Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Ipkiss lubi Komentarz

  1. Zmiana prezesa. Trzeba pozbyć się Termińskiego. Gość traktuje zawodników jak maszyny do robienia punktów, nie potrafi zarządzać klubem. Od czasu przejęcia przez niego klubu klub idzie po równi pochyłej. 2015 i 2016 jeszcze poszedł jako tako, ale już 2017 to byłby spadek gdyby nie wpadka Łaguty, 2018 też dno, a 2019 to już blamaż na całego. Nie zna się na sporcie, nie potrafi zbudować dobrej otoczki i atmosfery w klubie lub dobrać takie osoby, które za to by odpowiadały.

  2. Odchodzą z Torunia. Safutdinov, Doyle, Vaculik, Hancock, G.Łaguta. Za kadencji tego prezesa z Torunia uciekali najlepsi zawodnicy. Gdy przejął klub we wrześniu 2014 z Torunia uciekł Emil Sajfutdinov (teraz średnia 2,22). W 2015 jeździł tu G.Łaguta i po roku też odszedł (teraz śr. 2,04). W 2016 Vaculik jeździł i też odszedł (teraz śr. 2,28). W 2015 jeździł tu Doyle i też odszedł kosztem C.Holdera. Teraz Doyle ma 2,42. Hancock też odszedł. Wszyscy najlepsi odchodzili, pytanie czemu?

  3. Nie chcą przyjść do Torunia. Dlaczego Dudek, Kołodziej, Hampel czy inni zawodnicy nie chcą przyjść do Torunia? Dlaczego Krakowiak mówi, że teraz jest szczęśliwy w Zielonej Górze, a w Toruniu był pozostawiony sam sobie głównie? Dlaczego Jakub Miśkowiak wybrał Czewę i teraz chwali swój wybór?

  4. Nietrafione transfery. Jw. Zatrzymywanie Chrisa Holdera, a oddawanie młodych, zdolnych zawodników. Gdzie jest Max Fricke, a gdzie Chris Holder. Przed sezonem mogli podpisać z Thomsenem, Michelsenem, a woleli Chrisa Holdera. Ściąganie do Torunia na seniorkę Kacpra Gomólskiego, zamiast Szymona Woźniaka, który wybrał Wrocław. Gdzie jest Gomólski, a gdzie Woźniak wszyscy widzimy. Jak teraz jeździ Marcin Turowski, a jak Igor Kopeć-Sobczyński wszyscy widzimy. Zatrzymanie dziadka Holty odcinającego już tylko kupony od swojej kariery też było obarczone sporym ryzykiem.

  5. Brak atutu własnego toru. Zamiast przebudować nawierzchnię, dosypać/odjąć mączki, zmienić jej zawartość, dosypać/nawieźć granitu, solidnie go ułożyć i przetrenować. Może toromistrz nie potrafi zrobić toru w porozumieniu z zawodnikami? Wszystkie drużyny poza Toruniem równają tor zgodnie z kierunkiem jazdy żużlowców, może zmienić kierunek równania toru? Może trzeba zacząć go inaczej przygotowywać, by był trudniejszy do odczytania przez zawodników przyjezdnych? U nas nachylenie łuków jest większe niż na innych torach i rzeczywiście logika nakazuje równać pod prąd, ale może warto spróbować innego rozwiązania?

  6. Szkolenie. Od wielu sezonów nie wyszedł ze szkółki żaden dobry junior poza Przedpełskim (aktualna średnia to 1,10). Może do szkolenia trzeba zatrudnić nowego trenera, młodego typu Robert Kościecha. Motocykle się zmieniają, stylistyka jazdy się zmienia, teraz startuje się na pół gazu i wkręca później, może trzeba młodszego trenera, który ma max 50 lat? Sawina mówi, że tor jest za łatwy i uczą się na zbyt łatwym torze. Pewnie ma rację.

  7. Marketing szkolenia. Dlaczego nigdzie w mediach, gazetach, radiu nie mówi się o naborze do szkółki żużlowej? A potem dziwić się, że szkolenie w Toruniu wygląda tak, że w tym XXI wieku (od roku 2001) bardzo mało żużlowców wyrosło na prawdziwych żużlowców. Gdzie są akcje marketingowe w szkołach itp? Ale kto ma do nich wychodzić, jak jeździmy dwoma polskimi seniorami, z czego jeden z nich nie mówi po polsku, a drugi ma 35 lat i od wielu lat jest to jego pierwszy sezon w ekstralidze? Kto ma być twarzą Torunia i kto ma zachęcać młodych do uprawiania tej dyscypliny? Dlaczego Leszno ma tak dużo zdolnych zawodników? Bo małe miasto? To dlaczego Gorzów ma zdolnych zawodników, tj. Zmarzlik, Karczmarz, Bartkowiak, Nowacki. Bez polskiego seniora dobrego Toruń nic nie osiągnie samymi najemnikami. Trzeba pracować u podstaw. Zielona chodzi na Dudka, Wrocław chodzi na Janowskiego czy nawet Drabika, Leszno chodzi na Pawlickiego czy juniorów i takie kluby górują. Bez polskich seniorów, a wcześniej wyszkolenia zdolnych toruńskich juniorów na dobrych polskich seniorów nic klub nie osiągnie w dłuższej perspektywie.

  8. Celmer, M.Jaguś, Kalwasiński, Kłos, Kościelski, Krzyżanowski, Lampkowski, Michnicki, Pietrykowski, bracia Pulczyńscy, Stachowiak, bracia Wiśniewscy, Wolender. Można do tego doliczyć całą plejadę zawodników, która zdała egzamin, a nie wystąpiła w lidze jak Gut, Pieniążek i inni. Niby szkolenie jest, ale nic z tego nie wynika - mówi Żabiałowicz. Może klub nie pomaga zawodnikom? Dlaczego gdy ktoś przychodzi do Torunia, to jeździ nagle słabiej? Może trzeba wymienić ludzi decydujących o kontraktach, sposobie funkcjonowania klubu, marketingu, budowania atmosfery z zawodnikami, osoby decyzyjne, które podejmują nietrafione decyzje?

  9. Spadek do 1 ligi, a polityka klubu. Jak spadniemy do 1 ligi, to po co jeździć zawodnikami z corocznym regresem? Lepiej zakontraktować młodych, gniewnych typu Łogaczow (który był u nas już), niż Chrisa Holdera, który od kilku sezonów regularnie zawodzi. Wrocław postawił na młodych i ambitnych zawodników, i bardzo na tym skorzystali. Miedziński co raz bardziej zaczyna cieniować (śr. 1,24), w odrodzenie Przedpełskiego jeszcze wierzę, bo jest młody. Trzeba postawić na młodych zawodników, którzy mogą się rozwinąć.

  10. Silniki. Dlaczego 4 zawodników z Torunia ma silniki od Petera Johnsa? Dlaczego nie przygotowywuje nam silników Rysiek Kowalski z Cierpic? Dlaczego Tai Woffinden podstawia silniki i mechaników np. Jamrogowi czy Milikowi, a u nas Doyle nikomu? Gdzie jest #teamspirit i gdzie atmosfera?

  11. Get Well. Dlaczego w nazwie tytularnej mamy Get Well? Nie widzę nigdzie napojów Get Well w sklepach. Lepiej wziąć prawdziwego tytularnego sponsora, który wyłoży jakieś pieniądze, np. Apro, bo tak nazywa się drużyna młodzieżowa, a nie wkładać w nazwę firmę prezesa, który chce rozwijać swoją firmę w oparciu o klub żużlowy. Lepiej byłoby w tym miejscu mieć prawdziwego sponsora, a kasę przeznaczyć chociażby na szkolenie, silniki, akcje marketingowe celem przyciągnięcia młodych osób do uprawiania sportu żużlowego. Stop prywatnemu folwarkowi prezesa Termińskiego.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Żużel. Prezes Get Well: Rodzina Termińskich zostanie nawet w razie spadku. Jeszcze nas jednak nie skreślajcie (wywiad)

  Czy jadąc obecnie z Adrianem, czy też Pawłem w składzie bylibyśmy na innej pozycji w tabeli? Sądzę, że nie.

  Sądzę, że tak. Z prostej przyczyny, skoro już tak Pani Prezes stawia sprawę. Otóż:
  Norbert Kościuch - 1,143
  Rune Holta - 0,714
  vs
  Adrian Miedziński - 1,243
  Paweł Przedpełski - 1,100
  +
  W bezpośrednim meczu w Toruniu:
  Norbert Kościuch - 0,1,-,-
  Rune Holta - 0,1,1,2,0
  vs
  Adrian Miedziński - 2,2*,2,w,3
  Paweł Przedpełski - 1*,0,3,1

  Pani Prezes i pozostali dalej idą w zaparte i twierdzą, że wywalenie wychowanków było dobrym pomysłem. No znakomitym, biorąc pod uwagę, że Holtę odstawiają od składu, Kościucha zdeptali w kwietniu i maju, a w Częstochowie Przedpełskiego nie odstawiają, Miedzińskiego tym bardziej nie, a to Włókniarz ma zdecydowanie lepszych juniorów, czyli możliwości taktyczne. Niesamowite dyletanctwo i jedna z tych sytuacji, która pokazuje, że przy tym małżeństwie ten klub pogrąży się jeszcze bardziej i nigdy nie wróci do walki o medale w DMP. Długów nie ma, ale Termińscy mają węża w kieszeni i każdy o tym w mieście wie. Na wszystkim tną. A na dodatek są zadufani w sobie. To wszystko powyżej jest nieszczere, sztuczne i złe.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Żużel. Roberta Kościechę spotkały nieprzyjemności na Motoarenie. Ma żal do Get Well

  Patrząc na to, co było przez lata, jakie ma możliwości i co można, a czego się nie chce, nie potrafi, a wmawia się, że sie potrafi... beznadzieja. Kiedy było tak źle, jak jest teraz? Odpowiedz mi.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Żużel. GP Czech: Polska wojna o mistrzostwo świata. Zmarzlik i Dudek walczą o tytuł (zapowiedź)

  Plus z tej "zapowiedzi" nie wiem, kto będzie jutro rezerwą toru. Musiałem sprawdzić na stronie GP... Holub i Smetana.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. GKM - Get Well: goście bez Bogdanowicza (składy)

  A Holty nie ma, czego pojąć nie mogę.

 • Ipkiss lubi Komentarz

  Fakt, a kiedyś to była kuźnia talentów: Kuczwalski, Kowalik, Sawina, Krzyżaniak, Derdziński, Świątkiewicz, Jaguś, Walczak, Bajerski.... Ząbik, Miedziński. Teraz młodzież już się tak nie garnie do tego sportu jak kiedyś, mają inne pomysły na życie.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Tomasz Janiszewski: Mecyje po toruńsku. Kolejny "genialny" plan Get Well? (komentarz)

  Widzę że konto stworzone na potrzeby artykułu Janiszewskiego, pewnie jesteś kimś z klubu, albo rodziny kogoś z klubu :D BIDNI LUDZIE

 • Ipkiss lubi Komentarz

  Trudno się nie zgodzić z redaktorem. A wersje jakie słyszymy z Toruńskiego klubu, no cóż.....

 • Ipkiss lubi Komentarz

  Pieknie wypunktowane, nic dodac nic ujac. Mialem te same odczucia kiedy czytalem wypowiedz Kruzynskiego odnosnie szacunku dla Holty. Czyli Norbiemu a rok temu Pawlowi ten szacunek sie nie nalezal? My juz nie mamy miejsca na pomylki, a Rune jakos nie specjalnie sie garnie do turniejow indywidualnych czy innych lig. Malo mial czasu zeby sie rozjezdzic?

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Tomasz Janiszewski: Mecyje po toruńsku. Kolejny "genialny" plan Get Well? (komentarz)

  SEDNO.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Kubera jest w sztosie. Gruchalski przyćmił starszych kolegów (ranking juniorów)

  Bożeeeee... ale dramatycznie wyglądają te liczby torunian. Co za czasy.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Elitserien: Niesamowite. Czwarty komplet Zmarzlika! Kubera potwierdza wysoką formę

  Był czas, że komplety robił jak chciał i kiedy chciał Sullivan. Też był kozak.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Żużel. Kolejna dzika karta na SEC przyznana. Kai Huckenbeck pojedzie w cyklu

  Czyli wiadomo, że ostatnie dwie będą dla Polaków. Piotr Pawlicki to dla mnie pewniak. Druga trafi pewnie dla kogoś z dwójki Szymon Woźniak/Krzysztof Buczkowski.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Elitserien: Indianerna nie zwalnia tempa. Koniec wspaniałej serii Zmarzlika

  Co za idiotyczny komentarz do artykułu na starej polskiej zasadzie: a przypierdzielę się, byle się przypierdzielić. Albo inna: przeczytam tytuł i na tej podstawie ocenię artykuł. Nie będę czytać tego co w środku bo po co. Słabiutkie to Poznaniaku z Gorzowa...

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Paweł Zmarzlik wierzy w brata: Średnia w PGE Ekstralidze wysoka, w Szwecji komplet. Czy to na pewno jest kryzys?

  Zmarzlik wygra w sobotę. Liczę na to.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Sparta - Get Well: goście z Jasonem Doyle'em, gospodarze z Maciejem Janowskim (składy)

  Ale to nie od dziś :)) Odkąd (a pewnie od zawsze) twardo stoi za (ptfu!) KSM-em, można powiedzieć, że się starzeje :))

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Żużlowa niedziela: Hity z podtekstami w PGE Ekstralidze. Vaculik wraca do Gorzowa

  Ładny trolling redaktora z tym zdjęciem Pawła :)) haha, lubię taką szyderkę :)) Co do meczu. Wiele mówić nie zamierzam. Wygrać, nawet 45:44. Te punkty są potrzebne jak tlen. Szkoda, że nie obejrzę, ale jestem super ciekaw Ostrowa w Gdańsku. Gapa w takiej formie i Walas mogą wyrzeźbić tam kolejny ekstra wynik. To że ROW przegra na Łotwie raczej pewne. Aaa no i derby. Stal mimo wszystko. Minimalnie, ale jednak. Karczmarz może zrobić różnicę.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Get Well - forBET Włókniarz: Frątczak musi być skupiony. Jego strategia będzie kluczowa (taktyka)

  Strategia jest prosta. Wygrać ten mecz. Każdy inny wynik, nawet remis, oznaczać będzie kosmiczne kłopoty Torunia w dalszej części sezonu... :(

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Maciej Polny o odwołaniu Złotego Kasku. "Burza rozpętała się przez dwóch chłopaków"

  Widziałem. Najechanie na niego (delikatne najechanie) przednim lub przy odrobinie braku szczęścia, tylnym kołem, doprowadza do tragedii, więc rusz głową. Szczególnie przednim kołem, co oczywistym jest, że jest możliwe. Np. w sytuacji, gdy zawodnik próbuje atakować pod samymi dechami i lekko wynosi się pod bandę, by za moment, na wejściu w łuk, odbić na drugą stronę. A nie powiedziałbym, by niemożliwe jest najechanie tylnym kołem. Do tego dochodziły jakieś dziury w bandzie, o czym mówił Świst. Zahaczenie hakiem również oznacza znaczne zwiększenie ryzyka upadku. Nie wiem, na ile nierówna nawierzchnia była powodem buntu, ale kumpel z Piły mówił, że zaczęło się od krawężników. Woźniak miał powiedzieć, że widzi coś takiego pierwszy raz na oczy. Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale ja zawodników rozumiem.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Maciej Polny o odwołaniu Złotego Kasku. "Burza rozpętała się przez dwóch chłopaków"

  Co ty bierzesz? Czyli według ciebie jeśli jedzie się po czymś sypkim i po betonie to to samo? Motocykl zachowuje się dokładnie tak samo? O kurde...

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Piotr Pawlicki skomentował odwołanie Złotego Kasku. "Jest nam bardzo przykro"

  Brawo Pawlicki!

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Maciej Polny o odwołaniu Złotego Kasku. "Burza rozpętała się przez dwóch chłopaków"

  Powiedz, że to nie Ty pisałeś...

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.