębianie zwiększyli przewagę nad strefą spadkową.

Po 22. meczach liderem z dorobkiem 43 punktów jest LKS Nieciecza. Grupa pościgowa jest bardzo liczna, 42 oczka mają na koncie zespoły Kolejarza Stróże i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, 41 Resovia oraz Start Otwock. Zapominać nie wolno również o groźnych Wigrach Suwałki i Jezioraku Iława - po 38 punktów.

Z kolei powoli krytyczna staje się sytuacja Concordii Piotrków Trybunalski i Przeboju Wolbrom. Zespoły te mają już dość wyraźną stratę do drużyn przed nimi.

Wyniki sobotnich spotkań 24. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Resovia - Pelikan Łowicz 2:0 (0:0)
1:0 - Chlipała 79'
2:0 - Fryc 90'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2:1 (1:1)
1:0 - Kucharczyk 12'
1:1 - Rak 33'
2:1 - Zjawiński 72'

Sokół Aleksandrów Łódzki - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
0:1 - Wawrzyczek 54'

Olimpia Elbląg - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)
1:0 - Fedosow 7'

Okocimski KS Brzesko - Start Otwock 2:2 (2:0)
1:0 - Jagła 17' (k.)
2:0 - Gil 22'
2:1 - Warszawski 90'
2:2 - Warszawski 90'

OKS 1945 Olsztyn - Kolejarz Stróże 1:2 (0:0)
1:0 - Alancewicz 58'
1:1 - Piosik 71'
1:2 - Mężyk 81'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!