ATP Casablanca: Awans Tsongi i Monfilsa

Jo-Wilfried Tsonga i Gael Monfils nie bez kłopotów, ale wygrali swoje spotkania i awansowali do drugiej rundy turnieju ATP w Casablance (z pulą nagród 370 tys. euro). W poniedziałek zwycięstwa odniosła także trójka innych tenisistów z Francji.

Jarosław Kowal

Z pięciu najwyżej rozstawionych tenisistów turnieju w Maroko aż czterech pochodzi z Francji. Mowa o Jo-Wilfriedzie Tsondze (nr 1.), Gaelu Monfilsie (nr 2.), Marcu Gicquelu (nr 4.) oraz Julienie Benneteau (nr 5.). W poniedziałek wszyscy awansowali do drugiej rundy zawodów.

Swój mecz wygrał także inny Francuz, kwalifikant, Gilles Simon. Co ciekawe jego rywalem był... kolejny Francuz, rozstawiony z siódemką Florent Serra.

Warto odnotować, że swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju cyklu ATP Tour w karierze odniósł w poniedziałek w Casablance grający z dziką kartą reprezentant Algierii Lamine Ouahab. 23-letni tenisista, który w rankingu ATP sklasyfikowany jest na 330. miejscu, w dwóch setach pokonał Martina Vassallo Arguello z Argentyny. Do tej pory Ouahab miał na swoim koncie tylko jeden występ w turnieju ATP. Dwa lata temu, także w Casablance, przegrał z Niemcem Florianem Mayerem.

Wyniki poniedziałkowych meczów pierwszej rundy:

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 1, WC) - Albert Montanes (Hiszpania) 6:4, 7:6(10)

Santiago Ventura (Hiszpania) - Arnaud Clement (Francja) 7:6(6), 6:1

Frank Dancevic (Kanada) - Oscar Hernandez (Hiszpania) 7:6(4), 4:6, - mecz przerwany ze względu na późną porę