Grupa B MŚ I Dywizji: Dziesięć bramek Słoweńców!

Reprezentacja Słowenii bardzo pewnie pokonała Chorwację strzelając aż dziesięć bramek! Chorwaci zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem. Po dwóch dniach turnieju, Słoweńcy są liderami tabeli.

Mateusz Barański

Fantastycznie rozpoczęło się niedzielne spotkanie dla Słoweńców, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Sabahudin Kovacevic wykończył ładną akcję zespołową i gospodarze prowadzili 1:0. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0, Marcel Rodman uruchomił Jana Mursaka i grający w osłabieniu Słoweńcy prowadzili już dwoma bramkami. Kiedy w dziesiątej minucie Tomaz Razinger strzelił trzecią bramkę, pewne stało się, że niespodzianki nie będzie. Gospodarze łącznie w pierwszej tercji zdobyli aż sześć bramek!

Drugie dwadzieścia minut to zdecydowane rozluźnienie, Słoweńcy pewnie prowadząc zwolnili tempo gry. W 24 minucie grający w przewadze Chorwaci zdobyli kontaktową bramkę, Mario Novak wykończył dobrze rozegrany zamek w tercji gospodarzy. W dalszej części gry mieliśmy sporo nerwowości z jednej i drugiej strony a końcowym efektem tego było odesłanie Chorwata, Sasy Belica na dziesięciominutowy odpoczynek za niesportowe zachowanie. Słoweńcy odpowiedzieli w tej tercji tylko jedną bramką, którą zdobył Marcel Rodman.

Trzecia tercja toczyła się głównie pod bramką Chorwatów, którzy przez większą część gry nie mogli wyjść z własnej tercji. W 51 minucie ósmą bramkę dla Słowenii zdobył Jan Mursak, siedemnaście sekund później na 9:1 podwyższył Rok Ticar i od tej pory Słoweńcy zaczęli wręcz murować chorwacką bramkę. Na trzy sekundy przed końcem spotkania dziesiątą bramkę zdobył Ticar i Słoweńcy po dwóch dniach turnieju są liderami.

Słowenia - Chorwacja 10:1 (6:0,1:1,3:0)
1:0 - Sabahudin Kovacevic (Tomaz Razingar, Mitja Sivic) 2`
2:0 - Jan Mursak (Marcel Rodman) 6` SH
3:0 - Tomaz Razingar (Andrej Hebar, Sabahudin Kovacevic) 10`
4:0 - Ziga Pance (Bostjan Golicic) 10`
5:0 - Ziga Jeglic (Jan Urbas, Rok Ticar) 12`
6:0 - Ziga Pavlin (Rok Ticar, Jan Urbas) 15` PP
6:1 - Mario Novak (Janko Kucera, Ivan Glavota) 24` PP