Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Żużlowa sobota: "Wiosna, wiosna w koło". Bardzo duża dawka sparingów w Polsce

  Odważna teza co do jednego z lepszych REDAKTORZYNÓW na syfach :))) powiedz jeszcze, że ROW czeka kara finansowa za sparindżek z Opolem, gdzie przyszło 6 tysi, a klub nie miał zgłoszonej masówki. Będzie się działo :)))

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Jordan Stewart był zaskoczony ofertami z Polski. O Wandzie Kraków słyszał same pozytywy

  Pewnie słyszał, że to wypłacalny klub :)

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Tomasz Chrzanowski: Mogłem pokusić się o więcej (wywiad)

  Zawsze lubiłem Chrzanka. Solidny, nie był wybitny, ale solidny ma pewno. Toruń nie zapomni dołożenia cegiełki do tytułu w 2001. O ile mnie pamięć nie myli to trzasnął w meczu z Wrockiem jakieś 10 punktów. No i to nasz drugi po Bajerze toruński wychowanek w GP. Dokonał tego szybciej od Wiecha nawet. Szkoda, że nie pośmigał więcej, ale i tak sporo lat spędził na torze.

 • Ipkiss lubi Komentarz

  Wojtek jak zwykle ma rację wszak to legenda Toruńskiego zespołu

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Wojciech Żabiałowicz: Get Well nie ma na papierze składu na play-off. Odstrzelenie Przedpełskiego błędem (wywiad)

  Sorry, że odpowiadam jakby "sam sobie", ale chcę dodać postscriptum.
  Wierzę, że Holder się ogarnie, że młody dalej będzie się rozwijać, że Doyle i Iversen zaliczą progres, że Kościuch błyśnie, że Holta przynajmniej nie pojedzie gorzej i że juniorzy, skazywani na pożarcie, będą dokładali sporo cennych punktów. Wierzę, że tor znów będzie sprzymierzeńcem. Ale..... za duże tej wiary, a za mało zwykłej ludzkiej pewności. Przeżyliśmy w Toruniu Smithów, Słaboniów, Steadów, Kusów (a ten to akurat nieźle jeździł), przeżyjemy emeryta Holtę, ale tego, że klub traci więź z kibicem, z którym w XXI wieku tracić nie może, bo zginie, nie zaakceptuję. Karnet mam od lat, a po słabym sezonie, dostaję podwyżkę ceny o kolejne parę dych. Dla mnie to nie majątek, ale tu chodzi o zasady i zwykłą przyzwoitość. Tego brakuje, bo klubem rządzą ludzie, którzy nie czują tego sportu. To mnie martwi. Jeśli dla innych w mieście bardziej liczy się to, kto napisał artykuł i dlaczego znów Ostafiński, a prawdziwe problemy bagatelizują, to będzie z nami kochani słabo. Więcej obiektywizmu. Miłego dnia!

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Get Well zapadł się pod ziemię. Rok temu bili się o kibica, teraz poddali się bez walki

  Może ty byś zmienił klub. Ja kibicuję od 30 lat, karnet mam od 20 i przeżyłem różne historie. Sportem interesuję się ogólnie, nie tylko żużlem, trochę w nim działałem, choć charytatywnie. To, że ktoś udaje, że jest wszystko niby ok, a w rzeczywistości nie jest, to jest jego problem. Ja tak nie podchodzę do sprawy. Termos nie ma pojęcia, otoczył się takimi samymi ludźmi, wali głupoty i jest bufonem. Karkosik poza wtopą w ZG nie doprowadziłby do tego, co jest dziś. Holta? Do dooopy, po co w ogóle go brano, tosz to śmieszne. O reszcie nie mówię, że słabi, bo Kościucha bardzo cenię i Frątczaka mimo tego jaki jest, też. A to, że się Aduś wypiął na klub to się skompromitowałeś doszczętnie :)))) widać, że kompletnie nie znasz tematu i walisz farmazoniska. Sugeruj dalej bzdury kibicowi z 30-letnim doświadczeniem, który bywał na meczach w Tarnowie i Rzeszowie i który po prostu uważa, że klub zmierza w złą stronę. Na pewno się tym przejmę :)))

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Wojciech Żabiałowicz: Get Well nie ma na papierze składu na play-off. Odstrzelenie Przedpełskiego błędem (wywiad)

  No to jak drodzy krajanie z Torunia? Żabiałowicza też będziecie krytykować i jechać po nim, że "uderza" w klub i coś mu się nie podoba? Uznacie ten wywiad za celowe nagadywanie na klub, bo tak sobie wymyślił portal? Bo to jest kolejna osoba, która mówi to co mówiły inne i wydaje mi się, że Pan Wojciech mówi podobne rzeczy. A zdanie Żaby należy respektować, bo mówi wprost, ale z sensem, zna się na tej branży i nie jest taki jak Krzystyniak, przez którego przemawia zwykle zwykła złośliwość. Jak Janiszewski pisał to, co teraz mówi Żaba, to żeście pisali, że kolejny redaktorek się uwziął na Toruń. Przecież to widać, że tam nie działa wszystko jak trzeba. Wyników nie ma, atmosfery nie ma, swoich nie ma, kibiców też zaraz będzie mniej, bo takie są prawa tego rynku, ale lepiej odwrócić kota ogonem i udawać, że powodem tego jest tylko krytyka mediów. Daję zespołowi szansę, bo wiemy co zrobił w drugiej części sezonu. Nikogo nie można skreślać, ale przykro mi..... Bliżej nam do spadku niż medalu. Taka jest smutna prawda żużla toruńskiego. Obym się pomylił i oby wyszło wszystko na plus. Tego sobie życzę.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Rzeczniczka GKSŻ marzy, aby zostać Ministrem Sportu (kwestionariusz Pivota)

  Lepiej żeby nim nie została... bójcie się Boga :))

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Get Well zapadł się pod ziemię. Rok temu bili się o kibica, teraz poddali się bez walki

  Każdy robi swoje, ale nasz klub właśnie nic nie robi. Tzn. sorry, robi - podnosi ceny :)) Ale to śmiech przez łzy... kompletnie leży na podłożu marketingowym, Termosy nie mają pojęcia jak robić sport, jak robić markę i jeszcze przycinają kasę na dziale. Wiem, bo w mieście o tym się mówi, ludzie się znają, rozmawiają, widzą, nie są ślepi, mamy XXI wiek. Nie ma pomysłów, działania, chęci, tylko jest wyzywanie kibica od kibica sukcesu. Wszędzie taki jest, ale wszędzie jest też taki, do którego należy wyjść, coś mu zaoferować. Kibic płaci, ale i wymaga. Tego w Toruniu nie rozumieją i atmosfera idzie na grzyby. Szkoda bo koszykówka i hokej są fajnie promowane, a możliwości i siłę przebicia na tle żużla mają znacznie mniejszą, są ograniczone i w cieniu żużla od lat. Żużel góruje w cieplejsze pory roku, a i tak kicha. Wszystko to powoli zmierza ku... Bydgoszczy chyba. Tylko stadion mamy ładniejszy :))

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Termiński nie zna się na żużlu, ale jego odejście mogłoby zaszkodzić Get Well. Za Karkosikiem płaczą

  Jedno głupie zdanie, dla zobrazowania "problemu", a Ty mówisz o stracie szansy na merytoryczną odpowiedź? Powiem Ci, dlaczego tak stawiasz sprawę. Bo nie masz argumentów :) Ja Ci wyłożyłem wszystko na tacy, Ty się zasłaniasz przedszkolem. Wszystko na ten temat. Inaczej podjąłbyś dyskusję, bo w temacie KSM-u zawsze to (podobno) robisz. Cóż.

 • Ipkiss został fanem tagów: Real Madryt, Tottenham Hotspur

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Termiński nie zna się na żużlu, ale jego odejście mogłoby zaszkodzić Get Well. Za Karkosikiem płaczą

  Jeden sensowny argument za KSM. Podkreślam: jeden :))))))
  Od razu mówię, że mowa o tym, że liga będzie bardziej wyrównana i nieprzewidywalna to mit i to łatwy do obalenia. Bez KSM liga też taka jest, czego przykładów na przestrzeni lat była cała masa. Toruń był o krok od spadku w 2017, Zielonka w 2018. Przewidziałbyś to przed sezonem? Że będą do końca drżeli? To że beniaminek z reguły nie ma łatwo to zjawisko, które dotyczy wszystkich sportów, gdzie są ligi z awansami i spadkami. Miedź Legnica nie bije się od razu o podium tylko o utrzymanie. Legia Warszawa w kosza tak samo. Weszła do Ekstraklasy i też jest jej trudno. Cała idea sportu. Gdzie jest napisane, że beniaminkowi należy ułatwiać pracę w pierwszym roku, czy w ogóle ułatwiać pracę? Nikt Lublinowi nie broni szkolić jak Leszno i juniorami budować powoli pozycję. Wrocław męczył się kilka lat na dole, aż wrócił do jazdy o medale. Czewa weszła z marszu w 2017 i zajęła 5 miejsce. Lublin ma pecha, ale to jest efekt tego, że rynek wygląda teraz jak wygląda. W najlepszych klubach postawiono na stabilizację, ucząc się na błędach sprzed lat, gdy kombinowano ze składami, gdzie KSM też wymuszał wiele decyzji i przeszkadzał. Nikt nie mówi, że to ma trwać permanentnie. Być może za 3 lata wejdzie do Ekstraligi np. Gdańsk, ruch się zrobi większy, ściągną dwie gwiazdy i pojadą nawet o play-off. Teraz mamy normalność - wnioski po błędach, analiza i w efekcie odpowiednia dla każdego polityka kadrowa. Dlaczego Leszno miałoby zmieniać więc strategię, która daje mu sukcesy i na którą ciężko pracowała? Bo Lublin będzie skazany na spadek? To jest problem Lublina. Teraz go ma, za 2-4 lata może go nie mieć. Trudno, taki jest sport. Ktoś musi wygrać, ktoś przegrać, ktoś być DMP, a ktoś spaść. To tak jakbyś szedł do pracy jako stażysta i na wstępie dostał pensję zbliżoną do tej dyrektora. Żeby Ci się łatwiej było zaaklimatyzować, wdrożyć i polepszyć sobie humor, pomóc walczyć ze stresem, bo nie zna się środowiska i ludzi. Na wszystko trzeba zapracować, tym bardziej w sporcie. Leszno chce mieć Sajfutdinowa, Kołodzieja, Pawlickiego i dobrych juniorów to ma. Przy KSM np. Kołodziej (mocny przez lata, więc jego KSM liczony z 3-4 lat byłby wysoki) musiałby odejść, bo juniorów przecież nie oddadzą. Nie mówiąc już o tym, że bez KSM-u łatwiej budować skład, który w przypadku kontuzji znaczącego zawodnika tego tak nie odczuje. Pamiętasz Toruń w 2013? Czy Brzozowski, który być musiał, bo miał 2,50 załatał lukę po Holderze? Szukali Kennettów, Kusów, cudawianek. Teraz np. wyleci Chris, to go Jack jest w stanie zastąpić, albo wypożyczą niezłego gościa z pierwszej ligi. Itd itd.
  Przypominam też, że w Lublinie pieniądze są i to bardzo duże, a mimo to nie udało się podbić rynku. Nie tylko przez to, że ktoś inny dał więcej. Zawodnicy niby jeżdżą dla kasy, ale nie każdego da się kupić jak różowego Griszkę. Mamy walczyć z mentalnością, że jego brat Artiom, choć stać na niego wiele klubów, gdzie dostałby znacznie więcej, woli być tam, gdzie mu dobrze? Zagar musiał odejść z Gorzowa w 2013, nad czym ubolewał i jeszcze potem mu nie płacili, co tylko doprowadzało go do wściekłości. Hancock chyba też wtedy był zmuszony odejść z Tarnowa, do którego za moment wrócił. To są nienormalne sytuacje, wypaczające budowanie pozycji klubu i zawodnika. Inaczej działa salary cup, bo tam jest mowa tylko o hajsie. Tam nikt nie broni budować dream-teamów. Kwestia mentalu, dogadania się. Golden State Warriors mają w piątce same gwiazdy z topu. Dogadali się, podzielili tort odpowiednio i mają od lat potęgę. W żużlu salary nie przejdzie, co jasne, a na podstawie statystyk tylko się najlepszych krzywdzi i nie wiadomo czemu pomaga słabszym. Beniaminkom bardziej pomogłaby znacznie 10-zespołowa liga. Byłaby ona IMO bardziej "spłaszczona", byłaby większa nieprzewidywalność i większy ruch zawodników po klubach z chęcią uzyskania statusu lidera w nawet słabszym klubie, czy nawet jednego z dwóch najlepszych. Przy 8 klubach margines błędu jest bardzo mały, więc ryzyka się nie bierze pod uwagę. Przy 10 nawet jakieś problemy (zdrowotne itp) mogłyby dać 7-8 miejsce i bezpieczne utrzymanie. A wyniki 60:30 trafiają się i z KSMem i bez niego. Od X lat. To jest sport, a nie zabawa z dzieciakami w przedszkolu, gdzie daje się fory, byle tylko się nie zasmarkały z płaczu. Pozdrix.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Kibice w Toruniu nie kupują karnetów. Klub zapewnia, że staje na głowie. Ekspert pyta, co stało się z mafią

  Z drugiej jednak strony torunianom nie można się dziwić. Przecież w poprzednich sezonach zawodnicy związani najmocniej z Toruniem zawodzili. To ich postawa miała ogromny wpływ na to, że przedsezonowe cele nie były realizowane. Niektórzy twierdzili wtedy, że potrzebna jest świeża krew. Get Well na tego typu głosy nie pozostał głuchy. Rok temu przeprowadził spektakularną kampanię transferową. Dodajmy zresztą, że została ona efektownie opakowana. O mafii Jacka Frątczaka mówiła wtedy cała Polska. Teraz torunianie przyjęli zupełnie inną strategię. Jest o nich zdecydowanie ciszej.


  Pan Galewski wiadomka nie pozwoli powiedzieć złego słowa na Frątczaka, bo straciłby kontakty :))))

  Miedzińskiego prześladowały upadki, wyniki miał na podobnym poziomie od lat i było jasne, że to zawodnik drugiej linii. No i mogłoby być tak dalej, gdyby chciano trochę z nim popracować, a nie iść na łatwiznę i brać gotowca, który tym gotowcem i tak nie został. Mówię o tym że wymarzono sobie Holtę, tylko że...... no lepiej to przemilczeć. Przedpełski owszem dołował, ale ona ma dopiero 24 lata no kurde. Już krzyżyk na drogę? No tak lepiej trzymać miernego Holdera, uprzednio wykopując idącego jak strzała do góry Jepsena. I dalej. Lepiej naprawdę jest wziąć Kościucha, który nic nie gwarantuje i dokładać do emerytury spawacza z Norwegii? Kibic ma to kupić? Kibic w Toruniu ma Ekstraligę od ponad 40 lat i wie o niej wszystko więc nic go nie zaskoczy. Do czasu, gdy przyjdzie jeden z drugim i wezmą emerytów, a wychowanków wykopią. To faktycznie jest zaskoczenie. I główny powód spadku zainteresowania. Na koniec wszystko w imię piątego miejsca.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Samozaparcie i tytaniczna praca. Żużlowy Toruń na zawsze dumny z Wiesława Jagusia

  Wiechu to był Wiechu. Btw. świetny powrót do przeszłości. Prośba o więcej takich tekstów.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Koniec wielkiej kasy w żużlu. Golloba już chyba nikt nigdy nie przebije

  Mija czwarta godzina, a w tekscie nadal bzdety o Crumpie. Nie wierzę...

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Koniec wielkiej kasy w żużlu. Golloba już chyba nikt nigdy nie przebije

  Na miejscu czwartym mamy z kolei Jasona Crumpa, który po wicemistrzostwie w 2009 roku zamienił Betard WTS Wrocław na PGE Marmę Rzeszów. Na papierze dostał 200 tysięcy euro za podpis, 2000 za punkt i 3500 za przyjazd na mecz, co miało dać 2,8 miliona na rok. Ostatecznie do kieszeni Australijczyka nie trafiły aż tak wielkie pieniądze, bo zawodził na torze i zanotował słaby sezon.

  Abstrahując już od tych bzdurnych wyliczeń z chmur... co takiego?! Crump wicemistrzostwo i słaby sezon w 2009? Jakie wicemistrzostwo? Jaki Rzeszów? Jaki słaby sezon? Poprawcie mnie jeśli się mylę. To wtedy rudy Crumpol został MŚ w GP, a w lidze miał pierwszą średnią, choć Wrocek bronił się przed spadkiem? 2009? No tak, tak to pamiętam. A do foliowej Marty poszedł chyba w 2011 dopiero. Le cabaret.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Dietmar Hamann ostro skrytykował Roberta Lewandowskiego. "Staje się problemem Bayernu"

  Hamann na proszkach? Co on pierdzieli?

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Kamil, uważaj na siebie! Stoch prawie poparzył rękę

  Naprawdę fakt, że uderzył się lekko w lampę jest powodem do nasmarowania tekstu? :))))))))) Panie Borek... litości.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Oficjalnie: PGE IMME ponownie odbędą się w Gdańsku

  Chodzi o to, żeby pan Polny nie miał daleko od domciu.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Wysłali L-4, o Grand Prix, SEC i kadrze mogą pomarzyć. PZM chce zrobić porządek w reprezentacji

  Od najważniejszych osób w centrali słyszymy, że jeśli zawodnicy nie pojawią się na dwa dni w Zakopanem, to mogą zapomnieć nie tylko o kadrze, ale i o starcie w tegorocznych eliminacjach do Grand Prix i SEC. W tym roku nie zostaną do nich wyznaczeni.


  A to najważniejsze osoby w centrali - od których się słyszy, że jeśli zawodnicy nie pojawią się na dwa dni w Zakopanem, to mogą zapomnieć nie tylko o kadrze, ale i o starcie w tegorocznych eliminacjach do Grand Prix i SEC - nie wiedzą, że o tym, kto pojedzie w eliminacjach do GP decyduje Złoty Kask? :)))

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Premier League: Sergio Aguero rzucił Arsenal na kolana

  Przyczepić do gola na 3:1? Gol zdobyty prawidłowo, choć dla wielu może to być zaskakujące. Przepisy są jakie są. Aguero zdobył gola bez ich naginania. Dyskusji być nie może, bo według zasad nie ma podstaw.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Ostry atak Lleytona Hewitta na Gerarda Pique. "On nic nie wie o tenisie. To śmieszne"

  Stuprocentowa racja Hewitta.

 • Ipkiss napisał/a komentarz do Tomasz Bajerski, czyli jaki jest żużlowy Krzysztof Piątek. Złapali go, upadł, ale zdołał się podnieść

  Wierutna bzdura (która to już?) Synowca. Bajer po powrocie do Torunia w 2001 zrobił majstra z Apatorem, a rok później wywalczył awans do GP. W samym cyklu plamy nie dał. Potem było gorzej, bo wpadł w długi (jeśli dobrze pamiętam), śmierć poniósł jego główny sponsor, zaczęły się problemy różne maści i był koniec kariery na dobrym poziomie. Trzy sezony, a dwa pierwsze na pewno po powrocie do Torunia to był skuteczny Bajerski, niech więc ten gość nie wali głupot.
  Poza tym. Brakuje mi wzmianki o tym, że jest to jedyny 16-latek w historii ligi, który w roku debiutu zdobył 100 punktów w lidze. Nawet Zmarzlik tego nie osiągnął. Obok tego ile dał za niego Gondor i Pergo w `96 to drugi rekord Bajera w annałach.
  Poza tym. To w porządku facet i dobry fachowiec. Zna się na żużlu.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.