Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • lukas397 otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • lukas397 napisał/a komentarz do Marek Wawrzynowski: Sławek Peszko jest ofiarą internetowego linczu (felieton)

  Panie Wawrzynowski, jaki ma Pan cel stając w obronie Peszki? Jeszcze te tłumaczenia, że jeśli zawodnik chce, to wie jak faulować, żeby bolało.
  Pana postawa w czasach, kiedy tak dużo mówi się o fair play, wdraża coraz nowsze inicjatywy to kpina i paranoja.
  Możnaby było podjąć pewną polemikę odnośnie kary, jeśli dotyczyłoby to zawodnika młodego 18-20 letniego, niedoświadczonego, który po przejściu na poziom seniora nie potrafi poradzić sobie z presją i krytyką.
  Czy Peszko spełnia któreś z kryteriów? Nie. Jest to zawodnik doświadczony, reprezentant kraju, któremu takie zachowanie nie przystoi. Co miały na celu artykuły informujące, że odwołanie zawierało 11 stron? Czy celem było sprawić, że komisja zlituje się i obniży karę, bo Peszko napisał 11 stron?
  Od dawna wiadomo, że dziennikarze sympatyzują z piłkarzami, ale Pańska postawa to jawna kpina z zawodu dziennikarza oraz brak obiektywizmu. Można lubić się z zawodnikami, można ich chwalić (nie zawsze słusznie), lecz w momencie przewinienia należy ganić a Pan chyba o tym zapomniał.
  Mam nadzieję, że Komisja nie poprzestanie na przypadku Peszki i kolejne brutalne faule innych zawodników będzie równie surowo karała. Może wizja sankcji da im do myślenia, że nie warto faulować w bezmyślny sposób. Dzięki temu wszyscy na tym skorzystają - my kibice, bo gra będzie bardziej widowiskowa i będzie obfitować w więcej goli oraz Pan, bo będzie miał o czym pisać felietony.

 • lukas397 napisał/a komentarz do Meble Wójcik - Orlen Wisła. Niespodziewane kłopoty wicemistrzów Polski. Płocczanie byli w opałach

  Dzięki za wyjaśnienie. Myślałem, że liczyła się tylko kolejność w tabeli na koniec sezonu i nie było losowania.

 • lukas397 napisał/a komentarz do Meble Wójcik - Orlen Wisła. Niespodziewane kłopoty wicemistrzów Polski. Płocczanie byli w opałach

  Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego w jednej grupie znalazły się zespoły Górnik, Azoty i OWP a nie Chrobry?

 • lukas397 napisał/a komentarz do "Popek" 3 grudnia ma walczyć w KSW

  Popek znowu przeszedł jakąś metamorfozę?? Jakiś taki odmieniony na zdjęciu w artykule... :-)))

 • lukas397 napisał/a komentarz do Vive Tauron i Rhein-Neckar rywalizują o rozgrywającego z Macedonii

  Dobrze wiemy, że ZPRP nie wyszkoli juniorów. Według mnie szkolenie młodzieży to przede wszystkim indywidualna kwestia danego klubu. Większość klubów SL posiada przecież drużynę rezerw, a w niektórych przypadkach drużynę rezerw i drużynę juniorów.
  Pytanie brzmi jak szybko chcą osiągnąć sukces? Większość klubów nastawiona jest na "natychmiastowy" sukces. Nie myślą długofalowo.
  Po IO pojawiły się głosy, że trener nie zrobił nic z drużyną, nie poukładał, nie nauczył nowych zagrań, ze może trzeba zmienić... etc. Choćby związek zatrudnił Sigurdssona i Gudmundssona na trenerów reprezentacji to nie wykrzesają z zawodników więcej niż pozwalają na to ich umiejętności.

 • lukas397 napisał/a komentarz do Vive Tauron i Rhein-Neckar rywalizują o rozgrywającego z Macedonii

  Czy to aby na pewno dobry kierunek wzmacniania zespołu? Rozumiem, że VTK i OWP chcą zdobywać mistrzostwo Polski i wygrywać europejskie puchary (a kto o tym nie marzy...?), ale sprowadzając coraz większy zaciąg zagranicznych piłkarzy automatycznie blokujemy możliwość rozwoju naszej młodzieży. Jak pokazały mecze podczas IO zmiennicy nie potrafią udźwignąć ciężaru gry (np. Szyba) lub najzwyczajniej nie mają takich umiejętności w porównaniem z zawodnikiem, którego zmieniają (Gierak, Masłowski).
  OWP też nie wypada dobrze pod tym względem najlepiej. W wyjściowym składzie oprócz Daszka sami obcokrajowcy (nie sądzę, aby Maciek Gębala od razu wywalczył miejsce w podstawowym składzie - na pewno będzie wartościowym zmiennikiem). W dobie niedoboru środkowych rozgrywających oddają Tokaja (na roczne wypożyczenie ale jednak oddają) zamiast ogrywać i powoli wprowadzać do pierwszego zespołu.
  Od dawna wiadomo, że VTK i OWP mają najlepszych juniorów w Polsce. Pytanie, ilu z tych juniorów po przejsciu na szczebel seniorski zrobiło karierę?
  Czy nie lepiej położyć większy nacisk na szkolenie juniorów i zacząć ich powoli wprowadzać do pierwszego zespołu? A może w niedługim czasie okaże się, że wartościowi zastępcy do przejęcia reprezentacji po Bieleckim, Jureckim, Szmalu są na wyciągnięcie ręki...?
  Za chwilę rozpoczynają się MŚ we Francji. Pewnie dogramy je tym samym składem co podczas IO, oprócz Bartka Jureckiego, który zakończył karierę reprezentacyjną, ale co dalej? Jurkiewicz w wywiadzie po IO wspominał, że może nie dotrwać do kolejnych IO. Bielecki, M. Jurecki i Lijewski młodsi nie będą. Niestety, jeśli obecny trend się utrzyma i będziemy coraz więcej inwestować w zagranicznych piłkarzy zamiast w szkolenie to zdobycze pucharowo-medalowe naszej reprezentacji długo się nie powiększą.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.