Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gruszka: Turniej dedykujemy Arkowi Gołasiowi - wypowiedzi po meczu Polska - Węgry

Polska pokonała Węgry 3:0 w trzecim, ostatnim spotkaniu eliminacyjnym do ME. Oto co po meczu powiedzieli trenerzy i kapitanowie obu zespołów.

Przemysław Jastrzębski
Przemysław Jastrzębski

Raul Lozano (trener reprezentacji Polski): Jeżeli chodzi o nasz zespół to w tej chwili jest więcej niż dwunastu zawodników, którzy są w grupie, która ma szanse wyjechać na kolejne turnieje kwalifikacyjne. W najbliższym czasie spotykamy się w Warszawie, gdzie wybiorę z szesnastu zawodników dwunastu, którzy pojadą do Talina. Mam nadzieję, że przynajmniej dwóch spośród kontuzjowanych graczy wróci do zdrowia pod koniec następnego tygodnia, tak, aby mogli zagrać w kolejnym turnieju.

Sandor Kantor (trener reprezentacji Węgier): Przed tym turniejem mieliśmy zaledwie dwa - trzy tygodnie pracy. Staram się budować zespół od początku, dlatego trzech najbardziej doświadczonych i znanych zawodników postanowiłem pozostawić w domu. Natomiast jeżeli chodzi o ocenę gry w dzisiejszym spotkaniu, to w początkowych fragmentach setów prezentowaliśmy się całkiem nieźle. Niestety, jeżeli myślimy o grze z najlepszymi zespołami to nie możemy popełniać tylu własnych błędów, szczególnie w zagrywce.
Na koniec chciałbym bardzo serdecznie pogratulować polskiej drużynie. Widać, ze Polacy grali bardzo dobrze w turnieju. Wiem, że to nie jest ta wyjściowa szóstka, o której się mówi, ale ci którzy grali w ich miejsce zaprezentowali się równie dobrze i poziom gry zespołu się nie zmienia.

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Widać, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Pierwsza część tego tak jakby dwumeczu (red. w przyszły weekend Polacy rozegrają turniej rewanżowy w Talinie) jest już za nami i myślę, że szukamy rozwiązania, by zespół grał jak najlepiej.
Cieszymy się, że zwyciężyliśmy po raz kolejny w Memoriale. Jest to dla nas bardzo ważne z uwagi na szacunek dla Huberta Wagnera oraz na postanowienie, że każde podium będziemy dedykować Arkowi Gołasiowi.

Zoltan Mozer (kapitan reprezentacji Węgier): W tej chwili rozpoczęliśmy budowanie zespołu od nowa. Nasza drużyna jest bardzo młoda i niedoświadczona. W tym turnieju bardzo nam się podobało, że mogliśmy grać przed tak dużą publicznością. Memoriał był bardzo dobrze zorganizowany.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×