Deszczowa wygrana Gieksy - relacja z meczu GKS Jastrzębie - Concordia Piotrków Trybunalski

Ważne punkty zdobył wciąż niepewny ligowego bytu GKS Jastrzębie, który w deszczowy wieczór pokonał 1:0 Concordię Piotrków Trybunalski. Precyzyjną główką popisał się w 69. minucie Bartosz Hajczuk.

Mariusz Wójcik

W arcytrudnych warunkach pogodowych rozgrywane było spotkanie w Jastrzębiu Zdroju, gdzie miejscowy GKS podejmował Concordię Piotrków Trybunalski. Na godzinę przed rozpoczęciem spotkania rozpętała się ulewa, która dawała się piłkarzom we znaki także po pierwszym gwizdku.

Gospodarze już w czwartej minucie meczu mieli świetna okazję na otwarcie wyniku. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Witold Wawrzyczek, który posłał piłkę wprost na głowę Artura Łacioka. Młody napastnik Gieksy spróbował posłać piłkę nad golkiperem, ale ku zmartwieniu kilkuset jastrzębskich fanów futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

W końcówce pierwszej odsłony dwie dobre sytuacje na strzelenie gola do szatni mieli przyjezdni. W 41. minucie Michał Wrzesiński wycofał piłkę do Marcina Juszkiewicza. Kapitan Concordii uderzeniem pod poprzeczkę zmusił d interwencji Piotra Pasia, który wybił piłkę na róg. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obok słupka główkował Janusz Stolarski.

Po przerwie nareszcie przestało padać, co powinno nieco poprawić komfort gry. Na pierwszą zmianę zdecydował się szkoleniowiec GKS Jastrzębie, Wojciech Borecki, który w miejsce Adriana Kopacza desygnował na boisko Bartosza Hajczuka.

W 69. minucie jastrzębianie wreszcie dopięli swego. Piłkę do siatki skierował Bartosz Hajczuk. Najniższy zawodnik w szeregach Gieksy popisał się precyzyjną… "główką", dając tym samym ogromny powód do radości miejscowym kibicom.

Pod koniec spotkania znów się rozpadało, ale gospodarzom to nie przeszkadzało to w dążeniu do podwyższenia skromnego prowadzenia. Wręcz idealną okazją na zdobycie swojego gola numer dwa w tym meczu miał w 87. minucie Hajczuk, który posłał piłkę nad poprzeczką.

GKS Jastrzębie - Concordia Piotrków Trybunalski 1:0 (0:0)
1:0 - Hajczuk 69'

GKS Jastrzębie: Paś - Chrabąszcz, Smarduch, Bartosz Kopacz, Filipe, Szwarga (80' Jadach), Kostecki, Adrian Kopacz (46' Hajczuk), Milkowski (66' Horubała, 91'Gorzała), Łaciok, Wawrzyczek.

Concordia: Kaniecki - Moliński, Kaciczak, Karasiak, Kukułka, Jabłecki (82' Błachowicz), Stolarski (70' Wiśniewski), Wrzesiński, Juszkiewicz, Bortnik (77' Zaor), Wolan.

Żółte kartka: Wolan, Juszkiewicz (Concordia).

Sędzia: Artur Mital (Ciechanów).

Widzów: 600.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!