MŚ w hokeju: Amerykanie rozjechali Kazachów

Reprezentacja USA rozbiła Kazachstan w meczu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Amerykanie wygrali z zawodnikami ze wschodu aż 10:0! Dziewięć bramek zdobyli w dwóch pierwszych tercjach.

Michał Gałęzewski

Już pierwsze dwie minuty spotkania praktycznie rozstrzygnęły jego wynik. W 55 sekundzie po zespołowej akcji pierwszą bramkę dla reprezentacji USA zdobył T.J. Oshie, a 18 sekund jego kolega z pierwszej formacji, Kyle Okposo podwyższył na 2:0! To nie było jeszcze ostatnie słowo ze strony zawodników zza oceanu. W siódmej minucie Matt Gilroy wykorzystał grę w przewadze, a w 11 minucie hokeista ten podwyższył na 4:0.

Druga tercja, to już prawdziwa dominacja reprezentacji USA. Co prawda stosunek strzałów - 17:14 nie był taki korzystny dla Amerykanów, jednak wynik tercji - 5:0 mówi sam za siebie. W związku z tym w trzeciej tercji za Scotta Clemmensena wszedł drugi bramkarz USA - Ben Bishop. W ostatniej części gry Amerykanie zdobyli tylko jedną bramkę, dzięki czemu ostatecznie wygrali 10:0.

USA - Kazachstan 10:0 (4:0, 5:0, 1:0:
1:0 - TJ Oshie (Kyle Okposo, Matt Greene) 1'
2:0 - Kyle Okposo (T.J. Oshie, Tj Galiardi) 2'
3:0 - Matt Gilroy (Brandon Dubinsky) 7' PP
4:0 - Matt Gilroy (T.J. Oshie, Tj Galiardi) 11'
5:0 - Nick Foligno (Brandon Dubinsky) 29'
6:0 - Ryan Potulny (Keith Yandle, Brandon Dubinsky) 37' PP
7:0 - Matt Gilroy (Ryan Potulny, Brandon Dubinsky) 37'