Pułkownik Molibden - komentarze

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Koszmarny błąd sędziego w Rawiczu. Żużlowiec mógł zostać rozjechany!

  Ludzie czy Wy nie widzicie, że to chodzi o wyplenienie starej gwardi, która nie pasuje nowej "władzy" !!!!! Najpierw Spychała, Najwer a teraz Nowak, lepiej sterować bandą gamoni niż liczyć się ze zdaniem byłych kolegów !!!

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Piotr Pawlicki został sam. Cegielski apeluje o refleksję

  Ten Cegła, to chyba nie do końca zorientowany w temacie jest. Na siłę próbuje zostać bohaterem odcinka i obrońcą uciśnionych, a Piter ma na wszystkich wywalone i w Dubaju się bawi, zajrzyjcie na fb na pawlickiracing to się sami przekonacie

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do MŚ w podnoszeniu ciężarów: Kaszirina pisze historię! Rosjanka pobiła wszystkie rekordy świata!

  Matko Boska, pisanie ona traci tu sens, to jest jakaś trzecia płeć skrzyżowanie faceta z babą podobnie jak w przypadku Włodarczyk !!!!

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Patryk Dudek wraca na tor żużlowy! Wystąpi w Lesznie

  Mylisz się kolego, kara była, Demski został zawieszony na parę miesięcy, ale to były zawody oficjalnie zgłoszone do PZM.

  Co do samego pikniku, to ludzie nieświadomi nie powinni zabierać głosu. Regulamin Sportu Żużlowego dotyczy tylko i wyłącznie zawodów oficjalnych, nad którymi pieczę sprawuje PZM/GKSŻ. Niedzielne zawody/piknik nie są zgłoszone jako oficjalne do PZM-tu, nie będzie sędziego, komisarza, itp. Tak więc można je potraktować jako trening, bo trenować nikt nikomu nie zabroni. Z proceduralnego punktu widzenia, też wszystko jest ok, ponieważ nawet jeśli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek tffuu, to ubezpieczalnia będzie musiała wypłacić odszkodowanie, ponieważ trening/piknik odbywać się będzie na homologowanym torze. Odpowiedzialność za ewentualne zdarzenia bierze na siebie licencjonowany trener, tak jak to ma miejsce podczas treningów i to jemu w razie czego przypadnie wątpliwa przyjemność wypełnienia karty wypadkowej do ubezpieczalni.
  PZM/GKSŻ-towi nic do tego co kto robi ze swoim motocyklem, bo w przeciwnym wypadku Hampel by wisiał za jazdę po dachu Spodka :-) Choć nie wiem jak tam rozwiązano kwestie ubezpieczenia.

  Reasumując, wszystko jest w jak najlepszym porządku i nikomu nie grożą żadne sankcje, Dudkowi, Kryjomowi :-) włos z głowy nie spadnie, ponieważ mają zakaz przebywania w parkingu tylko i wyłącznie podczas oficjalnych zawodów żużlowych a z tą moralnością nie przesadzajcie, Dudi nikogo nie zabił i swoją karę odbywa.

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Damian Baliński z upomnieniem. Unia akceptuje decyzję sędziego

  Stare żużlowe porzekadło mówi cyt: jak jesteś wolniejszy to nie zjeżdzaj w lewo, bo dostaniesz z motocykla, z łokcia albo z buta. To Wam powie każdy żużlowiec i to samo usłyszał po biegu Jędzejak od Balona. Koniec tematu.

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Marek Cieślak o dalszej pracy z kadrą: Ultimatum to mi może żona stawiać

  Skoro żona Cieślaka ma na niego taki wpływ, to ja bym podpisał umowę z jego starą. Będzie musiał jej pomóc, bo jak nie to ..... walizki :-)

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Duży zawód na Smoczyku - IV runda MDMP w Lesznie (relacja)

  Ciekawe na podstawie jakiego regulaminu sędzia zarządził bieg dodatkowy o 2 miejsce ? Nie ma czegoś takiego w regulaminie w przypadku eliminacji. Dopuszczają takie wynalazki do sędziowania i później tak jest

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Serce podpowiadało, że najlepiej byłoby mi w Lesznie - rozmowa z Nickim Pedersenem, zawodnikiem Fogo Unii

  O Bożesz ty mój, kolejny Dyzma polskiego żużla :-)

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Jan Banasiak: Ktoś jest półtora roku w żużlu i sędziuje Ekstraligę. Nie tędy droga (wideo)

  Znam Pana Janka z autopsji, będąc wiele lat osobą funkcyjną miałem kilka razy okazje z nim pracować. Zgadzam się z nim w 100%, tylko szkoda że mówi to co mówi dopiero w momencie kiedy zakończył swoją przygodę z sędziowaniem. Wielokrotnie słyszałem tego typu uwagi od innych sędziów, ale żaden z nich głośno tego nie powie, bo się boi o swój tyłek. Kiedyś środowisko sędziowskie było skonsolidowane, teraz każdy patrzy żeby komuś wbić szpilę w plecy (sprawa startu nieuprawnionego P.Pawlickiego w turnieju pożegnalnym L.Adamsa) po to żeby się dochrapać Ekstraligi bo tam fajnie płacą. Co do samego naboru. Sam osobiście kiedyś miałem okazje brać udział w jednym z tych fars. Szok który mnie tam zastał do dzisiaj budzi wstręt i obrzydzenie. W dwudziestce która została wybrana ja i chyba jeszcze 3 osoby, miały jakiekolwiek doświadczenie podczas pełnienia różnych funkcji w trakcie meczy żużlowych (zresztą takie było jedno z kryteriów podczas naborów). Jak się okazało nie było to wcale brane pod uwagę, liczyła się tylko i wyłącznie opinia psychologa, który notabene nie bardzo wiedział po co tam jest. Byli też byli sędziowie którzy zadawali głupie pytania typu np: ile razy był Pan na żużlu ????? Masakra, jak się później okazało, ludzie ze środowiska odpadli w tej turze a pozostawiono całkowitych laików (w tym jakiegoś dziennikarza, który jak wspomniał na korytarzu robi to dla jaj!!!!). To jest prawda co Pan Janek mówi, niektórzy młodzi sędziowie zwłaszcza z Bydgoszczy i okolic (ostatnio "dziwnym trafem" jest wysyp sędziów z tego regionu) już po jednym góra dwóch sezonach (czyli 15-20 imprez) otrzymują ekstraligę do sędziowania !!!! Kiedyś trzeba było na to pracować latami. Znane są przypadki, że kandydaci dopuszczeni przez Pana psychologa, całkowicie sobie nie radzili na stażu (nazwiska pominę) i rok jeżdżenia za własną kasę (na stażu nie ma zwrotu kosztów dojazdu, ten kto orientuje się ile kosztuje przejazd np: z Gorzowa do Krosna wie jak to boli) poszedł w cholerę. A co taki delikwent ma się nauczyć, stażując 5 razy w roku po kilka godzin? Nic!!!! chyba tylko puszczać taśmę. Dlatego mamy to co mamy a będzie jeszcze gorzej. W żużlu trzeba siedzieć kilka jak nie kilkanaście lat, żeby się w to wgryźć na tyle żeby być partnerem do rozmów takiego trenera czy zawodnika. Patrząc na to co się teraz dzieje, jestem pewny że to wszystko musi upaść, żeby się podnieść na zdrowych warunkach. Amen

 • Pułkownik Molibden napisał/a komentarz do Pedersen testerem żużlowej innowacji (foto)

  Ciekawe na czym będzie polegało to testowanie, będą go podpalać czy przysmażać ? :-)