Cazeaudumec najlepszym singlistą Orlen Polish Open

Frederic Cazeaudumec okazał się najlepszym singlistą XVI edycji Międzynarodowego Turnieju w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open. W finale Francuz okazał się lepszy od reprezentanta Wielkiej Brytanii Davida Phillipsona (7:6, 6:3).

Łukasz Luciński
Spotkanie mogło się podobać kibicom, którzy postanowili spędzić sobotnie przedpołudnie na trybunach płockiego kortu. Szczególnie emocjonujący był pierwszy set, który zaczął się od doskonałej gry Phillipsona. Brytyjczyk wygrał trzy pierwsze gemy i wydawało się, że to właśnie on będzie kontrolował przebieg spotkania. Wtedy jednak "obudził się" Francuz, wygrywając 4 kolejne gemy i obejmując prowadzenie 4:3. Na tym jednak nie koniec emocji. Wprawdzie Phillipson prowadził już 6:5, lecz jego rywal nie tylko doprowadził do wyrównania, ale także okazał się lepszy w tie breaku (7-5). Wynik drugiej partii nie odzwierciedla jednoznacznie przebiegu tej części gry, która również przyniosła sporo emocji. W decydujących momentach to jednak Francuz zachowywał więcej zimnej krwi, zasłużenie wygrał seta 6:3 i to właśnie on okazał się najlepszym singlowym zawodnikiem XVI Orlen Polish Open.

Piotr Jaroszewski, 43 lata, płoccanin, międzynarodowy mistrz Niemiec (foto A. Chrobot / Orlen Polish Open)
Urodzony w La Réole 37-latek nie krył po spotkaniu swojego zadowolenia: - Bardzo się cieszę, że udało mi się zwyciężyć!- przyznał zaraz po spotkaniu Ceazeaudumec, który miał więcej powodów do zadowolenia: - Ważne było dla mnie również zwycięstwo nad moim imiennikiem Frederickiem Cattaneo, z którym wygrałem po ponad dwuletniej przerwie.