Serie A2: Michał Kubiak powalczy o ćwierćfinał

Niezwykle łatwo przyszło Pallavolo Padovie zwycięstwo w ostatnim meczu fazy zasadniczej Serie A2. Zespół Michała Kubiaka pokonał bowiem 3:0 zajmujacą przed pojedynkiem trzecią lokatę Globo Banca Popolare del Frusinate Sorę. To spotkanie nie zmieniło pozycji podopiecznych Paolo Montaganiego, którzy po fazie zasadniczej zajęli 8. miejsce. Oznacza to, że przyjdzie im jeszcze powalczyć o udział w ćwierćfinałach.

Anna Dmochowska

Właściwie cały sobotni mecz toczył się pod dyktando gości z Padwy. Jedynie na początku drugiego seta siatkarze Globo Banca Popolare del Frusinate Sory starali się nawiazać wyrównaną walkę, wyszli na prowadzenie (8:6), ale już po chwili stracili je na rzecz podopiecznych Paolo Montagnaniego. Ci zaś nie oddali go ani do końca tej partii, ani do końca spotkania. Pallavolo Padova rozegrała niezłe zawody, choć gospodarze z Sory nie byli w najwyższej formie. Niemniej dobrze wróży to przed czwartkowym pojedynkiem z Città di Castello Pallavolo o prawo gry w ćwierćfinałach. Drugą parę, która jeszcze walczy o udział w 1/4 finałów Serie A2, stworzą Marcegaglia Ravenna i Edilesse Cavriago. Drużyny z miejsc 1-6 awans już uzyskały, będą więc miały dłuższą przerwę (do 18 kwietnia).

Michał Kubiak w sobotnim meczu pojawił się na parkiecie tylko na zmianę w trzeciej odsłonie. Podczas swojego wejścia zdobył atakiem jeden punkt (50 proc. skuteczności). Najskuteczniejsi byli zaś nie w pełni jeszcze zdrowy po kontuzji Juan Carlos Barcala (48 proc. skuteczności w ataku) oraz Francesco De Marchi (38 proc.) - obaj zdobyli po 13 oczek dla Pallavolo Padovy. Najlepiej punktującym był zawodnik Globo Sory, Anderson Giacomini (14 pkt, 45 proc. w ataku).

Wyniki 15. kolejki rundy rewanżowej:
Canadiens Mantova - BCC-NEP Castellana Grotte 3:2 (22:25, 25:23, 25:23, 22:25, 15:13)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Pallavolo Padova 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)
Zinella Bologna - Edilesse Cavriago 3:0 (25:22, 25:15, 25:21)
Città di Castello Pallavolo - Marcegaglia Ravenna 1:3 (32:30, 25:27, 21:25, 18:25)
Nava Gioia del Colle - Katay Geotec Isernia 3:1 (25:21, 25:23, 22:25, 25:23)
Quasar Massa Versilia - Codyeco S.Croce 1:3 (25:20, 23:25, 20:25, 21:25)
Samgas Crema - M. Roma Volley 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:23)
Pauzuje: Bassano Volley