MŚ w hokeju: Duńczycy sensacyjnie pokonują Finlandię

Do sporej niespodzianki doszło w spotkaniu pomiędzy jednym z faworytów turnieju Finlandią a reprezentacją Danii. Duńczycy po ciekawym widowisku pokonali Suomi 4:1 pomimo, że oddali dużo mniej strzałów na bramkę.

Mateusz Barański

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla Duńczyków, którzy już po sześciu minutach po bramkach Fransa Nielsena i Petera Regina prowadzili 2:0. W siódmej minucie kontaktową bramkę dla Finów zdobył Petri Kontiola, który wykorzystał świetne dogranie od Juhamattiego Aaltonena. Na kolejne trafienie kibice zgromadzeni w Lanxass Arenie czekać musieli do 22 minuty, wtedy to trzecią bramkę dla reprezentacji Danii zdobył Julian Jakobsen, któremu asystował Thor Dresler.

W przebiegu całego spotkania lepszą drużyną była Finlandia co doskonale oddaje statystyka strzałów - 37:17 na korzyść Suomi. W kapitalnej dyspozycji był dzisiaj jednak bramkarz Duńczyków - Frederik Andersen, który w całym spotkaniu przepuścił tylko jeden krążek co pozwoliło mu na uzyskanie kapitalnej statystyki - 97,3% obronionych strzałów!

W trzeciej tercji zbyt dużo ciekawego się nie działo, Finowie próbowali za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową jednak świetny Andersen okazał się zaporą nie do przejścia. Na 47 sekund przed końcową syreną bramkę opuścił Fin - Pekka Rinne nie przyniosło to jednak oczekiwanego rezultatu za to utratę czwartej bramki. Frans Nielsen zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i dobił Finów.

Finlandia - Dania 1:4 (1:2,0:1,0:1)
0:1 - Frans Nielsen (Kim Staal - Julian Jakobsen) 3`
0:2 - Peter Regin (Kasper Degn) 6`
1:2 - Petri Kontiola (Juhamatti Aaltonen - Petteri Nummelin) 7`
1:3 - Julian Jakobsen (Thor Dresler) 22`
1:4 - Frans Nielsen - do pustej bramki 60`

Finlandia: Rinne(Vehanen) - Nummelin, Puistola, Immonen, Jokinen, Lehtera - Niskala, Vatanen, Kapanen, Kontiola, Aaltonen - Kukkonen, Maenppa, Santala, Korpikoski, Pihlstrom - Jaakola, Hytonen, Hahl, Komarov

Dania: Andersen(Galbraith) - Larsen, Lassen, Madsen, Frans Nielsen, Eller - Bodker, Daniel Nielsen, Hardt, Christiansen, Regin - Christiansen, Duus, Staal, Dresler, Jakobsen - Damgaard, Degn, Sundberg, Lykkeskov