Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Dariusz Tuzimek: Zbigniew Boniek rzucił "złotą myśl". Internauci byli bezlitośni [OPINIA]

  @yah998: zawsze na jednego któremu się powiedzie przypadają tysiące którym się nie udało. Polska nie jest wyjątkiem, tak jest na całym świecie. Tak jest również w piłce nożnej, w Polsce piłkę kopie pewnie z milion ludzi ale miliony zarabia tylko Lewandowski ( może jeszcze kilku trochę mniejsze miliony). A jak jesteśmy przy piłce to większość graczy to ludzie z bardzo skromnym wykształceniem i nie rzadko z niedużych miejscowości. Sport daje im taką samą szansę, a demokracja takie samo prawo. Wysiłek światowych organizacji piłkarskich w walce z rasizmem, czy homofobią niweczy jeden wpis. To żałosne że wielu ludziom wydaje się że stają się inteligentni dokonując takiego, a nie innego wyboru. Jednocześnie stygmatyzują pozostałych, czym zaprzeczają ideologi którą popierają.

 • Rafał Bernadzki otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Rafał Bernadzki napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nie trzeba rolnika, czy sądu by go ukarać. Jeśli to taki wybitny sportowiec to chyba ktoś go sponsorował? Jaka firma chce umieszczać swoje logo na jego kasku czy gdzie tam je umieszcza? Ktoś zna te firmy? Może wp zechce zapytać jak się zapatrują na dalszą współpracę i czy są zadowoleni z takiej reklamy? Takiego tłuka nic lepiej nie przywoła do porządku niż solidny cios po kieszeni.

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Igrzyska Olimpijskie 2020. Pięć historii o miłości

  Jeśli zajął 18 miejsce to znaczy że 17 było lepszych - co w tym dziwnego? Ale chyba nie czytałeś albo nie zrozumiałeś bo większość z nich "nie zarabia" na tym sporcie. Nadzieje na przyszłość typu sponsorski kontrakt czy choćby rządowa emerytura to trumf na Igrzyskach. Przykład badmintonisty pokazuje jak słaby jest ten sport w naszym kraju. Raczkująca liga, słaby związek, kompletny brak zaplecza. Od Niemiec czy Danii dzieli nas przepaść, a od gigantów typu Indonezja gdzie jest to niemal narodowy sport to wręcz lata świetlne. Kwalifikacja olimpijska która z prostej arytmetyki nam się zwyczajnie nie należy bo inni wydali na tę dyscyplinę wielokrotnie więcej. Facet ma pasję i jego wynik decyduje o tym czy w Wiadomościach pojawi się 5 sekundowa przebitka z niebieskiego kortu za co być może sponsor da mu trochę sprzętu, albo przekona naśladowców do tego sportu. Nie młodzież wyselekcjonowaną w naborach do profesjonalnych klubów, ale kolejnych entuzjastów (którzy w 90% nie mają predyspozycji) którzy za własne pieniądze wynajmą kort (czy wykleją go na boisku do siatkówki), kupią sprzęt i stworzą rynek. Polski związek narciarski przed sukcesami Adama Małysza cieszył się z każdej pary nart dla skoczków podarowanej przez Elana. Niestety w sportach niszowych bez sukcesu nie ma zainteresowania mediów, a bez mediów nie ma sponsorów i koło się zamyka bo to co dajemy "my" poprzez dotacje to bardzo skromne nakłady. Co innego sporty masowe czy popularne np. piłka nożna. Miasta dają olbrzymie dotacje na funkcjonowanie klubów na zapleczu ekstraklasy np. Śląsk Wrocław dostał 8 mln dotacji... a który jest w rankingu UEFA? (460?)

 • Rafał Bernadzki lubi Komentarz

  Ten Pan to jakoś upił sie przed udzieleniem tego wywiadu czy naprawde po tylu dniach nadal płacze ze Legia wygrała zasłużenie a Lechia nie umiała grać w drugiej połowie? :D

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia. Mocny komentarz Adama Mandziary. "Opowiadanie bajek to specjalność Braci Grimm"

  Zastanawia mnie to przekonanie że ten karny i ew. kartka była decydujące. Przecież widać że Lechia w tej chwili to bieda i smutek. Dzisiejszy finał PP to obraz tej nędzy. "Okradzeni przez sędziów mocarze" stworzyli żenujące widowisko. Lechia jest tak mocna że bez karnego na "dzień dobry" i gry przez 90 min w przewadze nie jest w stanie wygrać z Legią? - to rzeczywiście "okradziono" ich z mistrzostwa...

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Jan Tomaszewski o meczu Lechia - Legia: Polska piłka została zabita przez pana sędziego

  Czemu irytuje nas jak napastnik kładzie się w polu karnym gdy tylko poczuje cień obrońcy na plecach, ale jak piłka która nie zmierza do bramki muśnie przypadkowo rękę obrońcy to już jest karny i najlepiej czerwona kartka?

 • Rafał Bernadzki lubi Komentarz

  Na początku uważam że Lechii należał się karny na początku meczu ale bez czerwieni dla Jędzy bo to nie było celowe zagranie, przy drugim rację miał sędzia.A teraz do wszystkich oburzonych, przypominam mecz Pogoń -Lechia 2 bramki podarowane przez sędziego nomen omen siedzącego na varze w Gdańsku (miał taki sam wpływ na decyzję jak i Stefański), a po drugie gdyby taka sytuacja miała miejsce w drugą stronę to byłaby wielka radość, a po trzecie , Legia od 3 lat gra tak że wszystkie te kluby co niby rywalizują z Legią powinny być spokojne o majstra w marcu ale wychodzi na to że nie chcą.A potem jest wielki płacz.A co do powtórki meczu, jestem za ale jak tak się stanie to zaraz wszystkie kluby znajdą taki mecz że sędzia się pomylił i sezon od nowa zaczną, tylko kto to wytrzyma .

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Lechia - Legia. Jacek Stańczyk: Udręka (komentarz)

  Pan dziennikarz się trochę zapędził bo sugeruje że decyzja sędziego zadecydowała o wyniku. Tym czasem mówimy o decyzji z 3 minuty kiedy cały mecz przed nami, gdy obrońca zasłonił strzał a potem turlająca się piłka dotknęła jego ręki. Napastnik nie walczył o piłkę tylko "walczył o karnego". - który z nich był bliższy gry fair? Lechia miała cały mecz przed sobą, prowadziła i oddała inicjatywę. Nikt jej nie okradł tylko sama oddała prowadzenie i punkty. Czemu nie dyskutujemy o zachowaniu Sobiecha z 56 min podbiegł i od tyłu uderzył Martinsa - oczywiście bez piłki, dostał żółtą kartkę a nie było by wielkiego skandalu gdyby obejrzał czerwoną, prawda? Gdyby Stefański wyjął czerwona w 3 min i potem w 56 min to okazało by się że wynik nie zależy od piłkarzy ich dyspozycji, koncepcji trenera.. jego "nosa" ale od sędziego. VAR już bardzo mocno wpływa na widowisko, decyzje sędziowskie są elementem widowiska ale nie mogą o nim decydować.

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Ważny głos nauczycielki oddanej zawodowi. "Teatr obłudy i zakłamania"

  Ale jak mam rozumieć fakt że Pani Dagmara przygotowuje dzieci do startu w zawodach mimo strajku, a jej koledzy po fachu straszą że nie przeprowadzą egzaminów? O to chodziło z tą "obłudą"? Czy może o to że zawody i przygotowanie do nich dzieci to hobby p. Dagmary? Rozumiem że nauczyciel "z powołaniem" , pasją itd. różni się od tego "bez" że mu się zwyczajnie "chce" i koniec końców robi więcej. Idąc dalej tym tropem i argumentacją którą słyszę -odnoszę wrażenie że jeśli oświata dalej będzie niedofinansowana to zostaną sami ci którym się "nie chce". Wniosek pierwszy jest taki że nauczyciele są różni - jedni którym się che, mają powołanie, poczucie misji i... ci drudzy. Czemu domagacie się podwyżek dla wszystkich? Czemu ktoś komu wisi kalafiorem ma dostać tysiaka tylko po to by wam się dalej chciało? To ja mam lepszy pomysł! Zamiast tych 18h róbcie 25h i za to dostaniecie kasę (i nawet podwyżkę) a komuś komu się nie chce tych godzin zabraknie...Oczywiście trzeba zmienić podstawę programową żeby oprócz fikołków i rzutu piłką lekarską pani Dagmara w ramach swojej pracy mogła prowadzić treningi dla "dwójek" , "trójek" i czegoś tam jeszcze. To wszystko da się zrobić, więcej - to trzeba zrobić! Bo strajkowanie każdemu 1000+ tylko konserwuje ten chory system. Skończy się gadanie że nauczyciel nic nie robi, skończy się pomiatanie że dostaje tyle co w biedronce. Ja bym jeszcze ograniczył obowiązek szkolny i wprowadził szkolnictwo średnie i wyższe odpłatne z szerokim wsparciem stypendialnym - albo wyniki albo tata płaci...

 • Rafał Bernadzki napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Polska język trudna język... Włosy bolą gdy się to czyta. "Osłabła z sił" - autorze! Albo osłabła, albo opadła z sił.

 • Rafał Bernadzki napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Polska język trudna język... Włosy bolą gdy się to czyta.

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do PZPN zajął się sprawą Wisły Kraków. Klubowi grozi zawieszenie licencji

  Przecież poprzedni zarząd zapłacił jakieś drobne temu cwaniakowi ze Szwecji, a żółtek to jest zwykły "słup". Chodziło o to by zrzucić z siebie odpowiedzialność i wyrwać kasę za ostatni dzień meczowy i co najważniejsze... nie dzielić się z nikim.

 • Rafał Bernadzki napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Te 100 mln to "drobne" przy wydatkach KGHM w Chile czy PKP cargo w Czechach. Różnica że tamtymi inwestycjami nie ma się co chwalić, bo linia kolejowa z kopalni która jest w upadłości to niezła lipa, podobnie dziura w ziemi za 25mld która "może" się zwróci za 10 lat.

 • Rafał Bernadzki napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Odprawa 7 mln dla zarządu PGE z Krzysiem Kilianem na czele. Jego kompetencje to przyjaźń Tuska, a co dziwnego... To że poprzedni zarząd dostał 5 baniek mniej... Przy tym premie dla pisowych ministrów to rencina babci. Powiesz że odprawa dla zarządu to normalna rzecz, ale koledzy u sowy sami przyznali że to gruby wałek.. popcorn ciepły?

 • Rafał Bernadzki lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Renault zbuduje całkiem inny bolid na sezon 2018

  "Nauczyliśmy się wiele na tegorocznym pakiecie aerodynamicznym" szkoda że nie dodali że pakiecie rywali za sprawą Budkowskiego który jeszcze trzy miesiące temu miał dostęp do wszystkich rozwiązań stosowanych przez inne teamy. Taka Europejska lekcja etyki.

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Koniec transferowej sagi z Odjidją-Ofoe. Legia sprzedała piłkarza do Rosji

  Mioduski nie miał wyjścia, Vadisowi urodziło się dziecko i nie miał ochoty się z rodziną do Warszawy przeprowadzać. Nie spodziewam się żeby też zabrał gdzieś do odległej Rosji. To że nie pojawił się na treningu jest dość wymowne - On już nie chce grać w naszej lidze i niewiele można na to poradzić. Czy jest w stanie powtórzyć kolejny dobry sezon to inna sprawa. 3 mln Euro to nie jest bariera dla większości klubów z zachodu ale nikt się nie interesował. Vadis w Bundeslidze grał blisko 10 lat temu i wtedy był wart 6 mln Euro. 3 mln Euro za piłkarza z rocznym kontraktem, który nie zrobił kariery i może mieć kłopot z motywacja to nie jest zły transfer. Trzeba pamiętać że Vadis brał 600 tys Euro za sezon, a mówiło się że za kolejny żeby został - ma dostać okrągły milion. Nie ma gwarancji że nie zmieni się w Krychowiaka - odsiedzi ten milion na ławie i odejdzie za czapkę gruszek. Sądzę że za ok 500-700 tys Euro rocznie Legia znajdzie kolejnego przechodzonego grajka, który będzie robił co chciał w naszej lidze. O Nikolicu mówiło się że ma 400 tys Euro. Po tym transferze Mioduski ma na 3-4 lata kasy na pensję dla "nowej gwiazdy", a jeszcze opchnie trochę nowych koszulek z nowym nazwiskiem - to jest biznes a nie jakieś tam marzenia Leśniodorskiego :). Jeszcze dużo czasu minie nim ekstraklasa będzie w stanie wypromować gwiazdę za dwucyfrową kwotę.

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Niecodzienny pomysł dla Johaug. Zmieni dyscyplinę sportu? "Byłaby mistrzynią"

  Doping w Biegach Górskich jest akceptowany.. chyba tylko w Norwegii

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Ruch dwutorowy, komisja pod ścianą: Sprawiedliwość czy zabójstwo na zlecenie?

  Trochę się dowiedziałem ale sedna sprawy nie znam. Bo jak rozumiem każdy (czy większość) piłkarz w Ruchu ma umowę o prace z klubem i dodatkowe pieniądze z "fundacji". Komisja ligi powstała po to by móc bronić prawa piłkarzy do należnych im pieniędzy. Jeśli prawdą jest że mechanizm fundacji powstał by "oszczędzić" na ZUS-ie to gadanie o innych czynnościach marketingowych jest za przeproszeniem pieprzeniem pana Jacka. Piłkarz zawarł "dżentelmeńską" umowę z klubem który miał nałożone ograniczenia płacowe i resztę pensji miał dostawać "pod stołem". No i się okazuje że tych pieniędzy nie dostał. Przepis nakładający ograniczenia powoduje taką patologie i to jest wina komisji. Ale niewywiązywanie się ze zobowiązań wobec piłkarzy cofa ekstraklasę lata świetlne. Widzę jedyne rozwiązanie to likwidacje tego przepisu i zobowiązanie wszystkich klubów do likwidacji "fundacji" a ci którzy nie wywiążą się ze zobowiązań wobec piłkarzy do końca sezonu - degradacja.

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Łukasz Teodorczyk - historia nienawiści

  Lokalny patriotyzm pobudzony po 11.11? Do najbliższej linii kolejowej 40km tyleż samo do drogi krajowej. Ten "rozwój gospodarczy" to coś więcej niż kurze fermy? Teodorczyk zamiast piłkarzem mógł robić równie oszałamiającą karierę jako np. przedstawiciel handlowy i sprzedawać pasze dla drobiu ew. jako kierowca busa. Miasto jak marzenie...

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Remis Legii z Realem nie zrobił na nim wrażenia? Ballack kpi z polskiej drużyny

  Kibice nie grają. Można się było czepiać że bramki Legii to "strzały życia" i mecz nie do powtórzenia. To jak wygrana z Niemcami w eliminacjach. Tylko Legia prowadziła otwartą grę, a trener realizował taktyczny plan. To nie było dzieło przypadku i zaraz po meczu wielu czuło niedosyt. Zawodnicy wspięli się na wyżyny i walczyli 90 minut o zwycięstwo w meczu w którym porażka była w pełni usprawiedliwiona, a brak kibiców mógł jedynie pogłębić ew. defetystyczne nastawianie. Pełen szacunek dla każdego z zawodników i dla trenera. To jest ważny sygnał wobec tego co się dzieje w klubie tu i teraz, a opinia jakiegoś emeryta z Niemiec jest kompletnie nieistotna. Przypuszczalnie Balack nie śledzi zawirowań jakie towarzyszą klubowi tej jesieni i jedynie komentuje wynik. A wynik daje nadzieje, przywraca wiarę że Legia będzie cyklicznie brać udział w LM i jest w stanie urywać punkty najlepszym. Skoro piłkarze są w stanie osiągnąć taki poziom to pora by kibice im dorównali.

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Były biathlonista kontrowersyjnie o Kowalczyk i Saarinen. "Chełpią się sprawą Johaug"

  Szwedzi i Norwegowie są niedościgłymi mistrzami hipokryzji, a nie zwalczania dopingu. Nie chodzi o sam doping biegaczy, oni we wszystkich dziedzinach życia tacy są. "Sumienie płacą podatki" - znam takich co na czarno zatrudnia polaków od 30 lat w Norwegii. "Dbają o dzieci" - kierowałem samochodem który jako jedyny się zatrzymał w dużym duńskim mieście gdy po skrzyżowaniu biegała sobie mała dziewczynka, w czasach gdy o wychowaniu komunikacyjnym w Polsce się niewiele mówiło. Im się dobrze żyje bo "w ich kraju jest najlepiej" - powie ci kmieć na rowerze śmigający pół roku w żółtym sztormiaku z czerwonym od zimna ryjem. Wracając do biegów to oni są najlepsi bo przecież to ich narodowe dyscypliny, a leki na astmę biorą ci co są chorzy - i całe społeczeństwo hipokrytów łyka to bez mrugnięcia okiem. To że trofodermin jest produkowane przez Pfizera od ponad 20 lat i od zawsze jest na liście leków zakazanych w sporcie wyczynowym to nikogo nie interesuje. Że facet który jest lekarzem kadry, pracował w Pfizerze 10 lat też nikogo nie zastanawia, ani fakt że przypadki dopingu pojawiły się z chwilą gdy objął posadę. TO JEST SKANDYNAWIA - trzeba się przyzwyczaić...

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Legia: Chuligani już na stadion nie wejdą

  Jeśli zidentyfikowano osoby to jest kogo skarżyć na drodze cywilnej. Będzie to trwało i niech trwa ale kwoty są ogromne.

 • Rafał Bernadzki napisał/a komentarz do Euro 2016. Polska szóstą siłą turnieju. 7,4 procent szans na tytuł

  Chyba nie oglądałeś meczu. Do 82 min Szwajcarzy rzeźbili w g... i nic nie mogli zrobić. Byli tak sfrustrowani że zaczęli ostro grać. w 82min facetowi wyszedł strzał życia, takie bramki nie padają na takich turniejach. To jest niemożliwe ale jednak się zdarzyło. Polski zespół oniemiał, a Szwajcarom wróciła nadzieja i zaczęli grać. Tylko jak strzelali karne to już było widać że są psychicznie słabi. Bali się przestrzelić i kopali w stylu Panenki nie dlatego że są/byli mocni tylko nogi im się trzęsły. Po tym co w ostatniej serii zrobił Krychowiak to trzeba być debilem by powiedzieć że Szwajcarzy byli lepsi. Bo trzeba mieć umiejętności, siłę, formę i charakter - to pokazał całemu światu. W każdym aspekcie nasza drużyna przeważała. Milik mógł w 30 sek otworzyć wynik spotkania. W 55min po faulu na Lewandowski powinna być czerwona kartka inaczej by się grało. Mimo tego na koniec wyszło pięciu mocarzy i każdy strzelił tak że nie było wątpliwości, a przy strzałach Szwajcarów Fabiański zostając nieruchomo wyjął by ze dwa strzały. Sam zresztą miał do siebie pretensje że dało się coś obronić. Czy komuś przez głowę przeszło że któryś z karnych strzelanych przez polskich reprezentantów można było obronić? Albo czy któryś zawodnik z podstawowej jedenastki zagrał słabe zawody? Cieszmy się z wygranej Portugalii bo to nie musi być ostatni mecz. Widać że potrafimy zachować dyscyplinę taktyczną, w każdym meczu jest ktoś kto zachwyci na plus choć siła tkwi w zespole i to może być sposób na 10 Portugalczyków + CR7. Portugalczycy będą prowadzić atak pozycyjny i za wszelką cenę rozstrzygnąć mecz na boisku bo karnych nikt nie będzie chciał z nami grać. Nasz plan to precyzyjny wyrzut Fabiańskiego i 13 sekundowa kontra.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.