Wera_hawk - lubi

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  No tak, ten niedobry Antiga co posadził biednego Boga Olimpu zasluzenie w końcu na ławie wszystko zniszczył :(
  Niby od zwalniania trenerów nie jest, a kto pierwszy łaził po mediach byle tylko pokazać jak to było niby źle w kadrze, żeby Francuz odszedł?
  Mam nadzieje ze w tej Grecji odejdzie w zapomnienie i już powołania nie otrzyma kosztem młodych czy nawet Grześka Łomacza.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Od Perrina jak i Tilliego oczekiwałam więcej szacunku do kibiców, klubów. Jeszcze niedawno sami komentowali, że są zadowoleni z przedłużenia/nawiązania współpracy. Teraz ich menadżer zaznacza że Perrin od początku chciał grać w lidze chińskiej a Kevin od dłuższego czasu zgłaszał JW że nie chce tu grać. Wychodzi na to że zawodnicy sami nie wiedzą dlaczego podpisali te kontrakty...

  Skąd oni wzięli tego menadżera od siedmiu boleści, który komentuje że tak wygląda "profesjonalny sport". Jeżeli profesjonalny sport polega na rozwiązywaniu świeżych umów, to ja chyba wolę ten 'nieprofesjonalny'.

  Nie byłoby takiego problemu, gdyby nie fakt, że umowa to umowa i że rynek transferowy dobrych zawodników jest od dłuższego czasu zamknięty. Co nam po pieniądzach, jeśli z nich nie będzie można wykupić konkretnego zawodnika
  .
  Ciekawą sprawą jest że klub Jastrzębskiego Węgla oświadczył, że nie wyda łatwo zawodnika a Tillie skomentował, że trener go rozumie i będą chcieli dość do porozumienia. Trochę take dwie sprzeczności.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Twoją wypowiedź można skrócić tak, że jak zerwał ważny kontrakt z JT Thunders żeby wrócić do Skry (perfidnie oszukując, że ma depresję) to spoko, a jak nie przedłużył kontraktu ze Skrą, do czego miał prawo, to już tak fajnie nie jest. Wtedy jest zwyczajne chamstwo xD.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Zauważ, że w czwórce w Rio były zespoły, które awansowały tam wcześniej niż Polacy. Nie było żadnych szans przygotować formy na Rio, skoro trzeba było grać w maju ciężkie kwalifikacje (sporo meczów do rozegrania), a jeszcze działacze FIVB w trosce o poziom LŚ zadecydowali, że nie można wystawić na tą imprezę drugiego składu. No i właśnie nie bez powodu Polska, Francja i Iran szybciutko zakończyły grę na IO w fatalnym stylu. Z tym że też nasi zawodnicy nie mają wystarczającego potencjału, żeby pokonać np. Włochów z Zajcewem i Juantoreną w ważnym meczu. Dlatego niezbyt mi się podoba, że nie ma żadnych nowych twarzy w kadrze, tylko grajki jak Buszek czy Wrona mają zapewnione w niej miejsce.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Dobrze powiedziane, "powalczyć" zawsze można ale wygrać... nie z takim rozgrywającymi i atakującymi. No ale jaka liga takie transfery.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Ja rozumiem, że Resovia miała słaby sezon i to duże rozczarowanie, ale żeby nie nominować ani jednego gracza czwartej drużyny, to trochę się wygłupiacie :) Jeden przyjmujący na pewno zasłużył na wyróżnienie, np. Perrin, który grał równo i wytłumaczcie mi w czym był gorszy od Samika i spółki ...

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Tutaj nawet nie ma się co zastanawiać. Dawid Konarski jest jedynym słusznym wyborem. Prawie cały sezon grał dobrze (poza blamażami z Biełgorodem), a to co zrobił w pierwszym meczu finałowym to majstersztyk.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Filip chyba trochę na wyrost, akurat w tym sezonie często brakowało mu regularności, rozegrał kilka świetnych spotkań, ale w wielu był co najwyżej średni. Mariusz Wlazły - no cóż - magia nazwiska jest potężna, ale obiektywnie trzeba powiedzieć, że w kluczowych momentach nie potrafił poprowadzić drużyny do zwycięstw - w półfinałach grał przeciętnie, a w meczach finałowych zupełnie zawiódł.
  Brakuje mi tu natomiast Karola Butryna - chłopak grał pierwszy sezon w lidze, wywalczył miejsce w składzie kosztem Gerta van Walle i prezentował się momentami genialnie - bezkompromisowy atakujący z atomowym atakiem i serwisem, który w wielu spotkaniach zdobywał praktycznie połowę punktów dla GKS-u Katowice.
  Na pewno warto byłoby wyróżnić też solidność Jana Hadravy - może nie miał spektakularnych wzlotów, ale w każdym meczu prezentował mniej więcej porównywalny, bardzo solidny poziom, poniżej którego nie schodził.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Co wy (dziennikarze) macie z tym Bartmanem? Przecież to jest przeciętniak jakich wielu - o czym mogą świadczyć chociażby jego ostatnie "popisy" z Urengojem. To że gra dobrze w Turcji o niczym nie świadczy bo poza 2 góra 3 klubami które jako tako potrafią grać cała reszta to liga ogórkowa. A do tego wszyscy wiemy że Zibi nie jest zbyt lubiany przez pozostałych kadrowiczów. To zawsze był jeździec bez głowy, któremu na poziomie reprezentacyjnym wyszedł JEDEN świetny sezon - nie grał tak nigdy wcześniej ani tym bardziej nigdy później. Dla Bartmana kadra powinna być zamkniętym rozdziałem i koniec.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Nie ma sensu się wikłać dalej w ten temat. Maćka pogląd ma podstawę etyczną, jest ona zrozumiała. Ale ktoś te przepisy stanowi, ktoś pozwala rozgrywać sprawy w taki sposób jak zrobili to Czarni. Maciek powinien wiedzieć, że wkłada kij w mrowisko i jest za "krótki" na te sprawy. Zarówno Wojtek jak i Robert traktują z kolei jego uwagi zbyt osobiście. Wyciąganie zawodnikowi (notabene przez byłego zawodnika tegoż samego klubu), że gra w klubach sponsorowanych przez państwo jest poniżej pasa. Jeśli przeszkadza nam, że spółki państwowe sponsorują sport - zakażmy tego. Jeśli chcemy by kluby żyły tylko z prywatnych pieniędzy wprowadźmy takie regulacje. Jeśli Młoda Liga ma stanowić zaplecze dla PL, jeśli mają się tam ogrywać zawodnicy młodzi (a chyba raczej taki cel statutowy ma to coś) to uporządkujmy sprawy związane z grą w tych rozgrywkach zawodników z PL. Wszystko powinno mieć jakieś zasady. Na chwilę obecną taka dyskusja na łamach prasy nic nie wnosi, PZPS to martwy twór, który rozwój polskiej siatkówki ma gdzieś. Liczą się przychody i bilans na koniec roku.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Aj waj, jaka to trudna sprawa i chyba nikt nie jest w stanie jej rozwiązać ?
  A może, po prostu na początku sezonu wprowadzić przepis, że zawodnik nie może grać w dwóch ligach jednocześnie. Trzeba się będzie zdecydować do, której ligi przypiszemy których zawodników i mamy problem z głowy. Oczywiście jakieś ruchy pomiędzy zawodnikami obu lig, można przemyśleć i dopuścić, ale nie takie, że można grać w dwóch ligach jednocześnie.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Tu nie o to chodzi kto ma rację, ale czego tak na prawdę spodziewamy się po Młodej Lidze. To znaczy po co została stworzona i czego od niej oczekujemy. Podobna sytuacja ma teraz miejsce w nasze narodowej drużynie piłki nożnej do lat 21, która ma grać na ME. Rozumiem że z punktu widzenia wielu klubów, tak jak dla drużyny prowadzonej przez pana Prygla aspekt finansowy ma ogromne znaczenie. Ale czy takie podejście nie wypacza celu w jakim powołano ML. Nie wiem, ale z pewnością odpowiedzialni za to powinni się nad tematem pochylić.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Bo zagrał jeden genialny mecz po kilku meczach totalnej cienizny? Widać, że plusligi za bardzo nie oglądasz, skoro twierdzisz, że po Wlazłym jest długo długo nic. Są gracze jak Maciej Muzaj czy Łukasz Kaczmarek, którzy w tym sezonie regularnie zdobywają dużo punktów w meczach. Na ataku akurat nie ma problemu, jeśli chodzi o polskich siatkarzy.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Ta syrenka powinna być dawno zakwestionowana przez ekipy grające w Bełchatowie. To że Skra ma specjalną opiekę w PZPS jest tylko publiczną tajemnicą, a ten dźwięk jest irytujący dla każdego, kto znajdzie się w hali. Ja również lepiej odbieram te mecze w wersji mute na pilocie. Również dziennikarze w zdecydowanej większości ten dźwięk uważają za irytujący i szkodliwy. Organizator zawodów ma pewne obowiązki wobec wszystkich uczestników i gdyby ktoś chciał doprowadzić do konfrontacji w tej sprawie, sądzę że Skra znowu musiałaby angażować prawników i pisać odwołania i wyjaśnienia. Tyle że ze Skrą nikt nie chce wojować.

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Biorąc pod uwagę ubiegłą ligę i reprezentację, to najlepiej wypadł chyba Kurek - sam ciągnął Resovię i w reprezentacji poza najważniejszymi meczami też bardzo dobrze. Kubiak sezon średni, ale w F4 ligi zagrał bardzo dobrze. Bieniek? W Efektorze bardzo średni sezon, w reprze przeciętnie. Mika - sezon słabiutki. Kłos - ani w reprezentacji, ani w Skrze nic wielkiego nie pokazywał. itp itd..

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Nie oszukujmy się, związek bał się zatrudnić Stojczewa, gdyż zrobiłby chłopina z nimi wszystkimi porządek. A szkoda, przydało by się...

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Proszę bardzo. Bo to zwyczajnie najgorszy trener z tej trójki. Kolejne ciepłe kluchy tak jak Antiga. Ugodowy, niekonfliktowy, bez charakteru i charyzmy, czyli mówiąc krótko - bez jaj. Będzie robił wszystko to, co mu będą kazać panowie z PZPS i o to pewnie władzom związku chodziło. Stojczew i Berutto z pewnością by nie pozwolili wejść sobie na głowę. Kolejnym minusem tego wyboru może być to, że pracuje w Polsce, przez co może się zbytnio przywiązywać do nazwisk (vide Antiga). No i brak u niego jakiegokolwiek doświadczenia z pracą na gruncie reprezentacyjnym. Mam nadzieję, że wyczerpująco wyjaśniłem:)

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  No i powodzenia, niech mu się tam wiedzie :)

 • Wera_hawk lubi Komentarz

  Mam nadzieję, że te informacje się nie potwierdzą, bo de Giorgi (przy całym szacunku) to najsłabsza kandydatura. Nie zrobi potrzebnej w tym momencie rewolucji w kadrze, jest "nasz" czyli PZPN ma człowieka, który nie będzie się stawiał, a na którego będzie się miało wpływ. Będzie takim dobrym wujkiem wszystkich, a to chyba nie o to chodzi.