Piłka sportem niesprawiedliwym - wypowiedzi trenerów po meczu Polonia Warszawa - Wisła Kraków

W pojedynku z krakowską Wisłą podopieczni Jose Maria Bakero byli niezwykle blisko ugrania jednego punktu. Jednak pomimo wyrównanej walki na boisku, ostatecznie całą pulę zgarnęła krakowska Wisła. Hiszpański szkoleniowiec Czarnych Koszul na pomeczowej konferencji podziękował za walkę swoim piłkarzom, choć nie krył rozczarowania z wyniku 0:1.

Jakub Czerski

Jose Maria Bakero (trener Polonii Warszawa): Piłka często jest niesprawiedliwa. Gratuluję moim graczom, bo bardzo dobrze walczyli cały mecz. W pierwszej połowie mieliśmy wiele okazji, aby strzelić bramkę, ale ich nie wykorzystaliśmy. Zmiany w ataku poczynione przez Wisłę sprawiły, że musieliśmy się cofnąć. W ostatnich 20 minutach mecz był bardzo wyrównany, powinien zakończyć się wynikiem 0:0, ale dopadło nas nieszczęście i straciliśmy bramkę

Henryk Kasperczak (trener Wisły Kraków): Mecz był wyrównany, a Polonia nie zasłużyła na przegraną, bo gra z obu stron była wyrównana, obie drużyny miały swoje okazje. Ale my mieliśmy więcej szczęścia, cieszymy się z tego zwycięstwa, które jest dla nas ważne, bo w dwóch wyjazdowych meczach zdobyliśmy komplet punktów. Polonia posiada dobrych zawodników, nie zasługuje na to ostatnie miejsce w tabeli. Ale piłka nożna jest nieprzewidywalna i my dziś cieszymy się z tego, że przeciwnik popełnił o jeden błąd więcej od nas. Obie drużyny dopasowały się do tego trudnego terenu i chciały grać jak najlepiej. Dla nas jest to bardzo ważne zwycięstwo pod względem psychologicznym.