Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • skejd napisał/a komentarz do Zmieniają się pokolenia, ale nie tradycje. Polska piłka ręczna jako biznes rodzinny

  Takie przykłady można znaleźć nie tylko w Polsce. Wystarczy wspomnieć chociażby tak słynne duety jak: Nikola i Luka Karabatic, Gergo i Tamas Ivancsik, rodzina Dujszebajew, Raul i Alberto Entrerrios, bracia Gille, Magnus i Niclas Landin. Pewnie gdyby trochę dłużej pomyśleć to takich rodzin można znaleźć zdecydowanie więcej, ja wypisałem tylko te najbardziej znane, które przyszły mi najszybciej do głowy.

 • skejd napisał/a komentarz do Kuriozalny samobój w meczu piłki ręcznej w Niemczech

  Zdziwiłem się że taki gol jest w ogóle uznany. Myślałem że w takiej sytuacji dyktuje się rzut wolny lub karny dla rywali.

 • skejd napisał/a komentarz do Paweł Paczkowski wraca do zdrowia. Znamy skład kadry na turniej w Hiszpanii

  O ile kadra na Igrzyska nie różniła się znacząco od tej z ubiegłorocznych ME, to teraz jest to prawdziwa rewolucja. Paradoksalnie najmocniej wyglądają skrzydła, które przez wiele lat były naszym słabym punktem. Wobec kontuzji Wyszomirskiego i Syprzaka jesteśmy zmuszeni do eksperymentów w bramce i na kole. Na rozegraniu też kluczowe role muszą przejąć zawodnicy którzy byli dotychczas w cieniu, lub których w kadrze w ogóle nie było.
  Wobec takiej rewolucji na pewno duży komfort psychiczny ma Talant, który może tylko i wyłącznie zyskać. Jeśli nawet nie wyjdziemy z grupy to nikt nie będzie obwiniał trenera, tylko raczej to jak ta drużyna się zmieniła.
  Tak czy inaczej rewolucja była potrzebna, nawet jeśli ma to oznaczać kilka lat słabszych wyników. Oby tylko w kadrze pojawiało się jak najwięcej młodych zawodników.

 • skejd napisał/a komentarz do Rewolucja w Pucharze Polski. Vive Tauron i Orlen Wisła rozstawione, koniec z turniejem Final4

  Meczów dla Wisły i Vive tak czy siak wyjdzie tyle samo, bo w półfinale zamiast jednego meczu są dwa. W każdym bądź razie zmiana na plus, bo formuła F4 się już wyczerpała i potrzebna była jakaś nowość. Teraz można też myśleć o nowych lokalizacjach meczu finałowego, możnaby z tego utworzyć fajne wydarzenie. Pytanie tylko czy w neutralnych miastach uda się zapełnić halę, bo na Torwarze większość kibiców stanowili fani Wisły i Vive, a neutralnych kibiców było bardzo mało. W związku z tym ciężko organizować taki mecz np w Gdańsku, gdzie z Płocka jest kawałek drogi, a z Kielc jeszcze sporo dalej. Fajnym pomysłem byłaby Łódź, ale czy udałoby się zapełnić tak dużą halę ? Zakładam trochę na wyrost że do finału dojdzie Wisła i Vive ale takie są w naszej lidze realia, że to najbardziej prawdopodobna para.

 • skejd napisał/a komentarz do Obiecujący początek nowych nabytków Orlen Wisły Płock

  Największym atutem Vive jest lewe rozegranie. Dwóch świetnych graczy jak nie Jurecki, to Bielecki potrafią poprowadzić do zwycięstwa w wielu meczach. W Wiśle ta pozycja wyglądała bardzo słabo, teraz mocno liczę że Duarte będzie tutaj dużym wzmocnieniem, a i Racotea powinien się rozwinąć. Oczywiście to nadal nie będzie poziom Kielc, ale może dysproporcja nie będzie aż tak duża. No i środek który w Wiśle wygląda całkiem fajnie, ale jednak Bombac może być dla Vive dużym wzmocnieniem, do tego ciekawe jak po kontuzji wróci Jurkiewicz. Na tych dwóch pozycjach upatrywałbym różnicy między Wisłą a Vive. Bo już prawe rozegranie w Kielcach wygląda dość ryzykowanie.

 • skejd napisał/a komentarz do Obiecujący początek nowych nabytków Orlen Wisły Płock

  Masz racje Reichmann jest świetnym zawodnikiem, do tego Djukic który świetnie pokazał się w Besiktasie i w niedługim czasie może okazać się lepszy od Cupica. Jednak w Wiśle prawe skrzydło jest od kilku lat bardzo mocno obsadzoną pozycją i akurat nie można mówić o jakieś dużej przewadze Vive na tej pozycji. Ghionea zaczyna w Wiśle 5. sezon, prezentując praktycznie cały czas równy, wysoki poziom. Daszek miał świetne igrzyska i teraz tą formę powinien przenieść do gry w Wiśle. Tak więc o prawe skrzydło przed sezonem zupełnie się nie martwię. Bardziej niewiadomą jest lewe skrzydło. Zobaczymy co pokaże Mihic, zapowiada się fajnie, ale jednak jego postawa jest niewiadomą. Vive ma tu sprawdzony od lat duet.

 • skejd lubi Komentarz

  Nie wydaje mi się żeby skrzydła Wisły miały odstawać, a zwłaszcza prawe. Na prawym rozegraniu też powinniśmy mieć przewagę biorąc pod uwagę dwóch młodych, wybieganych zawodników, podczas gdy w Kielcach jest sam Lijek, w przypadku którego nigdy nie wiadomo czy dokończy mecz. Koło też moim zdaniem jeśli na plus to dla Wisły, ale to zwykle przedsezonowe dywagacje.

 • skejd napisał/a komentarz do Obiecujący początek nowych nabytków Orlen Wisły Płock

  Czy kadra jest najlepsza od lat to ciężko na tym etapie powiedzieć. Na pewno najbardziej kompletna. Ciężko wskazać pozycję na której mamy w tym momencie jakieś braki. Spójrzmy też na wiek drugiej linii Wisły od najstarszego: Tarabochia - 28 lat, Zhytnikov - 27, Duarte - 26, Pusica - 25, Ivic - 23, Toledo - 22, Racotea - 21, Gębala - 21. Zawodnicy wchodzący w najlepszy dla piłkarza ręcznego wiek, młodzi, ale w większości już z doświadczeniem. Dla porównania Vive: Zorman - 36, Bielecki - 34, Jurkiewicz - 34, Lijewski - 33, Jurecki - 32, Chrapkowski - 28, Bombac - 27, Paczkowski - 23. Różnica jest bardzo duża i przy dużym natężeniu meczów to też może mieć znaczenie.

 • skejd napisał/a komentarz do El. ME 2018: Polacy podejmą Serbów w Ergo Arenie

  Spójrzmy też na sprawę inaczej: w Płocku i tak mamy dużo okazji do oglądania piłki ręcznej na najwyższym poziomie. W tym sezonie przyjadą do nas takie firmy jak PSG, Barcelona, Veszprem, THW czy Flensburg. Jednym słowem - czołowych zawodników piłki ręcznej oglądamy u nas regularnie. Oczywiście chciałbym żeby kadra zawitała do Płocka, chociażby na mecz z Rumunią i na pewno hala wypełniłaby się na takim meczu a doping byłby na dobrym poziomie, ale rozumiem też decyzje związku że takie mecze organizowane są w innych miastach. Też jednak uważam że dobrym pomysłem byłby mecz kadry w samym centrum Polski czyli Łodzi, gdzie blisko jest i z Płocka i z Kielc. Mecze organizowane w Ergo Arenie cieszą się powodzeniem, ale jednak dla wielu kibiców taka wyprawa oznacza przejechanie całej Polski.

 • skejd napisał/a komentarz do Sparingowa: Orlen Wisła Płock trzecia w Brześciu

  Fajnie że porzucał trochę Tomek Gębala. Powinien dostawać jak najwięcej szans w Superlidze, co może wyjść na plus nie tylko Wiśle, ale w przyszłości także kadrze.

 • skejd napisał/a komentarz do Fin de siècle. Piłka ręczna zaczyna od nowa

  W czasie gdy polska piłka ręczna była w wielkim dołku (lata 90. i początek XXI wieku) wychowali się tak klasowi zawodnicy jak Bielecki, Szmal, Jurasik, bracia Lijewscy i Jureccy czy też Jurkiewicz. Potem przyszły sukcesy kadry co powinno stanowić duży bodziec do rozwoju piłki ręcznej w naszym kraju. Kluby faktycznie poszły do przodu bo jeszcze 10 lat temu i Wisła i Vive były w Europie chłopcami do bicia, a dziś Vive zalicza się do ścisłej czołówki, a i Wisłę bez wątpienia trzeba zaliczać do 13-14 najlepszych klubów w Europie. Z młodzieżą mamy jednak niewytłumaczalny problem. Czy faktycznie wynika to z braku dobrego szkolenia ? Przecież 15 lat temu szkolenie na pewno nie było lepsze, piłka ręczna tkwiła w marazmie, a jednak pojawiło się tylu wspaniałych zawodników.

 • skejd lubi Komentarz

  Ja nie napisałem, że problem w Kusie. Przeczytaj uważnie. Napisałem, że problem w zawodniku o takim profilu przy 14 osobowej kadrze. Co innego gdyby kadra liczyła 16 zawodników. Poza tym mam nadzieję, że gdyby trener powołał np. Grabara, to broniłbyś tak samo swojego wywodu. Piszesz o wąskiej ławce, a z drugiej strony pytasz po co nam 3 półlewych? Zaprzeczasz trochę sam sobie, bo to obecność Kozy jeszcze tą ławkę zawęziła. Chodzi mi o możliwości w ataku.Otóż wyobraź sobie, że w 14 osobowej kadrze mieliśmy 3 kołowych i 3 lewo skrzydłowych. Nie liczę oczywiście 2 bramkarzy. Odpada jeszcze Dachu, więc mamy 5 ludzi na rozegraniu, z któryś jeden łapie kontuzję. Zgadza się tego nikt nie mógł przewidzieć.
  Tak jeszcze zapytam, skoro Chrapek jest bez formy i słaby, jak twierdzą niektórzy z Kielc, to jakim cudem znalazł się w 15, która poleciała do Rio i na początku był pierwszym zmiennikiem?
  No i na koniec dodam, że jestem chyba jednym z ostatnich, którzy by chcieli zmiany trenera! Przeciwnie uważam, że opierając zespół na tych kilku zawodnikach, dodając do nich tych najbardziej obiecujących, jest on w stanie zmontować naprawdę ciekawą ekipę. Ja akurat z ciekawością będę czekał na kolejne mecze kadry.

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016: koniec olimpijskiego snu. Polscy szczypiorniści czwartą drużyną igrzysk

  Jeśli szukać jakiś pozytywów po tych igrzyskach to są to Wyszu i Daszek. Po fazie grupowej większość kibiców (w tym ja) zastanawiała się co Wyszomirski robi w tej kadrze, ale potem przyszły dwa fantastyczne mecze z Chorwacją i Danią, do tego dobry występ w ostatnim meczu z Niemcami. Ciężko wyrokować czy to tylko taka chwilowa zwyżka formy, ale tymi występami Piotrek zamknął (przynajmniej na jakiś czas) dyskusje o tym czy zasługuje na miejsce w kadrze.
  Daszek z kolei zagrał bardzo równy turniej, prezentując wysoką formę już od pierwszego meczu. Grał bez kompleksów, szkoda że tak rzadko wykorzystywaliśmy go w ataku pozycyjnym. Do tego ta bramka z Danią - coś niesamowitego, w przypadku gdybyśmy wygrali ten mecz byłaby pewnie wspominana latami niczym rzut Siódmiaka.

 • skejd lubi Komentarz

  No tak ale to trener zmontował taki skład. Nie chcę się tu mądrzyć ale od początku pisałem, że dziwi mnie obecność Lopeza i Koza. Tego pierwszego widziałem w akcji i byłe kompletnie bez formy, co więcej w mojej opinii ma słabą psychę. Fajny to gość ale to za mało. Koza, to zawodnik jednowymiarowy i wiele osób widziało to bardziej Chrapka. Kto wie może Roje, może nawet Paczas czy Jarzyna, który ma potencjał nie zagraliby lepiej? Byłem całym sercem za Krajkiem na środku ale już w trakcie turnieju mi to minęło i dlatego chciałem zmiany Kaczki własnie za niego. Potem została jeszcze zagapiona sytuacja ze zmianą powrotną, gdzie Giera naprawdę mógł by dać dużo więcej niż Krajek, nie mówią o siedzącym na ławce Dzidzia.
  Ostatnia rzecz ale bardzo ważna. Mowa jest w studio o odejściach z kadry ...
  Przykre co napiszę ale uważam, że czas Kasy i Bartka minął, Gadżeta raczej też, chociaż jego gra w obronie jest bardzo ważnym elementem tej kadry.
  Chciałbym jeszcze oglądać Kaczkę, Lijka, Karola o Dzidzi nie wspomnę. Chciałbym jednak, żeby ci 3 pierwsi mieli takie wsparcie ze strony zmienników, żeby nie martwili się już o przyszłość tej kadry. Niech zostaną jeszcze te 2-3 sezony i pomogą zbudować nowy zespół.
  Pamiętajmy jednak, że nie da się zbudować zespołu z chłopaków siedzących na ławce. Dlatego ta 4 musi jeszcze pomóc, a my musimy oprzeć zespół na nowych głodnych i młodych chłopakach ale takich, którzy grają na co dzień więcej niż tylko w naszej lidze.
  Mam tu na myśli Majdzińskiego, Gieraka, Wysza, Sypę, braci Gębala, Piechowskiego, Paczkowskiego, Rojewskiego. Mże trzeba do nich już dołączyć kogoś z młodzieżówki, żeby się ogrywali np. Moryto, Sićkę, Judyckiego.
  Sporo materiału do analizy i pracy na jesień przed eliminacjami.

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016: koniec olimpijskiego snu. Polscy szczypiorniści czwartą drużyną igrzysk

  Dziś przeszliśmy obok meczu. Możliwe że to kwestia zmęczenia, bo ostatnie dwa mecze graliśmy praktycznie jednym składem na rozegraniu, może też kwestia motywacji. Niemcy byli od nas lepsi w każdym elemencie. W porównaniu z poprzednimi meczami zabrakło przede wszystkim Karola, który ciągnął nam grę w ataku. Wyszu bronił dziś na dobrym poziomie, ale nie był to też ten kosmiczny poziom z dwóch poprzednich meczów. Chociażby te dwa czynniki zdecydowały dziś o wyniku. Ciężko te 4. miejsce nazwać sukcesem, tym bardziej że dla wielu zawodników była to pewnie ostatnia szansa na olimpijski medal.

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016: heroiczny bój nie dla Polaków. Szczypiorniści zagrają o brąz

  Bardzo szkoda pierwszej części dogrywki którą przespaliśmy. To że tak długo walczyliśmy z mocno dysponowanymi rywalami jak równy z równym świadczy o wielkiej pracy całej drużyny. Kolejny mecz pozbawieni Jureckiego potrafimy nawiązać równą walkę z czołową drużyną świata i o mało z nimi nie wygraliśmy.
  Niesamowity Wyszomirski, drugi mecz na tak wysokiej skuteczności. Ostatnimi dwoma występami w zupełności przekonał mnie że zasługuje na miejsce w kadrze, choć wcześniej byłem do niego nastawiony bardzo sceptycznie. Kolejny raz świetny Bielecki. Defensywa Duńczyków pozwalała mu na zdecydowanie mniej niż Chorwaci, ale tak czy inaczej zrobił co mógł i to kolejny jego świetny mecz na tych igrzyskach. Dużo do gry wniósł Jurkiewicz, tym większe należą mu się brawa że wraca po kontuzji. No i kolejny świetny mecz Daszka. Na tych igrzyskach Dachu jest praktycznie bezbłędny. Ta bramka na remis w ostatniej sekundzie - majstersztyk, kandydat do bramki roku. I tylko szkoda że nie była to bramka która przesądziła o zwycięstwie, bo wtedy wspominalibyśmy ten rzut latami.
  Tak czy inaczej, wielkie brawa za ten mecz dla chłopaków. Te dwa mecze w zupełności zrekompensowały słabą fazę grupową. Oby tylko starczyło determinacji na grę o brązowy medal, bo na pewno po takim półfinale niedosyt pozostaje.

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016: tak się tworzy historię. Szczypiorniści w półfinale!

  Wspaniale Polacy. Po meczu ze Słowenią pisałem żeby za wcześnie nie oceniać tej drużyny, bo igrzyska się jeszcze nie skończyły no i proszę, zagramy o medal igrzysk. To co zaważyło o zwycięstwie to:
  1) świetna postawa Wyszomirskiego w bramce - od początku igrzysk brakowało nam dobrej postawy bramkarzy, a to jest bardzo ważne by wygrywać zacięte pojedynki. Dziś Piotrek rozegrał drugi mecz życia w kadrze i jak dobrze że przypadł on właśnie w tym momencie.
  2) solidna defensywa - nie byłoby tak dobrego występu Piotrka gdyby nie wydatna pomoc ze strony naszej obrony która wreszcie stanowiła monolit. Nawet krytykowany mocno Kus dziś zagrał bardzo solidne zawody.
  3) genialny Karol - nie trzeba chyba komentować tego w jak wielkim stopniu przyczynił się do wygranej.
  4) świetny Lijek - to nie były jego igrzyska, ale tym jednym meczem się zrehabilitował. Świetnie uzupełniał się z Bieleckim, był skuteczny, wykorzystywał najmniejsze błędy Chorwatów.
  Dodatkowo zauważyć trzeba że wygrywamy ten mecz bez Michała Jureckiego. Przed igrzyskami wszystkie nasze nadzieje medalowe wiązaliśmy z tym, że to Dzidziuś pociągnie tą drużynę do zwycięstwa w ważnym meczu. A jednak okazało się że można i bez niego. Mimo wszystko na mecz z Danią bardzo liczę że Michał już zagra, bo powtórzyć to drugi raz będzie bardzo ciężko.

 • skejd napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew: Jestem winny. Nasz atak to była katastrofa

  Wiadomo że można dobrze grać nawet grubo po 30 roku życia. Spójrzmy jednak jak grali w wieku 29 lat wspominani Bielecki, B.Jurecki, K.Lijewski czy Narcisse. Już wtedy byli oni zawodnikami na najwyższym poziomie i raczej nie zrobili od tego czasu postępów, bardziej można napisać że z wiekiem poziom ich gry się pogarsza. Nie wątpię że Kus może grać jeszcze kilka ładnych lat, tylko pytanie czy jest w stanie wejść na wyższy poziom niż ten prezentowany obecnie ?

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016: Klęska Polaków w meczu ze Słowenią. Musimy drżeć o awans do ćwierćfinału

  Poczekajmy z ocenami do końca igrzysk. Nasza gra wygląda bardzo słabo, ale ćwierćfinał to tylko jeden mecz i kto wie, może okaże się że po tak słabej fazie grupowej zagramy o medale.

 • skejd napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew: Jestem winny. Nasz atak to była katastrofa

  Tylko że Kus ma już 29 lat, to nie jest wiek w którym można zrobić jakieś duże postępy. Rozumiem odmładzanie kadry, ale zawodnikami w wieku 20-24 lata którzy są w stanie się znacząco rozwinąć. Podobnie Gierak, który jest ledwie rok młodszy od Kusa. Szyba też do młodych graczy się nie zalicza, ale on w tej kadrze jest już od pewnego czasu. Wyszomirski jako bramkarz może się jeszcze rozwinąć.

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016: pierwszy z finałów przed szczypiornistami. Szwedzi groźnymi outsiderami

  Dzięki wygranej Niemców nad Słowenią nasze szanse na miejsce wyższe niż czwarte znacząco wzrosły. Ale kalkulacje zostawmy na jutro, dziś bezwzględnie trzeba ograć Szwecje.

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016: tabele turnieju piłkarzy ręcznych po III kolejce spotkań

  Do zajęcia 3 miejsca potrzebujemy wygranych ze Szwecją i Słowenią, a także
  porażki Słowenii z Niemcami. Ewentualnie gdyby Słowenia wygrała z Niemcami to Niemcy musieliby przegrać swój mecz z Egiptem. Jest nawet wariant dający nam drugie miejsce. Stanie sie tak jeśli Słowenia pokona Niemców, Niemcy przegrają dodatkowo z Egiptem, a Brazylia przegra oba swoje mecze (z Egiptem i Szwecją).

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016. Bielecki to za mało, druga porażka Polaków

  Masz racje to zawodnicy grający w Kielcach są dla tej kadry kluczowi. Jeśli ktoś ma odmienić losy naszej kadry na igrzyskach to przede wszystkim oni i wtedy zasłużą na pochwały. Normalne jednak jest też to że od tych liderów najwięcej się oczekuje i w chwili obecnej to na nich w dużej mierze spływa krytyka. Bo to że na środku rozegrania nie będzie sobie za bardzo radził Krajewski, który od kilku lat gra na skrzydle było do przewidzenia. Tak samo jak to że kadry nie zbawi Gierak, nie mający żadnego doświadczenia z dużych imprez. Największe nadzieje są pokładane w takich graczach jak M.Jurecki, Lijewski, Szmal czy Bielecki i jak na razie na wysokości zadania stanął tylko ten ostatni.

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016. Bielecki to za mało, druga porażka Polaków

  Oczywiście nie skreślam szans naszej kadry, cały czas trzymam kciuki żeby sytuacja się odmieniła. Teraz wygrana z Egiptem to obowiązek, a potem może morale zespołu pójdą w górę i gra się odmieni. Oby tak było. Ja najbardziej liczę na przełamanie Lijka, bo jest zbyt dobrym zawodnikiem by grać na takim poziomie jak obecnie przez cały turniej.

 • skejd napisał/a komentarz do Rio 2016. Bielecki to za mało, druga porażka Polaków

  Dokładnie. Jak Polska grała źle za Bieglera - wina trenera. Jak teraz gramy źle - wina zawodników i tego że nie ma kim grać.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.