Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Robert Lewandowski przywołany do porządku! Takich słów Zbigniew Boniek rzadko używa

  Lewandowski opisał to co myśli i tyle. Boniek zażarcie broni wuja. O ile Boniek był dobrym piłkarzem, to o tyle prezesem jest kiepskim. To będzie standard, mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o pietruszkę. Po turnieju Boniek będzie tłumaczył że to wina również piłkarzy, bo im się nie chciało, że terminarz nam nie pasował, że mieliśmy godzinę mniej przerwy między meczami niż nasi przeciwnicy, że bramka była krzywa, że piłka była źle napompowana. Zrobi wszystko byleby nie zrzucić winy na trenera i na siebie. Bo Boniek chyba nie widzi albo nie chce widzieć że Brzęczek nie nadaje się na trenera kadry. Co najwyżej I Liga i bycie asystentem. Czasami samemu trzeba powiedzieć nie. Gdyby ktoś mi zaproponował prowadzenie kadry, nawet młodzieżowej, kazałbym mu spojrzeć na jakąś ścianę, wziąć rozpęd i przyp***ić głową w ścianę. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do DTM. Szczęście dopisało Robertowi Kubicy. Świetna końcówka wyścigu w wykonaniu Polaka

  @Grzegorz UL: Na starcie zaznaczam że życzę Robertowi samych sukcesów. Jasne... Tylko że DTM to regionalna seria która jest tą z kategorii mało znanych. Brytyjska seria ma 10-krotnie więcej widzów. World Touring Car Cup jest popularniejsze od WRC i w "hierarchii" FIA jest zaraz po F1. No ale cieszmy się że Robert odnosi "sukcesy" w czymś co można określić mianem ligi okręgowej. DTM wygląda jak Junior WRC, gdzie jest jeden lub dwa modele samochodów, proste trasy i mało kto o tym wie że istnieje coś takiego. Zresztą, podobny poziom jest tutaj i tutaj. Robert mógł zostać w WRC 2 gdzie szło mu dobrze. No ale tam Orlen ma mocną obsadę i nikogo Robert nie był w stanie wygryźć.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do DTM. Szczęście dopisało Robertowi Kubicy. Świetna końcówka wyścigu w wykonaniu Polaka

  @@Simon Nazar: Szok i niedowierzanie że kierowca który z pewnymi sukcesami jeździł w F1 a potem już po wypadku w WRC 2, radzi sobie w DTM które jest regionalną serią wyścigową i które niebawem upadnie o czym wiedzą chyba już wszyscy. DTM nie ma racji bytu. Padli przez to że zamiast standardowych samochodów, używa się mocno zmodyfikowanych pojazdów, których budowa i obsługa pochłania dziesiątki milionów euro rocznie. Poprzednio upadli właśnie przez to że stali się zbyt drogą serią i wszyscy producenci po kolei odchodzili z tej wybitnej regionalnej serii. Po kilku latach DTM wróciło i znów zrobiło ten sam błąd. Nie uczą się niczego na własnych błędach. Wystarczyło skopiować przepisy z brytyjskiej serii lub samego World Touring Car Cup, które w "hierarchii" jest drugą najważniejszą serią po F1, popularnością przebija nawet WRC.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Totalne zaskoczenie, co zastał na miejscu

  @Sinus: Chyba nie rozumiesz problemu. Kobiety i tak usuną ciążę, pojadą po prostu do Czech gdzie taki zabieg kosztuje ~2000 zł, razem z transportem. Teraz ci których nie będzie na to stać, będą mieli zmarnowane całe życie. Opiekowałeś się kiedyś osobą niepełnosprawną w stopniu ciężkim? Wiesz że często zdarzają się deformacje polegające na braku narządów wewnętrznych, braku mózgu, mózgu na wierzchu, kręgosłupie wystającym z ciała, braku płuc, braku nosa, zatok i podniebienia co skutkuje jedną wielką dziurą pomiędzy czołem a żuchwą? Na studiach widziałem setki zdeformowanych płodów. Połowa z działaczy pro-life nie wytrzymałaby tego widoku. Jest jeszcze jedno, 1 na 20 takich porodów kończy się zgonem kobiety. 1 na 10 takich dzieciaczków umiera jeszcze w brzuchu kobiety, teraz kobieta będzie musiała nosić przez nawet pół roku rozkładające się zwłoki nienarodzonego dziecka, bo w tym wypadku aborcja też będzie zakazana. Wiesz że połowa z dzieci które były usunięte, przeżyłoby ledwie kilka godzin? Kilka godzin niewyobrażalnego cierpienia. Rodzić po to aby dziecko konało przez kilka godzin, bo jeśli nie ma narządów wewnętrznych jak pęcherz czy nerki, nie przeżyje więcej niż 24 godziny. Bez płuc urodzi się tylko po to aby przez 3 minuty się dusić, jako osoba która się kiedyś dusiła z powodu astmy, powiem Ci tak. To uczucie jest nie do opisania, walczysz o każdy jeden najmniejszy nawet wdech. Nie poprę nigdy aborcji na życzenie ale to co zrobił TK jest chore.
  Wiesz jak wyglądają rodziny gdzie jest dziecko niepełnosprawne w stopniu ciężkim? Najczęściej matka sama się takim dzieciakiem opiekuje, bo ojczulek podwija ogon i daje dyla, bo go to przerasta. Takie matki mają zero wsparcia od państwa, zero. Potem dziecko po 40 latach umiera a matka zostaje na lodzie. Zero pomocy od państwa, brak prawa do emerytury, nikt jej nie przyjmie do pracy, bo nie ma żadnego doświadczenia i była 40 lat poza rynkiem pracy.
  Takim rodzinom nie starcza na nic. Tacy ludzie nigdy nie pojadą na wakacje, nawet na jezioro oddalone o 3 km od miejsca zamieszkania. Opieka jest przez 24/7. Na opiekunkę choćby na godzinę w raz w tygodniu nie masz co liczyć, bo to kosztuje a ludzi wychowujących osoby niepełnosprawne nie stać nawet na rehabilitację. Zamień się z jakąś kobietą na tydzień, niech ona odpocznie a Ty przez tydzień zobaczysz jak to jest fajnie.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Genesis. Maciej Kawulski pokazał twarze zawodników po walkach. "Pomyśl o tych gościach"

  @Omen Nomen: Sport dla zdrowia? Nie ma takiego. Profesjonalne uprawianie sportu zawsze powoduje duże problemy na starość, o wiele większe niż ktoś by nie uprawiał sportu. Około 5% dzieciaków którzy zaczną uprawiać sport w wieku 4-6 lat, przed 20 urodzinami albo nie będzie mogła biegać albo nosić czegokolwiek ciężkiego, poważne kontuzje trafiają się u młodych bardzo często, nie mają oni doświadczenia w tym jak unikać kontuzji, bo tego za bardzo się nie uczy ich w szkółkach sportowych, trafiają się też skopane decyzje lekarzy i zostawienie dzieciaków z nieleczoną kontuzją, wmawiając młodym że zerwanie więzadeł krzyżowych to stłuczenie i przejdzie do 2 tygodni, po 2 tygodniach jest już za późno. Normalny człowiek w wieku 35-40 lat jest w stanie normalnie biegać, piłkarz już nie, bo ma tak zjechane stawy i tyle blizn na mięśniach oraz więzadłach.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Weronika Nowakowska oburzona zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego. "Ta ustawa nie przyniesie niczego dobrego"

  @Ablafaka: 1 na 20* chodzi o to że 1 na 20 kobiet umiera w trakcie takiego porodu.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Weronika Nowakowska oburzona zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego. "Ta ustawa nie przyniesie niczego dobrego"

  @wężu - Na studniach, widziałem setki zdeformowanych płodów które umieszczone były w formalinie. Mam pewne obawy, że nie wytrzymałbyś widoku jednego takiego płodu. Bo jak byś zareagował na widok kręgosłupa na wierzchu? Jak byś zareagował widząc czaszkę którą rozsadziły oczy bo czaszka była 8-krotnie mniejsza niż powinna być? Jak zareagowałbyś na widok płodu który ma żebra na wierchu i wbite w płuco? Jak byś zareagował na widok płodu który ma niewykształconą żuchwę, język i podniebienie? Jak zareagowałbyś na widok płodu który na pozór wygląda normalnie ale od czoła do żuchwy ma jedną wielką dziurę, bo brakuje nosa, zatok i podniebienia? Chciałbyś takie coś urodzić? Chciałbyś takie coś przytulić? Takie dzieci rodzą się tylko po to aby żyć kilka minut, kilka minut niewyobrażalnego cierpienia. Nie każda kobieta jest w stanie sobie z tym poradzić. W przypadku dużych wad płodu 1 na 20 umiera w trakcie porodu. 1 na 10 płodów umiera jeszcze w ciele kobiety. Jak ma się czuć kobieta która przez pół roku nosi w sobie rozkładające się zwłoki nienarodzonego dziecka?

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Żużel. Została poszkodowana w wypadku spowodowanym przez Rafała Sz. Teraz potrzebuje wsparcia

  Dwie sprawy. Po pierwsze, wyrok w tej sprawie jest wydany o ile dobrze pamiętam. Czemu więc nie wystąpią na drogę cywilną o wypłatę renty od sprawcy? Choć, jeśli miał ubezpieczenie OC, to ubezpieczyciel wypłaca takową rentę + pokrywa koszty leczenia. W dodatku z tekstu wynika że rehabilitacja na której jest Pani Beata, jest horrendalnie droga. Czemu nie rehabilitacji na NFZ? Ze znacznym stopniem niepełnosprawności (a takowy ma z takimi obrażeniami), praktycznie nie ma limitów odnośnie maksymalnej ilości godzin rehabilitacji w roku. Ośrodki współpracujące z NFZ też są bardzo dobre, pomijam to że żaden ośrodek w Krakowie nie jest jakoś specjalnie wybitny, mam pewne obawy że nawet w Raciborzu znalazłby się lepszy ośrodek z fantastyczną kadrą. To już lepiej załapać się na oddział rehabilitacyjny do 10 WSK w Bydgoszczy. Co do szpitala w Rybniku, sam jestem z Rybnika i napiszę tak, to jest umieralnia więc cud że w ogóle przeżyła. Tak poza tym, dużo zdrówka.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Serie A. Inter Mediolan - AC Milan. Zlatan Ibrahimović zakpił z Romelu Lukaku

  Zlatan zawsze był wielkim piłkarzem ale miał pewną wadę, jego ego jest większe niż on.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Iga Świątek: W głębi serca nie zmienia się nic

  @Aces: Ciężko się nie zgodzić. Podobną sytuację mieliśmy kiedyś ze Stochem, choć nawet dzisiaj, pomimo tego że pod względem wygranych i złotych medali Stoch wyprzedził Małysza, nadal Stocha porównuje się do Adama, przy okazji sugerując że Małysz jest o półkę wyżej. Nie wiem czy porównywanie zawodników powinno mieć miejsce. Powinniśmy się cieszyć że jest Iga, bez porównań do Agnieszki, bo to nie ma sensu, nie wracać do tego co było.

 • Ablafaka lubi Komentarz

  Gdy kolejny raz w rozmowie z Igą jest nawiązywanie do Agi, to wiecie, ale robi się trochę smutno, a zarazem dziwnie. Smutno, bo człowiek czuje, że przez ten sukces, który odniosła Iga, trochę gdzieś nagle zaczynają się lekko "zamazywać" w świadomości dokonania Agnieszki, mimo że na każdym kroku w tych rozmowach są one podkreślane, a o tym co Aga osiągnęła oraz o niej samej mówi się z wielkim szacunkiem i uznaniem. Ale to jednocześnie przypomina, że nie wygrała szlema i mnie jest bardzo jej żal i tego, że jej się to nie udało. W finale była raz, niby blisko - o kilka gemów od tytułu, ale jednak Serena naprzeciw - w tamtym czasie przeciwniczka zdecydowanie najtrudniejsza. Wygranie dałoby nie tylko ten upragniony tytuł, ale i 1. miejsce w rankingu. Nawet po latach bardzo tego żal i choć sama Aga mówi, że jest zawodniczką spełnioną, to trochę trudno o tym zapomnieć, a teraz przy okazji Igi gdzieś to powraca. A dziwna ta sytuacja jest dlatego, bo z jednej strony nie da się zaprzeczyć temu, że wygranie turnieju wielkoszlemowego jest największym sukcesem w tym sporcie. A z drugiej strony sama Iga mimo tego stawia się poniżej Agi i mówi, że potrzebuje czasu, aby ją prześcignąć. Jest to oczywiście zrozumiałe, w jakim kontekście o tym mówi i że jej dokonaniem jest póki co "tylko" ten wygrany szlem. "Tylko"... No tylko, taka prawda. Bo żaden inny turniej, miejsce w rankingu na razie "tylko" 17. i jest ta świadomość, że Aga to 20 wygranych turniejów, wiceliderka rankingu, przez długi czas czołowa tenisistka pierwszej dziesiątki, zawodniczka, która przez lata gry zdążyła zapracować na wielkie uznanie nie tylko w świecie tenisowym. Ale czujecie pewnie o co mi chodzi... o pewną niezręczność, gdy ktoś próbuje je porównywać. Pod jednym względem Iga przebiła Agę, ale pod innymi wszystko dopiero przed nią i przez to drugie trochę nie wypada mówić jej inaczej, jak że Aga ciągle jest lepsza. Bo niby jest. Jest. Ale ten wygrany szlem wprowadza pewne "zamieszanie" i pokazuje, że choć samo w samo wygranie turnieju wielkoszlemowego jest osiągnięciem bardzo cennym (z tytułów najcenniejszym), to trochę dziwnie się to odbiera, gdy ten tytuł jest pierwszym lub jednym z pierwszych sukcesów, a sama triumfatorka dopiero dzięki niemu puka do rankingowych drzwi ścisłej czołówki. A myślą, jaką może nieco nieudolnie próbuję przekazać, jest to, że w moim odczuciu po tym, czego Iga właśnie dokonała, trudno o jednej lub o drugiej powiedzieć, że jest lepsza, gdyż stanowcze mówienie, że Aga, niejako umniejsza szlem, a gdy ktoś stwierdza, że Iga (bo wśród kibiców takie głosy już są), to z kolei umniejsza to bardzo bogatym dokonaniom Agi. Poza tym jeszcze trochę inna rzecz: sam ten turniej wielkoszlemowy. Niesamowicie przyjemnie się ogląda, gdy wygrywają go kolejne zawodniczki, jak teraz Iga, czy wcześniej Naomi, Bianka lub Ashley. Ale tak jak bardzo cieszy, że po ten tytuł sięgają inne i coraz częściej coraz młodsze zawodniczki, to jednocześnie wkrada się takie myślenie, czy w przypadku tego wielkiego szlema nie jest lepiej, gdy ten tytuł jest pewnym potwierdzeniem i następstwem po wygraniu wcześniej innych imprez oraz bycia już przez jakiś czas w czołówce, niż to, że jest on tak, jak dla Igi wręcz zupełnie pierwszym tytułem, dzięki któremu tak naprawdę dopiero zaczyna być szerszej znana. Sam nie do końca wiem, jak o tym myśleć, gdyż nie stworzy się tu jakiejś reguły. Można wygrać szlema, jak Iga, jak Bianka, jak Bartoli, jak Penetta, jak Halepka, jak Mugu, jak Barty, jak Woźnicka - każda w nieco innym momencie swojej kariery i mając w danej chwili inne osiągnięcia. A może po prostu dziwne jest teraz trochę to, że to poraz pierwszy nasza Polka wygrała? i jest to ogromna nowość, z którą trzeba się oswoić :) a która dodatkowo wydarzyła się w tych bardzo nietypowych warunkach. Tak przy okazji na koniec, można znaleźć rozmowę z insta Osaki z Igą sprzed kilku miesięcy. Poza faktem, że chyba wyraźnie się lubią, to teraz niesamowitej wartości nabiera ta rozmowa, gdy od tego czasu ta wygrała US a ta Rolanda :) p.s. pewnie przynudziłem trochę, ale cóż poradzić, że mimo upływu już tygodnia, człowiek jeszcze żyje tym sukcesem Igi :)

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Iga Świątek: W głębi serca nie zmienia się nic

  "Robert Lewandowski, najlepszy polski sportowiec" - Chyba miało być: obecnie najlepszy Polski piłkarz. Lewandowski najlepszym sportowcem? Przypomnijcie mi ile razy złoty krążek igrzysk olimpijskich wisiał u niego na szyi? Ani razu?

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Marcin Gortat napisał do Romana Giertycha. Na byłego koszykarza od razu wylał się hejt

  Bożę, ludzie, skąd w Was tyle agresji? Za partię jesteście w stanie zabić drugą osobę. Ogarnijcie się zanim nie jest za późno.

 • Ablafaka lubi Komentarz

  Ludzie jak tak czytam te Wasze komentarze w których pokazujecie ile jest jadu u Was to żal mi Was!Pan Marcin napisał to co każdy powinien zrobić i ja również życzę Panu Giertychowi szybkiego powrotu do zdrowia!!!

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Koronawirus. Zadyma na ulicach Pragi. Kibice protestowali przeciwko restrykcjom rządu (foto)

  @Marcin Greń: Tak więc idź popracować do szpitala "covidowego", jako że wirus to ściema, bez żadnych środków ochronnych. Masz własny rozum i oczy? Rozum to Ci wyprali płaskoziemcy a oczy zasłonili foliową czapeczką. Rusz łepetyną, dowiedź się jacy ludzie umierają z powodu wirusa SARS-CoV-2. Pod pojęciem choroby współistniejące, kryje się nawet próchnica która nie zabija. Ja wiem że Ty i Tobie podobni mają ludzi starszych gdzieś, bo i tak w końcu by zdechli. Ale nie wszyscy są tak samolubni jak Ty. Znam przypadek gdzie zmarła zdrowa 38 latka, w pełni zdrowa, miała tylko "nieistniejący" COVID-19, wstukali jej choroby współistniejące, bo miała celiakię, czyli coś na co się nie umiera. Rusz głową, poczytaj, poucz się, popytaj się ludzi. Pojedź do Włoch i zapytaj jak to tam wyglądało. Pójdź do szpitala zakaźnego i zobacz jak to wygląda od środka. Porozmawiaj z ratownikami a nie tylko słuchach na yt ludzi którym od czapeczek zagotował się już mózg.

 • Ablafaka lubi Komentarz

  Zrobić im zdjęcia jak zachorują an covid 19 to nie przyjmować !!!

 • Ablafaka lubi Komentarz

  Już jestem skoro pytacie. Bardzo cieszę się że masz Robuś od dwudziestu lat znalazł się znów na podium, w klasie wyścigów o których nikt nigdy nie słyszał, a z którymi nikt się nie liczy. Będzie dla redaktora pytania na następne 20 lat. Gratulacje!! Niech strzelą szampany!

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Koronawirus w Polsce. Nowe wytyczne dotyczące siłowni i klubów fitness. Będą otwarte, ale nie dla wszystkich

  O ile nie przepadam za siłowniami bo trenerzy to miernoty bez odpowiedniego wykształcenia, tak kompletnie nie rozumiem co robi ten chory rząd. Zamyka branżę w której pojawiało się mniej ognisk niż w kościołach czy restauracjach. Nic tylko usiąść i bić brawo tym amebom umysłowym. Takie branże mogliby zamykać już naprawdę na samym końcu. Zaraz pewnie zamkną fizjoterapię. Dla śmiechu, szkoły tańca są otwarte :)

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Jerzy Engel: Jerzy Brzęczek zapracował na spokój. Nie ma powodu, by mu cokolwiek wytykać

  Hah, ocena trenera po 3 meczach. No super.

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Koronawirus. Strach w branży fitness. "Nie ma w tym logiki"

  @Bogdan Krauss: Większość trenerów na siłowniach nie ma pojęcia o czym mówi. Większość z nich twierdzi że zakwasy trzeba rozchodzić a to największa bzdura jaką można komuś powiedzieć, bo robi się tym krzywdę, zakwasy to mikrouszkodzenia mięśni, które muszą się zagoić, w przeciwnym razie się powiększają. Wie wiedzą o co chodzi w superkompensacji, znają pojęcie ale nie wiedzą jak do tego dojść, wychodzą z założenia że im większe obciążenia treningowe tym lepiej, to też jest bzdurą, ponieważ zawsze trzeba zakończyć trening gdy zaczyna się ból lub średnie zmęczenie, jak dopuścimy do większego zmęczenia, wtedy nie dojdziemy do superkompensacji a każdy ból zwiastuje problem, zdrowa część ciała nie boli. Większość trenerów nie zwraca uwagi na to jak ludzie ćwiczą, czy wykonują ćwiczenia w sposób prawidłowy. Często ludzie, za nową trenera, robią sobie krzywdę, bo nawet sami trenerzy nie wiedzą w jakiej pozycji dany mięsień, ścięgno, napinacz powięzi i więzadło, mają najmniejszą wytrzymałość i łatwo ulegają uszkodzeniom. Najpierw też powinien być trening wydolnościowy, dopiero potem właściwy. Mięsień musi być dobrze zaopatrywany w tlen, bez sprawnych płuc tego nie da się zrobić. Zbyt duży trening w jeden dzień, nawet nie doprowadzając do bólu czy zmęczenia danej partii mięśni (trenując najpierw nogi, potem brzuch, potem ręce itd. itd.), uszkadza wątrobę, bo kwas mlekowy jest w niej metabolizowany, gdy jest go za dużo, pojawia się problem. Kwas mlekowy w mięśniu obecny jest max do dwóch godzin. Większość z tych pożal się boże trenerów nie wie za co odpowiada jaki mięsień. Kiedyś prowadziłem dla jednej z siłowni szkolenie. Trenerzy pracujący w zawodzie od kilku lat. Zadaję proste pytanie, w jaki sposób, napinacz powięzi szerokiej, stabilizuje wyprostowane kolano, skoro jest on krótki, zaczyna się powierzchni grzebienia biodrowego i biegnie przez maksymalnie 1/3 długości uda. Żaden nie był w stanie powiedzieć. Tylko jeden był w stanie wskazać gdzie on się znajduje. Dziękuję za takich "trenerów".

 • Ablafaka napisał/a komentarz do Liga Narodów. Polska - Bośnia i Hercegowina. Do Rosji piechotą. Maciej Rybus wreszcie może się ruszyć

  "Rybus otrzymał pomoc od związku i przeszedł szybki, kolejny test" - Szybki test który ma 70% skuteczność :)

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.