Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga: Get Well powinien odzyskać pieniądze za Norberta Kościucha i ściągnąć kogoś innego

  Nudny ten Toruński serial.Radzić rozstanie można. ale kto odda kasę którą wydano na Kościucha w e lidze na pewno chętnych nie będzie. W Nice z usług Norbiego chętni by byli, ale do zapłaty to raczej nie sądzę. Polscy zawodnicy nie mogą pełnić roli kewlaru w programie.Na rezerwie powinni być także młodzi Polacy.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga: Decyzje personalne w Get Well Toruń w środę. Na razie żadne głowy nie polecą

  Wymiana menadżera sama w sobie nic nie da, to tylko jeden ze środków na poprawę atmosfery.To jednak od zawodników zależą wyniki a w trakcie sezonu nie wiele można zrobić. Jeśli problemem jest sprzęt to nikt za zawodników tego nie naprawi. Według mnie problem jest bardziej złożony a swój początek ma przy przy budowie drużyny. W aktualnym składzie nie ma żadnego wychowanka, mówię o seniorach. Opieranie składu na najemnikach do niczego dobrego nie prowadzi. Dziś jest jeden lider Doyle i grupa średniaków. Bez punktujących juniorów trudno o dobry wynik, a ta formacja jest jedną z najsłabszych w e lidze.Mecz z Lublinem będzie wyznacznikiem czy Toruń jest w stanie się utrzymać bo oto będzie walka.A pan właściciel wylewa żale ale to on pośrednio odpowiada za skład. Po poważnej kontuzji i nie najmłodszy Holta , wracający po latach na ten poziom Kościuch któremu nie jest dane pojechać więcej niż jeden bieg. Klan Holderów dla których e liga to już za wysoko. Iwersen nie jest w formie choć on akurat może odpalić żeby tylko nie za pużno. Taki skad to recepta na porażkę.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Norbert Kościuch zwolnił Jacka Frątczaka! "Potrzebny jest człowiek, który to ogarnie!"

  Toruń jest w kryzysie nie od dziś, w takiej sytuacji tylko wymiana menadżera jest jedyną szansą. Oczywiście nikt nie da gwarancji bo podstawowy problem to atmosfera której nie ma. Ze sprzętem zawodnicy nie trafili ale to sami muszą uporządkować ,tu brak atmosfery nie pomoże. Norbi wybrał fatalnie klub w którym wypełnia tylko role regulaminowego 2 seniora krajowego. Nie wiem czy taki był cel czy tak się ułożyło.U Norbiego widać frustracje i to mu na pewno nie pomoże, nie chciałbym być czarnowidzem ale po tym sezonie powrót do 1 ligi.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Oficjalnie: Dariusz Żuraw trenerem Lecha Poznań na stałe

  Życzę D.Żuraw jak najlepiej ale mam poważne obawy że może być powtórka z Rumaka . Jednak doświadczenia na tym poziomie rozgrywek mu brak,ale zapowiedzi przebudowy drużyny mogą mu pomóc. Lech potrzebuje wyników na poziomie marki którą jest, oby przebudowa znowu nie okazała się nie wypałem. Najsłabszym ogniwem Lecha jest skauting który zalicza wtopę za wtopą. Nadzieja w tym zaszły w nim zmiany.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do F1: Kubica przegrywa wewnętrzną rywalizację w Williamsie. "Kto myślał, że Robert ogra Russela, był w błędzie"

  RK nie miał wyboru bo innych ofert po prostu nie było, jest pierwszym kierowcą który powrócił z dysfunkcją po poważnej kontuzji i tak długim czasie. I to jest jedyna rzecz którą zapisze się w kronikach F1. Raczej to koniec marzeń RK o zaistnieniu w F1 oczekiwania były inne ale życie to zweryfikowało.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do F1. Włodzimierz Zientarski: Sytuacja Roberta Kubicy jest dramatyczna. Istnieje zagrożenie, że nie dokończy sezonu

  Samochód Wiliamsa jest slaby to fakt,gorzej że Kubica przegrywa z Russelem. Czy to wynik lepszego samochodu czy kierowcy nie wiadomo. Prawda jest taka że dopóki nie ma zmiennika z licencją Kubica jedzie . Raczej to koniec marzeń o F1 dla Roberta.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Orzeł - Lokomotiv: Pogrom Łotyszy. Świetny powrót Jeleniewskiego (relacja)

  Loko odpuściło wynik brak armat, nie stosowanie rezerw .Czy by coś zmienily nie wiadomo ale nawet ni było próby. Brak Lebiediewa w nominowanych też o czymś świadczy. Loko nie ma o co się bić jedzie jakby towarzysko to wypacza idee sportu. U siebie może będzie się stawiać ale na wyjazdach nie ma takiej potrzeby. Z kasą tam szału nie ma i trzeba im dziękować że jadą bo 6 zespołowa 1 liga to byłby żart.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do F1: Robert Kubica ostatni na mecie. Grand Prix Hiszpanii dla Lewisa Hamiltona

  Koniec Kubicy w F1 coraz bliższy ,przegrywa i to znacznie z kolegą z teamu, To nie zostawia złudzeń, przerwa była za długa.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do F1: Nicholas Latifi pojedzie za Roberta Kubicę. Gwarantuje mu to kontrakt z Williamsem

  Wiliams zawalił bolid na ten sezon to bezdyskusyjne, ale czego można się spodziewać gdy dla teamu najważniejszy jest zysk, a nie inwestycje. Wybór Kubicy był błędem ale innej oferty nie miał, po tym sezonie też na taką nie ma co liczyć. Gdy ten syn z milionami zdobędzie licencje wygryzie Roberta bo w Wilimsie zysk jest najważniejszy .

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Przed Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Świst wróży sukces Woffindena

  Niczego nowego ekspert Świst nie powiedział,Wofindenowi na początku sezonu wychodzi. Obrońca tytułu jest naturalnym faworytem.Jeśli chodzi o naszych to niestety kolorowo nie jest, gdy trafią na tor odbiegający od standardów e ligi to po prostu giną. Przecież nikt nikt tak nie narzeka na tor jak nasi, mało tego organizatorzy turniejów o tym wiedzą przypomnijmy choćby zeszłoroczne Horsens. Gdy chce się się dokopać naszym robi się tor kope i przyczepny i nasi giną.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Lotto Ekstraklasa. Cracovia wytwarza presję na rywalach, Lech bez zębów

  Lech jest slaby od strony mentalnej, wszyscy czekają na koniec sezonu. Tak gra drużyna bez ambicji, która myślami jest nie obecna na boisku. Trener Żuraw niczego do gry Lecha nie wprowadził, jego misja powinna się zakończyć z sezonem.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Lotto Ekstraklasa. Ostatnia pucharowa szansa Lecha Poznań

  Nie wiem po co to gadka o pucharach ,żeby odpaść w pierwszych rundach z mocarzami z Kazachstanu czy jeszcze inną potęgą . Wpierw trzeba zbudować drużynę bez pseudo gwiazd. Żuraw nic z tą drużyną wielkiego nie zdziałał więc to raczej nie on powinien budować. Wpierw drużyna z ambicjami póżniej puchary.

 • Marco Polonia lubi Komentarz

  Stek bzdur. Zatwierdzenie walkowera to wielki skandal. Mecz powinien być powtórzony a walkower cofnięty.No i komisarz powinien być zawieszony. To jedyna sprawiedliwa decyzja. Ale ta komisja zapomniała co to sprawiedliwość.


  Z jednej strony twierdzą że wyłączną wine za stan toru podczas meczu ponosi klub ale z drugiej strony podkreślają, że komisarz źle zrobił wcinając sie w sobote w prace na torze i wydając polecenia pilskim działaczom poza godzinami pracy.


  A przecież to że komisarz wcinał sie w prace na torze w sobote to nie pozostało bez konsekwencji dla stanu toru wręcz przeciwnie to właśnie fatalne i złe polecenie bronowania i polewania toru spowodowało że tor na meczu sie rozleciał.


  Jak więc można z jednej strony pisać że komisarz źle zrobił wcinając sie w prace na torze i wydając polecenia w chwili kiedy nie miał do tego prawa a jednocześnie twierdzić że wyłączną wine ponosi klub?!


  Przecież ta rozmowa komisarza z działaczami namieszała im w głowie. No bo jak to, Substyk mówi ubijać a komisarz bronować no to co mają robić? To oczywiste, że w takiej sytuacji łatwo sie pogubić jak jeden urzędnik każe to drugi co innego. To co mieli zrobić w takiej sytuacji. Zawołać jakiegoś schizofrenika żeby robił na torze dwie zupełnie odwrotne rzeczy jedna po drugiej albo najlepiej jednocześnie żeby wykonać polecenia i sędziego i komisarza które były zupełnie odwrotne? Albo na prędce ułożyć drugi tor za trybuną i jeden ubić a drugi zbronować?!?!?!


  A może niektórzy w polskim żużlu już na te schizofrenie cierpią i w tym problem.


  Tak więc rozmowa komisarza i jego złe polecenia bronowania miały ogromny wpływ na to, że tor sie rozpadł. Nawet gdyby tor był ułożony idealnie, a był ułożony dobrze, to polecenie bronowania świeżo ułożonej nawierzchni na dzień przed meczem jest jak błaganie o to, żeby tor sie rozleciał. I po tym bronowaniu które polecił komisarz na dzień przed meczem nawet dobrze ułożony tor biorąc pod uwage że nawierzchnia świeża musiał sie rozpaść.


  Z tego wszystkiego dobre jest jedynie to, że GKSŻ zrezygnowała z kar finansowych i że klub z Poznania zrezygnował z domagania sie odszkodwania za walkower. PSŻ w przeciwieństwie do GKSŻ zachował sie fair to trzeba przyznać.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do GKSŻ wydała komunikat w sprawie toru Polonii Piła! Walkower utrzymany, będą kolejne postępowania!

  Po trochu to tak jakby wilk był syty i owca prawie cala, brak kar finansowych ma umożliwić dojechanie do końca. Dziwne jest trochę że okazuje się że nawierzchnie dosypywały osoby nie kompetentne i niezgodnie z regulaminem. Klub twierdził inaczej czyżby coś mataczył?To że komisarzowi się upiecze nie dziwi może będą jakieś nie istotne kary dyscyplinarne bez znaczenia. Piła ma problem bo jest bez toru i teraz na przymknięcie oka nie ma co liczyć, raczej na dużą dokładność przy odbiorze. Nie wiem czy naprawa jest możliwa czasu jest niewiele i te 100 ton to za mało, a czepiać się będą o każdy szczegół. Przed zarządem burza mózgu jechać czy się wycofać. Czy jest szansa na naprawę toru zgodnie ze sztuką, problem to kasa ale też brak czasu a i pora roku nie pomoże. Czarne chmury na Polonią nie tylko się nie rozwiały a nawet zagęściły. Niestety pilski kibic nie ma łatwo i o spokojnym oczekiwaniu na kolejny mecz swojej drużyny może pomarzyć, nigdy nie wiadomo co wyskoczy a na nic nie ma wpływu.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Jacek Frątczak zna największy problem Norberta Kościucha

  Przenosiny Kociucha do e ligi były błędem a wybór Torunia katastrofą. To drużyna pod presją wyniku bo ostatnie sezony to pasmo porażek. Kościuch nigdy nie był startowcem jego domeną był dystans ale to była 1 liga. To inne tory no i zdecydowanie inny poziom zawodników . Widać też że sprzęt nie jest ekstra ligowy , pytanie czy winny jest tuner czy zawodnik. Tak na marginesie to Norbi w ostatnich sezonach w ŁODZI nie był takim dominatorem jak to było gdy reprezentował Piłe. Może wtedy uciekł mu pociąg do e ligi, i dziś jest już za pużno.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Wiceprezes Polonii Piła przeprasza. Poniosły go emocje

  Emocje były uzasadnione, przeprosiny raczej dla dobra klubu. Jeśli to cena za dalsze istnienie Poloni to warto było ją zapłacić. Mam nadzieje że odpowiedzialność komisarza zostanie oceniona a nie rozejdzie się po kościach.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga: Falubaz - Motor: Skórnicki i Ziółkowski odkryli karty (składy)

  ZZ jest za najlepiej punktującego a AJ daleko do tego, gdy dojdzie Grisza AJ poza składem e lipa nie na jego siły

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Get Well Toruń musi dać klubowe silniki Norbertowi Kościuchowi. Inaczej straci go na dobre

  Kościuch swoje sezony życia miał w Pile i gdyby stamtąd trafił do e ligi dziś byłby może w innym miejscu. Wtedy trafił jednak do Łodzi i szczerze mówiąc tam tak dobrze się nie prezentował. Wybór Torunia też nie był najlepszy to klub w którym od dłuższego czasu wyniki nie spełniają wysokich oczekiwań. Atmosfera na pewno nie pomaga Kościuchowi wejść na poziom e ligi. Poleganie na jednym tunerze też ma swoje minusy, tu jednak zawodnik musi sam ocenić sytuacje.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do truly.work Stal Gorzów: Ktoś musi wyjść do kibiców i powiedzieć, że od teraz drużyna robi wynik kosztem widowisk

  O sile stali zawsze decydowali obco i juniorzy wystarczy spojrzeć jednak gdzie dziś ci obco są dziś i jakie robią punkty. Niestety dzisiejsi zaciężni to średniacy o ile Thomsen jeszcze rokuje ,o tyle Kildemand nie jest zawodnikiem na ten poziom.Wszystko bazuje na Zmarzliku ale nawet on nie jest maszyną.Generalnie sklad Gorzowa to walka o utrzymanie na coś więcej brak armat. O juniorów też chyba niezbyt się dba to widać po Karczmarzu potencjał jest ale z wieloma problemami klub zostawia go samego sobie.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Magazyn PGE Ekstraligi: chamski Zagar, kwasy w Motorze i "perfekcyjny" problem w Toruniu

  Sędziowie przy ewidentnych faulach powinni częściej sięgać po kartki bo wykluczenia to już zbyt mało. Po określonej liczbie żółtych powinna być czerwona, w sytuacjach Rolnickiego i Zagara kartki czerwone powinny być bezpośrednio. Pościg za kasą odbiera rozsądek i może doprowadzić do kolejnej tragedii. Nie tego oczekujemy idąc na stadion czy siadając przed telewizorem.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Norbert Kościuch: Nie układa się całość. Co chwilę jakieś kłody pod nogi

  U Kościucha widać bolesne zderzenie z e-ligą.Faktem jest że w poprzednich meczach nie dostawał zbyt wielu szans. Dziś jednak je dostał i wyrażnie odstaje od poziomu tej ligi. Do końca rozgrywek jest trochę czasu ale jeśli się nie ogarnie szybko może zacząć pełnić role kewlaru.A może brak predyspozycji do tej ligi. Nie jest pierwszym ani ostatnim którzy szybko powrócili do niższej ligi.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Za i przeciw Hynka. Stop no name'om. Tylko ktoś kto zjadł zęby na żużlu powinien mieć prawo ruszać tor

  To co się wydarzyło w Pile zrobiło z komisarza Janiczaka jednego z bardziej znanych komisarzy w Polsce. Przypomnieć naleźy że to nie pierwszy taki występ tego pana zasłynął już w jednym z turniejów SEC, był zresztą karany za to.Walkower dla Piły powinien być uchylony a co najmniej zawieszony jeśli jest taka możliwość. Komisarz wpłynął czynnie na jakość pilskiego toru swoją obecnością łamiąc regulamin, tłumaczy się jeszcze bardziej pogrążając. Są różni komisarze ale ktoś kto nie miał czynnego do czynienia z żużlem nie ma prawa być komisarzem. Szkolenia z narodowym nie zastąpią jednak szkoleń z toromistrzami, praktycznego przygotowania toru. Komisarz nie może za nic odpowiadać, odebranie toru oznacza wzięcie odpowiedzialności. Nie może być tak że dowodzi komisarz a odpowiada toromistrz i klub który go zatrudnia. Odbiór oznacza pełną odpowiedzialność za tor, bo innym wypadku dublowanie sędziów nie ma sensu. To nie są funkcje społeczne.Jeśli komisarze muszą już by to na pewno tacy którzy tego żużla się na łykali, ale nie mogą to być tylko teoretycy muszą to też być praktycy.

 • Marco Polonia napisał/a komentarz do Tomas H. Jonasson: Dostałem propozycję kontraktu, za który mógłbym sobie kupić hamburgera (wywiad)

  Jonasson jest bardzo pozytywnym przykładem że nie zawsze trzeba uciekać z statku który nabiera wody, niekiedy trzeba uwierzyć że kapitan opanuje sytuacje. T.HJ uwierzył i pozostał i gdy sytuacja wydawała się opanowana na klub zaczęły spadać kolejne ciosy. Polonia ma różne problemy organizacyjne ale prowadzą go nowi ludzie którzy objęli go z marszu . przyszli na ratunek w sytuacji wydawało się beznadziejnej. Walkower na pewno dobije klub a trzeba przyznać że spraw nie jest zero jedynkowa. Duży udział miał tu komisarz i tego zlekceważyć nie wolno. Dla ducha sportu tego walkowera należy przynajmniej zawiesić, i pozwolić powtórzyć ten nieszczęsny mecz. GKSŻ ma możliwości by wesprzeć merytorycznie Polonie aby takich błędów nie popełniał.Zniszczyć ośrodek to nie problem odbudowa jednak tak, tym bardziej że w niedziele zawinił mocno komisarz zawodów.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.