• Historia Tomka Golloba po bydgosku.

  Mówi się, że każdy talent prędzej czy później przebije się przez sito przeciętności. Jednak tylko talent poparty katorżniczą pracą i zamiłowaniem do swej profesji, pozwala osiągnąć najwyższe cele i największe sukcesy. W przypadku Tomasza Golloba dzieciństwo zostało całkowicie poświęcone sportom, głównie (…)

  Więcej

 • Wyprawa po złote runo cz.2

  Akcja przenosi się przed knajpę. Teraz do boju rusza rozwścieczony "Szuler". Bije z niebywałą celnością i pasją. "Rzepa" dostaje konkretnego gonga, a ktoś inny rzuconą w nogi deską czy innym kawałkiem drewna. Sytuację wyjaśnia wejście "Łożysia". Potężne chłopisko o głowie konia wyprowadza tak silne (…)

  Więcej

 • Wyprawa po złote runo cz. 1

  Inspiracją do dzisiejszego powrotu w przeszłość, były dyskusje i nagabywania ze strony "Speed koleiny". To dzięki Niemu zaświtała mi myśl, która uruchomiła odpowiednią szufladkę z moich wspomnień. Jemu dedykuję tę opowieść, choć rzecz jasna nie sposób ominąć wszystkich tych którzy z równym zapałem czekają (…)

  Więcej

 • Historia jednego finału.

  Do napisania tego materiału pchnęła mnie myśl o sytuacji z ostatniego turnieju GP w Melbourn. Doszło tam do kontrowersyjnej, a w gruncie rzeczy do skandalicznej akcji z Gregiem Hancockiem w roli głównej. Jawny przekręt wytłumaczony został przez sportowca jako złośliwość rzeczy martwych. Dziś zatem o (…)

  Więcej

 • Weź na mecz koleżankę lub kolegę...

  Bodźcem, który pchnął mnie do napisania tej odezwy, stała się postawa żużlowców rodem z Bydgoszczy. Swoją postawą na torze, wpompowali w system nerwowy swoich kibiców, wiele entuzjazmu i nadziei na lepsze jutro. Swoją walecznością i ambicją przekonali nas, że na S2 buduje się coś fajnego, coś nowego. (…)

  Więcej

 • Faza w Breslau

  W tym trudnym czasie dla Polonii, pokuszę się o retrospekcje wydarzeń z czasów, kiedy bydgoski klub budził respekt. Nie tylko na żuzlowych torach, ale także w światku kibicowskim. Dawno już odeszły w niepamięć lata 80-te i zawierane wówczas zgody i sztamy. W kolejnym 10-cio leciu każdy chciał pokazać (…)

  Więcej

 • Historia jednego meczu.

  Cieszę się, że do cyklu wspomnieniowego dołączyli ostatnio HD Zapora, Rose i 21Guns. Iskierką, która odpaliła znowu moje wspomnienia była opowieść Zapory (za przyzwoleniem „eddy-ego” Zaporki) napisana gwarą, a opisująca młodzieńczą fascynację żużlem. Teraz ja chciałbym podzielić się z Wami wydarzeniami, (…)

  Więcej

 • Historia jednego wyjazdu

  Historia derbowych pojedynków w Kuj-Pomie to nie tylko żużel. To także piłka nożna, koszykówka, siatkówka, ale pierszeństwo w tej materii ma...hokej. Tradycja rywalizacji sięga lat przedwojennych, ale prawdziwe derbowe boje zaczęły sie w latach 60-tych, kiedy kluby z Bydgoszczy i Torunia z powodzeniem (…)

  Więcej

 • Historia jednego biegu.

  Do napisania tego felietonu, zmobilizował mnie "Egon_O..." zadając niedawno pytanie: Czy to prawda, że kiedyś podczas Derbów Pomorza, dwóch żużlowców biegło do mety walczac o jeden punkt? Mając ostatnio wiele innych spraw na głowie, nie miałem czasu sledzić na bierząco SF. O pytaniu Egona, poinformował (…)

  Więcej