Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli niespodziewane zwycięstwo drużyny Michała Ignerskiego nad FC Barceloną, "polski" pojedynek we włoskiej Lega Basket z double-double Szymona Szewczyka oraz walka Agnieszki Bibrzyckiej o finał ligi rosyjskiej.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 20 minut, 11 punktów i 3 zbiórki. Zespół Polaka pokonał u siebie Regal FC Barcelona 71:60 i z bilansem 11-19 zajmuje 14. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 19 minut, zbiórka, asysta i przechwyt. Drużyna polskiego rozgrywającego zwyciężyła u siebie Air Avellino 81:79 i z bilansem 15-9 zajmuje 2. miejsce.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 31 minut, 13 punktów, 14 zbiórek, 2 przechwyty i asysta. Zespół naszego rodaka poległ na wyjeździe z Pepsi Caserta 79:81 i z bilansem 11-13 jest 8.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 18 minut, 5 punktów, 6 zbiórek i przechwyt. Zespół naszego rodaka poległ na wyjeździe z Pepsi Caserta 79:81 i z bilansem 11-13 jest 8.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - poniedziałek: 21 minut, 8 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty. Zespół naszego rodaka pokonał u siebie Dynamo Moskwa 84:77. Niedziela: 27 minut, 15 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty. Uniks zwyciężył na wyjeździe Chimki Moskwa 83:67 i z bilansem 11-7 jest 3.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - czwartek: 25 minut, 12 punktów, 3 przechwyty, 2 zbiórki i 2 asysty. Zespół Polki niespodziewanie przegrał u siebie 76:77. Niedziela: 18 minut, 13 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki i 2 przechwyty. UMMC pokonał na wyjeździe Nadieżdę Orenburg 94:66 i w półfinale remisuje 1:1. Decydujący mecz odbędzie się w środę na parkiecie w Jekaterynburgu.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 5 punktów w wygranym meczu z Sokołem Wyszehrad (115:58). Sobota: 20 minut, 2 asysty, przechwyt i zbiórka. Drużyna Polaka nie sprostała na wyjeździe BK Pardubice, przegrywając 86:91. BK Prostejov z bilansem 34-8 zakończył sezon zasadniczy na 3. miejscu.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - środa: 12 punktów w wygranym meczu z Sokołem Wyszehrad (115:58). Sobota: 29 minut, 12 punktów, 10 zbiórek, 3 asysty i 3 przechwyty. Drużyna Polaka nie sprostała na wyjeździe BK Pardubice, przegrywając 86:91. BK Prostejov z bilansem 34-8 zakończył sezon zasadniczy na 3. miejscu.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 36 minut, 14 punktów, 11 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza pokonała w decydującym, piątym meczu BC Prievidza 83:82 i awansowała do półfinału. Sobota: 29 minut, 21 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty. "Polski" zespół nie sprostał na wyjeździe Basketbol Pezinok i przegrał 77:85. W rywalizacji do trzech zwycięstw Spisska przegrywa 0:1. Kolejny mecz w środę w Nowej Wsi.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 32 minuty, 10 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza pokonała w decydującym, piątym meczu BC Prievidza 83:82 i awansowała do półfinału. Sobota: 28 minut, 11 punktów i zbiórka. "Polski" zespół nie sprostał na wyjeździe Basketbol Pezinok i przegrał 77:85. W rywalizacji do trzech zwycięstw Spisska przegrywa 0:1. Kolejny mecz w środę w Nowej Wsi.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - nasz rodak po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją powrócił do składu, lecz nie zagrał ani minuty w przegranym spotkaniu z Brose Baskets Bamberg (77:100). Zespół z Brunszwika z bilansem 17-14 zajmuje 9. pozycję.

SŁOWENIA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - środa: 8 minut i 3 punkty. Zespół polskiego skrzydłowego przegrał na wyjeździe z KK Sentjur 70:76. Sobota: 5 minut i 2 faule. Mistrz Słowenii zwyciężył na wyjeździe, po dogrywce, KK Krka 91:87 i z bilansem 6-1 jest liderem rozgrywek.

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - środa: 31 minut, 24 punkty, 10 zbiórek, asysta i blok. Drużyna Polaka wygrała u siebie z TCG Mercator 90:54 i z bilansem 7-22 zajmuje 4. lokatę wśród ekip walczących o utrzymanie.