Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Dawid Goliat napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wydaje się, że zamiast tracić pieniądze na OSPR, w każdym województwie powinien powstać SMS! Może nawet byłoby to tańsze niż chybione OSPRy.

 • Dawid Goliat lubi Komentarz

  Piękny strzał w kolano. Zawodnikiem był ponad przeciętnym, trenerem marnym. Obserwując jego pracę w KSZO trzeba stwierdzić, ze nie ma zielonego pojęcia o taktyce i prowadzeniu zespołu. O jego fantastycznym warsztacie i podejściu do zawodników mogliby powiedzieć młodzi zawodnicy (19-20 lat), którzy mieli "przyjemność" pracy z tym panem. Trenerem kadry został człowiek, który nie ma żadnych osiągnięć w pracy z młodzieżą, a tylko wielkie ego. Sam nie będzie mógł zagrać tak jak w Ostrowcu Św. Piękna katastrofa rozciągnięta w czasie.

 • Dawid Goliat został fanem Reidar Moistad

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Polscy juniorzy jadą na mistrzostwa świata! Zastąpią Wenezuelę

  Jeszcze dwa lata temu niewielu słyszało o Romblu, a dzisiaj prowadzi zespół zagraniczny grający w Lidze Mistrzów. Zapewniam cię, że jest jeszcze kilka takich młodych zdolnych trenerów, którzy mają potencjał na prowadzenie poważnych zespołów. Tylko muszą dostać szansę tak jak dostał trener Rombel. I tutaj wielka rola zarządów klubów, żeby nie bały się stawiać na młodych zdolnych.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Polscy juniorzy jadą na mistrzostwa świata! Zastąpią Wenezuelę

  Narzekanie to nasza narodowa specjalność. Niektórzy na tym forum chcą być w tej dziedzinie najlepsi. Podejrzewam, że kadra Dariusza Tomaszewskiego nie odniosłaby dużo lepszych wynikow nawet gdyby prowadził ją Talant Dujsebajew. Po prostu ręczna w Polsce nie jest sportem masowym, a system szkolenia, a właściwie jego brak nie ułatwia rozwoju zawodnikom. Wg mnie podstawą do zmiany jest rozpowszechnienie tego sportu w szkołach podstawowych, żeby jak najwiecej dzieci uprawiało tą dyscyplinę. Po drugie stawianie na młodych rowijających się trenerów. Wyniki przyjdą, ale na to potrzeba czasu Reprezentacje młodzieżowe pokazują w jakim jesteśmy miejscu jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Jeśli wcześniej na poziomie podstawówki i gimnazjum szkolenie było na słabym poziomie to w juniorach nagle nikt nie będzie zdobywał medali na imprezach rangi mistrzostw Europy czy Świata. Gratuluję zawodnikom i trenerowi udziału w tej wspaniałej imprezie!

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Liga Mistrzyń: Vistal Gdynia czekają wyjazdy do Rumunii, Danii i Słowenii

  No i Kristina Kristiansen z Nykøbing! Rewelacja

 • Dawid Goliat lubi Komentarz

  Trener mistrzów wypowiadał się o nim w superlatywach. Tak wypowiada się o wszystkich zawodnikach którzy przychodzą do Vive. Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu na testach w Kielcach był Moryto, ale niestety nie znalazł uznania w oczach wybitnego trenera, więc chłopak poszedł do Zagłębia. Co do Sićki, to bardzo słaby zawodnik, kiepsko wyszkolony technicznie, zmanierowany i leniwy. Nie radził sobie w rozgrywkach juniorskich, nie ma pojęcia o grze w obronie, potrafi rzucić tylko bez kontaktu. W reprezentacjach grał bo był w SMS-sie. Takich "talentów" jak on jest więcej tylko nikt o nich nie słyszał. Pan Sićko od 3 lat jest promowany w mediach i to jest przyczyna jego "talentu". To podobny talent jak Gębala. Od 1 lipca stanie się kolejna zabawką Pana Bertusa. Takich talentów przewinęło się już kilkunastu przez ten klub. Zawodnicy którzy mieli styczność z tym klubem omijają go szerokim łukiem.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Szymon Sićko zagra w Bundeslidze

  Jedyny głos rozsądku. Trzeźwo myślący anty.troll. Podpisuję się dwoma rękoma pod Twoimi komentarzami dotyczącymi tego transferu.

 • Dawid Goliat lubi Komentarz

  Zawodnicy w Kielcach albo cofają sie w rozwoju, albo stają w miejscu. Wskaż mi zawodnika z ostatnich 5 lat, który po transferze do kielc stał się lepszym zawodnikiem. Nie twierdzę że Paczas gra tragicznie, twierdzę że mógł grać lepiej. Fakt że kontuzje mu w tym przeszkadzały, ale także błędy w wyborze klubu. Pamiętam jak w Płocku grał o poziom lepiej niż w Kielcach. Potem doszło do wypożyczenia do Dunkierki, i to był błąd. Przez drugą część sezonu był kontuzjowany, ale wcześniej pół roku przesiedział na ławce. Najbardziej szkoda Chrapkowskiego - sami widzicie co robili z nim przez trzy lata w Kielcach. Chrapek nie miał nigdy szans na zostanie filarem defensywy, a w Kielcach z powodu za dużej konkurencji zrobiono z niego zapchajdziure. Ostatnie mecze kadry pokazały że można go jeszcze uratować. Iskra jest fatalnym klubem dla młodych Polaków. Wynika to z celów stawianych przed klubem, celów których niezrealizuje polska młodzież. Trzeba być talentem pokroju Syprzaka czy Fabregasa by takiemu wyzwaniu podołać, a wszyscy wiemy że Sićko takim talentem nie jest.

 • Dawid Goliat lubi Komentarz

  Transfer do Bundesligi to wg mnie błąd. Skończy jak Gębalowie czy Niewrzawa - w rezerwach. Taki młody Polak nie ma szans na grę w drużynie, dla której każdy punkt będzie istotny. No ale obym się mylił... Taka prawda że Sićko transferem do kielc dużo ryzykuje, a kielce nic nie stracą a mogą zyskać. Niestety historia już nie raz pokazywała że młody zawodnik po transferze do Kielc ginie. Przykłady: Adamuszek, Kostrzewa, Walczak, Chrapkowski, Łucak, Paczkowski. Wszyscy ci zawodnicy zatrzymali się w rozwoju albo nie dostali szansy. Kielce to nie jest klub, który będzie wychowywał i ogrywał juniorów, to klub który celuje w zwycięstwo w LM. Servas na siłę szuka Polaków na już, ale jest to błąd. Powinien poczekać aż będą oni już doświadczeni, tak jak było z Jureckim czy Lijewskim. Jeżeli Sićko nie wywalczy sobie miejsca w Niemczech, to niestety stracimy gigantyczny talent. No ale niestety jest on póki co tylko pionkiem w PR-owej grze o Polaków dla Iskry Kielce

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Niczego mu nie każę. Nie dziwię się Szymonowi, ale decyzjom klubu z Kielc o wypożyczeniu do Niemiec, a nie do Głogowa.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Z całym szacunkiem dla Szymona, ale on nie jest najlepszym wśród słabych. I właśnie o to mi chodzi! Jeśli będzie jednym z wybijających się w naszej jak to określiłeś szarej lidze to wtedy powinien iść obszczebel lub dwa wyżej. Teraz każdy mecz ligowy w naszej Superlidze to była dla niego nauka. On jeszcze w niej nie okrzepł i jest wielką nadzieją naszej repreEntacji ale przed nim jeszcze wiele tej nauki. I jeśli w naszej jak to okreslacie słabiutkiej lidze on jeszcze nabtą chwilę sobie nie radzi to tym bardziej nie da rady w dużo silniejszej Bundeslidze. Usiądzie na ławie i straci rok, a może i więcej. Ja uważam, że lepiej grać w słabszym zespole ale grać. A jak będziesz wyrastał ponad przeciętność tego zespołu to wtedy jest dobry moment na zmainę. Ja tej ponadprzeciętności jak na razie nie widziałem.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Pokaż mi Polaka, który w ostatnich kilku latach zrobił furorę w Bundeslidze, który wybił się na ponadprzeciętność? A trafiali tam zawodnicy lepsi niż Szymon. W tej jak to piszesz "szarzyźnie polskiej ligi" występują dwa zespoły grające rok w rok w lidze mistrzów, a jeden nawet jest jej tryumfatorem!

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Zostać w Głogowie jeszcze, żeby ograć się w Superlidze, gdzie jeszcze nie czuł się pewnie i grał bardzo chimerycznie. W momencie gdyby został już pewnie grającym, wybijającym się ponad innych zawodnikiem naszej ligi wtedy mógłby podbijać mocniejsze. wydaje mi się, że Bundesliga to za wysoko zawieszona poprzeczka na tą chwilę.

 • Dawid Goliat otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Dnia

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Czteroletnia umowa to strzał w głowę. Dla mnie to dziwny ruch transferowy. Ani sobie Sicko nie pogra w tym czasie w Kielcach, ani Kielce nie mogą mieć pewności że jego talent wystrzeli nagle jak z procy.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Bo taki klub kupuje bardzo młodego zawodnika, który może, ale nie musi rozwinąć się tak jak by wszyscy mu życzyli. Jeśli ten rozwój wg klubu nie przebiega prawidłowo zawodnik jest w pułapce i nie może decydować o swoim losie, a robią to za niego działacze i trenerzy upychając do klubu który da więcej, nie przejmując się czy będzie grał czy tez nie.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Patrząc realnie, tak zapewne będzie. Podejrzewam, że chodziło o to, że beniaminek Bundesligi więcej zapłaci za wypożyczenie niż był w stanie Głogów. Tutaj dochodzimy do tego, że odbędzie się to kosztem rozwoju świetnie zapowiadającego się zawodnika. Dodam tylko, że chciałbym się mylić !

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Skoro już chcieli go kupić, to mogli wypożyczyć go do Głogowa. Zmiana i aklimatyzowanie się każdego roku w innym klubie to nie jest sposób na stabilny rozwój zawodnika. Wydaje mi się, że Sićko aktualnie ledwo gotowy jest grać w Superlidze, a już na pewno nie w Bundeslidze.

 • Dawid Goliat otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do W Kielcach powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP

  To, że ktoś będzie w SMS Kielce nie znaczy, że bedzie w klubie Vive. Tak samo ludzie z SMS Gdańsk nie przechodzą automatycznie dobWybrzeża chyba, że podpiszą z tym klubem kontrakt. Poza tym debiut młodzieży po liceum w Vive jest raczej mało prawdopodobny. A już systematyczna gra to już wogole kosmos. Tym samym jeśli ktoś młodzież mami klubem Cive to jest to iluzja i fikcja bo nikt tam się nie rozwinie. Trzeba iść do ligowego średniaka i tam się ogrywać, a dopiero jak tam się sprawdzisz można myśleć o takim gigancie jak Vive.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do W Kielcach powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP

  Co z tego skoro projekt nie jest pod auspicjami Vive tylko ZPRP. Mam nadzieję, że to różnica. Tak jak napisałem wyżej najważniejsze jest, żeby trafili tam trenerzy, którzy zagwarantują wysoką jakość szkolenia młodzieży.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do Islandia - Polska. Kolejny sprawdzian przebudowanej kadry

  To był przekaz live ze smartfona na profilu FB .handbollslandslaget. Ktoś ze związku szwedzkiego robi na FB transmisje live meczy reprezentacji Szwecji zarówno kobiet jak i mężczyzn, które nie są w żadnej TV. Fajny pomysł, który nasi działacze mogliby wprowadzić w życie. Jakość nie była porywająca, ale dla zainteresowanych wystarczająca, żeby mieć pogląd co się naprawdę działo. Nic to nie kosztuje, a wiele osób mogłoby zobaczyć debiuty naszych kadrowiczów.

 • Dawid Goliat napisał/a komentarz do W Kielcach powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP

  Najważniejsza kwestia: kto będzie odpowiadał za szkolenie? Rozumiem, że teraz będą dwa konkurujące ze sobą SMSy, Gdańsk i Kielce. Dla zawodników to lepiej, bo będą mieli wybór. Kielce będą alternatywą dla graczy z południa i wschodu dla których Gdańsk jest bardzo daleką lokalizacją. Ciekawe jak Kielce zachęcą do wyboru ich szkoły, bo logika nakazuje myśleć, że najlepsi pójdą do sprawdzonego już SMS w Gdańsku.

 • Dawid Goliat został fanem Piłka ręczna

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.