Mistrzowie Świata rozczarowali - relacja z meczu Włochy - Paragwaj

Reprezentacja Włoch po słabym meczu zremisowała z Paragwajem 1:1. Tym samym aktualni Mistrzowie Świata na początek udziału w turnieju w Republice Południowej Afryki zupełnie rozczarowali.

Adam Kiołbasa

Pierwsza odsłona rozczarowała. Chociaż Squadra Azzurra miała więcej z gry, to do przerwy prowadzili podopieczni Gerardo Martino.

Italia stwarzała sobie sytuacje, ale nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę Justo Villara. Tak na dobrą sprawę najlepszą sytuację miał Riccardo Montolivo, który mógł wykorzystać błąd rywali, ale zamiast próbować ograć ostatniego obrońcę, zdecydował się na strzał. Uderzenie pomocnika ACF Fiorentiny było zbyt lekkie, aby móc sprawić problemy golkiperowi przeciwnika.

Z minuty na minutę coraz śmielej poczynali sobie zawodnicy z Ameryki Południowej. Rzuty wolne, które zaczęli wywalczać w końcu przyniosły efekt. W 39. minucie błąd popełnili do spółki Fabio Cannavaro i Daniele De Rossi, a ten wykorzystał Antolin Alcazar, który dał prowadzenie Paragwajowi.

Po zmianie stron na boisku nie zobaczyliśmy już Gianluigi Buffona, który najwyraźniej nabawił się kontuzji i został zmieniony przez Federico Marchettiego. Piłkarze Marcello Lippiego podrażnieni faktem, iż do przerwy przegrywali, wzięli się do roboty i w 63. po rzucie rożnym wykonywanym przez Simone Pepe błąd popełnił bramkarz Villar i do wyrównania doprowadził De Rossi.

W 65. Montolivo padł w polu karnym Paragwaju, ale sędzia pozostał niewzruszony i nie wskazał na wapno. Wprowadzenie na boisko Roque Santa Cruza i Oscara Cardozo miało dać sygnał do ataku zawodnikom z Ameryki Południowej, lecz chociaż podopieczni Martino próbowali zepchnąć Włochów do defensywy, to w 82. po fenomenalnym uderzeniu z dystansu Montolivo to Italia była bliższa rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść.

Po chwili Mauro Camoranesi, który już wcześniej miał na swoim koncie żółtą kartkę, powinien był zobaczyć drugi kartonik tego koloru, jednak Benito Archundia oszczędził pomocnika Juventusu. Należy jednak pamiętać, że wcześniej czerwonej kartki uniknął Victor Caceres.

Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała przechylić losów rywalizacji na swoją korzyść. Zatem po nieciekawej potyczce ostatecznie obie strony muszą zadowolić się remisem.

Włochy - Paragwaj 1:1 (0:1)
0:1 - Alcazar 39'
1:1 - De Rossi 63'