Pierwszy krok mistrza - relacja z meczu Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn

W pierwszym finałowym spotkaniu mistrzostw Polski szczypiornistów, Vive Targi Kielce wygrało z MMTS-em Kwidzyn 27:20. Ekipa gości postawiła jednak rutynowanym rywalom ciężkie warunki.

Mateusz Kołodziej

Jeszcze przed spotkaniem w kieleckiej hali odbyła się miła uroczystość. Prezes klubu, Bertus Servaas, który nie mógł być na zeszłotygodniowym spotkaniu swojej drużyny o Puchar Polski, odebrał z rąk kieleckich działaczy medal za zdobycie tego trofeum. W przerwie spotkania natomiast, kibiców prezentami obdarowywała maskotka kieleckiej drużyny, Dzik Kiełek, który właśnie w sobotę obchodził swoje pierwsze urodziny.

Samo spotkanie było popisem gry w defensywie. Kwidzynianie udowodnili, że zwycięstwo w półfinałowej konfrontacji z płocką Wisła nie było przypadkiem. W Kielcach zmusili faworyzowanych rywali do nie lada wysiłku. Przez większą część pierwszej połowy udawało im się nawet prowadzić. Wśród kielczan zawodzili natomiast rozgrywający. Zarówno Mariusz Jurasik, Henrik Knudsen jak i Paweł Podsiadło nie potrafili znaleźć recepty na wysoko broniących kwidzynian. Ten pierwszy doznał dodatkowo w 17 minucie groźnie wyglądającej kontuzji uda i już do końca pierwszej połowy na środku rozegrania zastępował go Mateusz Zaremba. W efekcie, z pierwszych ośmiu bramek dla gospodarzy aż pięć zdobyli kołowi (cztery Rastko Stojković i jedną Daniel Żółtak), a kolejne trzy dołożył skrzydłowy Patryk Kuchczyński. Grę kielczan ożywił nieco Tomasz Rosiński, a to w połączeniu z świetnie dysponowanym w bramce Marcusem Cleverly pozwoliło mistrzom Polski odjechać z wyniku 7:7 na 12:7. - Żeby coś ugrać z takim rywalem jak Vive, nie możemy popełniać tylu niewymuszonych błędów. Nasza dyspozycja była dzisiaj znacznie słabsza, niż podczas ostatnich spotkań z Wisłą - przyznał szkoleniowiec MMTS-u Zbigniew Markuszewski.

Jego zespół nadzieję na korzystny wynik mógł mieć jeszcze na początku drugiej połowy, kiedy po golu Łukasz Czertowicza było tylko 15:13 dla Vive Targów. Doświadczeni kielczanie nie dali się dogonić. W dużej mierze za sprawą fenomenalnego w bramce Cleverliego i skutecznego Rastko Stojkovicia. Serb zdobył w sobotnim spotkaniu aż 10 bramek prezentując przy tym bardzo wysoką skuteczność. - Siłą rzeczy, przy skupieniu się na wyeliminowaniu z gry kieleckich rozgrywających, została luka na kole, a Stojković znakomicie to wykorzystywał - dodaje Markuszewski.

W niedzielę w Hali Legionów kolejne spotkanie. Początek o godzinie 17:30.

Vive Targi Kielce – MMTS Kwidzyn 27:20 (13:9)