Stoner z pole position w Katarze

Casey Stoner wystartuje z pierwszego pola do otwierającego sezon wyścigu o GP Kataru. Australijczyk pokonał w kwalifikacjach Valentino Rossiego. Duet ten przez cały czas rywalizował o najlepsze miejsce, Stoner mniej więcej w połowie kwalifikacji osiągnął czas, dający mu pół sekundy przewagi. Rossi dopiero pod koniec zmniejszył nieco stratę.

Paweł Krupka

O ile pierwsze sektory okrążenia wychodzą Rossiemu bardzo dobrze, to w ostatnim sektorze Ducati Stonera jest nie do pokonania. Włoch stracił ostatecznie 0.355s. Świetnie poradził sobie Jorge Lorenzo - Hiszpan, startujący z urazem dłoni, uzupełni pierwszy rząd. Dzisiaj niewiele ustępował swojego partnerowi z Yamahy.

Zaskakująco dobrze radzi sobie Randy de Puniet - Francuz na satelickiej Hondzie zespołu LCR zajął czwarte miejsce. Spisywał się lepiej, niż fabryczni zawodnicy tego producenta. Świetnie pojechał także Loris Capirossi, choć wcześniej taki wynik byłby mocno zaskakujący. Włoski weteran w niedzielę po raz 300. pojedzie w wyścigu Grand Prix. Wyprzedził Andrea Dovizioso i Daniego Pedrosę z Repsol Hondy, oraz Colina Edwardsa z Tech 3 Yamaha.

Najlepszym z debiutantów okazał się Hiroshi Aoyama - mistrz serii 250ccm. Zajął 10. pozycję, zaraz za Nicky Haydenem z Ducati. To pierwszy wyścig również dla zespołu, w którym jeździ Japończyk - Interwetten Honda. Nieco poniżej oczekiwań zaprezentował się mistrz WSBK - Ben Spies. Amerykanin po dobrych treningach zajął dopiero 11. miejsce.

Na tor upadali zawodnicy, którzy uplasowali się w drugiej dziesiątce - Mika Kallio, Marco Simoncelli oraz Alvaro Bautista.

W kategorii 125ccm z pierwszej linii w wyścigu o GP Kataru wystartują: Marc Marquez, Pol Espargao oraz Nicolas Terol. W Moto2, która zastąpiła kategorię 250ccm najszybszy okazał się Toni Elias, który jeszcze rok temu rywalizował w MotoGP. Drugi był Julian Simon, a trzeci Stefan Bradl.

Wyścig królewskiej kategorii MotoGP odbędzie się w niedzielę o godzinie 22:00 czasu polskiego. Transmisję przeprowadza stacja SportKlub.